Pazurki - jak obcinać?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Guest »

Tagi: pazury, pazurki, obcinanie, końcówka, paznokcie, długość, wielkość, paznokci


Chciałbym się dowiedzieć jak długie paznokcie powinien mieć szczurek??
mayones
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 19, 2002 12:28 am
Kontakt:

Obcinanie paznokci

Post autor: mayones »

Dlugosc pazurow szczura powinna byc odpowiednia! :)

Przeciez dziko zyjace zwierzaki nie obgryazja sobie paznokci, poprostu scieraja sie one od samego biegania... dlatego u szczurów powinno być tak samo. Jednakże łażąc po sciółce i dywanie nie da się tego zrobić... więc swoim szczurom obcinałem pazury wtedy, gdy wyraźnie przeszkadzały im one w łazeniu po dywanie (zahaczaly sie itp.)

Obcinanie jest dosyc trudne, dlatego najlepiej jak zrobi to weterynarz albo osoba doswiadczona... obcinamy TYLKO OSTRE KONIUSZKI pazurkow!!!!
teoretycznie rzecz biorąc, podpis nie sprawdza się w praktyce
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Obcinanie paznokci

Post autor: Mycha »

Ja jak swoje szczurki puszczam po pokoju to same sobie ścieraja pazurki :wink: ale jak mają wyjątkowo długie pazurki (bo nie poszły tam gdzie trzeba żeby je zetrzeć) to u weta płacę 2zł :D
Myślę że taki "zabieg" powinien wykonywać wyłąznie wet lub sam szczurek, bo takiemu szczuruburkowi nigdy nie wiadomo co przyjdzie do głowy i wysarczy jeden gwałtowny ruch i szczur skończy np bez całego palca!!!
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Obcinanie paznokci

Post autor: cos »

A gdzie twoje szczurki chodzą żeby sobie zetrzeć pazurki?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Obcinanie paznokci

Post autor: Mycha »

W lecie puszczam je po różnym terenie i tak naturalnie ścierają sobie pazurki, a w domu to ja nie wiem godzie one włażą (najczęściej do łóżka) i zawsze mają po powrocie pazurki ztarte :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Obcinanie paznokci

Post autor: Mycha »

Szczurki siedż w łóżku (całkowicie bezpiecznym) i tam ścierają sobie pazurki, a do tego jak chodze co pół roku na kontrolę to wet obcina mi pazurki za friko (po znajomości) ale nie wiem ile to naprawdę kosztuje :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Obcinanie paznokci

Post autor: Mycha »

W sklepach zoologicznych można też kupić specjalne obcinacze do paznokci dla świnek... tylko czy aby nie za duże dla szczoorka? Tego nie wiem...

Gałęzie również mam w klatce dla szczurków. Przyworzę je z działki i przyczepiam do krat. Szczurki mają niezłą zabawę baraszkująć po gałęziach. Celowo daję im świerzo ścięte gałęzie aby mogły jeszcze obgryść sobie soczystą korę i poobgryzać listki. Uwaga:
Jeśli dasz szczurkowi takie gałązki to napewno będzie szczęśliwy, zetrze sobie pazurki i zdobędzie dodatkową parcję witamin :wink:

W zimie niestety trudno o świerze gałązki :(
Ale ja swojim szczurkom daję trawe którą sieję w doniczce i zcinam i mają witaminki :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Obcinanie paznokci

Post autor: oliwi@ »

Jeśli przyjżeć się pazurom szczura to zauważycie w nich żyłki. Obcinamy przed tą żyłką aby nie spowodować krwotoku. Jednak nalepiej bedzie jak to zrobi wet. A obcinać wtedy gdu zaczną im przeszkadzać :P
Natakia

Obcinanie paznokci

Post autor: Natakia »

Ja nigdy z żadnym z moich zwierząt a (miałam spore stadko myszek, chomika i teraz szczurka) nie byłam u weterynarza. Może dlatego, że nie miałam po co! A pazurki obcinam sama, normalnie cażkami, mój Timon stoi grzecznie bo wie co sie robi, i że jak skończe, dostanie biszkopcik. :wink: . I dla niego jest to lepsze, niż ściskanie, go przez osobę którą nie zna! Aha! Ktoś napisał, że ma super terarium i szczury mają jak w domu czyli w lesie i wybrzydzał kanapowe życie szczórków. Otóż szczury nigdy nie żyły w lesie!!! Zawsze były blisko ludzi , dlatego mój Timi, jest zawsze ze mną.
alive

Obcinanie paznokci

Post autor: alive »

Ja też zawsze sama obcinam swoim szczurkom pazurki. Robie to cążkami i nigdy nie miałam z tym problemów- no chyba, że panienka akurat nie miała ochoty na manicure i się wierciła... Trzeba uważnie przyjżeć się pazurkom i zorientować się gdzie zaczynają się naczynia krwionośne. Jeżeli pazurki są czarne i nie widać żyłek to po prostu należy obcinać same koniuszki, tak aby nie były takie ostre.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Obcinanie paznokci

Post autor: Ania »

Swoim szczurom nie obcinamy paznokci, jednak poprzedni szczur miał je bardzo długie i jednocześnie miał wadę zgryzu.
Raz na miesiąc szłam do weta - obcinał pazurki i przycinał ząbki za darmo bądź za symboliczną opłatą.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
szybcia

Obcinanie paznokci

Post autor: szybcia »

moja nusia wprawdzie nie biega po dywanie , ale zaczyna sie zachaczac pazurkami o ubranie jak na mnie siedzi i sie zaczynam zastanawiac nad obcieciem...
raczej sama chyba ze ktos doradzi mi weta w dabrowie, no ten jedn ktorego znam sienie nadaje :> boje sie ze obetnie mu wogole paluchy :>
szybcia

Obcinanie paznokci

Post autor: szybcia »

no, z nusia powalczylysmy i paznokcie obciete, nie byloa z tak zle :)
w czasie gdy chrupala biszkopcika ja przelecialam tylne lapki. z przednimi bylo wiecej problemu ale jakos chwytralam ja lewa reka pod lapkami i paluszkami chwytalam lapki rozczapierzajac pazurki, i prawa reka obcinalam troszeczke:)
i zyjemy! :D
nusia sie chyba za to na mnie obrazila, ale pod koniec juz nie byla taka nerwowa jak na poczatku, weic mysle ze sie przyzwyczai
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Mageda »

Witam was
Nie znalazłam w wyszukiwarce nic na temat pazurków szczurzych.
Moj szczur ma 8 miesięcy i strasznie duże paznokcie.
Wet w moim mieście nie zajmuje sie gryzoniami, więc moje pytanie brzmi czy mogę jej sama obciąć ?
papier ścierny w klatce zostawiony nic nie dał
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Pazurki

Post autor: jokada »

mozesz obciąc sama
trzeba uważać żeby nie obciąc za duzo
obcinac tylko przeźroczysta częśc pazurka,
nie naruszyć rdzenia pazurka - lekko różowy, matowy

ja oby swoim stworom obcinam sama, obcinaczkami do paznokci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”