Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CIRI
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 14, 2004 9:59 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obci?? Pazurki?

Post autor: CIRI »

Mam 2 szczurki... jeden ma niecałe 2 miesiące, drugi koło 3 tygodni... Kiedy pierwszy raz obciąć im pazurki?
HEINRICH, BONHART, MILO, COMA, FALKA, MIKÜSZI -  I`LL NEVER FORGET...
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Angua »

lepiej chyba nie obcinać w ogóle a dostarczyc im mozliwości scierania: gałęzie i kamyki w klatce, mozna przykleic papier scierny itp, a przede wszystkim jak najwiecej swobodnego biegania po pokoju. Moje szczury mają 7 i 4 miesiace i ine bylo potrzeby obcinania pazurów, ale jesli mimo wszystko uznasz ze są za długie (przeszkadzaja w chodzeniu), lepiej wybierz sie do weta (samemu mozna latwo za duzo obciąć i poważnie uszkodzic szczurka), a najlepiej poczytaj sobie w dziale Higiena o szczurzym manicure. pozdrowionka
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
qxik

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: qxik »

mysle ze z tym papierem sciernym to nei najlepszy pomysł , szcur podczas wspinaczej itp. sam łamie paznokietki ;)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: jokada »

nie można odpowiedzieć no to pytanie jednoznacznie
szczurkowi nalezy obciąc pazurki wtedy gdzy sa za długie
wtedy gdy zaczynaja się zawijać, gdy zaczyna chodząc po materiale zachaczać nimi
przyznam sie że ja dość często obcinam swoim pazurki
aczkolwiek Olafowi rzadziej niz Morii
Mori zdaża mi sie obcinac co jakies 3 tyg
Ale na przykład siostry Morii (u Yrsy) miały od urodzenia obcinane raz i wcale długich nie mają
ale u Yrsy szczurzaki o wiele więcej biegaja po pokoju niz u mnie
... nie ma jednoznacznej odowiedzi

najlepiej za pierwszym razem przejśc sie do weta, żeby pokazał
nie jest to bardzo skomplikowane - mozna sie nauczyc ;)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: IVA »

Szczurki hoduję juz wiele lat i nigdy nie musiałam obcinac im pazurków. Zawsze dużo biegają na wolności, oprócz tego mają różne drewniane zabawki w klatce. Tak ścierają sobie i ząbki i pazurki.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Yo!Asia

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Yo!Asia »

Łatwiej powiedzieć niż zrobić... :? Moje szczurki mają niezbyt długie, ale cholernie ostre pazury. Aż czasem ich się wziąć na ramie nie można. Jak ja im mam pazury obciąć??????????????????????????????????????? :?: :!:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: jokada »

(delikatnie ;) )

no, nie da się powiedzieć jak...
trzeba chwycić szczura tak by sie nie ruszał za bardzo i obciąć
sama w pewnym momencie dojdziesz w jakiej pozycji/chwycie szczur zachowuje się spokojnie

paury obcinałam swoim (3) ogonom i nie swoim (4)
i jzakoś zawsze się wmiare spokojnie zachowywały :roll:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Mycha »

Jak złapać szczura żeby się nie wiercił? Podam łatwiejszy sposób, ale ktoś będzie musiał Ci pomóc w obcinaniu...
Stawiasz szczurka na czterech łapkach i łapiesz go w czetery palce jednej ręki i cztery drógiej. Jedna ręka obejmuje łapki a dróga tyłeczek. Palce trzymają szczura wzdłuż szyji a u drógiej ręki dokładnie obejmują tylne nogi. Teraz możesz spokojnie wziąść szczurka na plecki i obcinć pazuraski.
Jeśli szczur przez zabawę w klatce łamie sobie pazury oznacza to, że ma za mało witamin i wapnia.
Jak się uda- umieszczę dzisiaj zdjęcia jak trzymać szczura :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
aniol
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 2:26 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: aniol »

Niektóre szczury gdy mają za długie paznokcie łatwo podrażniają sobie oczy np. przy Myciu. Potem mają zakrwawione.. Co wtedy?
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: moni »

Ja nigdy nie obcinałam szczurzych paznokci.Wcale nie mają za długich mimo,że nie biegają dużo poza klatką.Najlepiej by było częściej je puszczać po twardej podłodze niż stresować obcinaniem pazurów.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Beeata »

Pozbylam sie dywanu w pokoju a szczury tym samym ostrych pazurkow. Pieknie scieraja sie teraz same.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Mageda »

ja np, swojej Zuzi musiałam obciąć pazurki, gdyż dokładnie 2 "kciuki" na tylnych łapkach miała prawie że zakręcone pod siebie.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
pestka4
Posty: 262
Rejestracja: wt maja 18, 2004 3:55 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: pestka4 »

Ja , jestem zmuszona iść do weta, próbwaliśmy sami, ale nic z tego nie wyszło. Jesteśmy już cali podrapani, od rąk aż po całą szyję, myślę, że tak około 14go się wybierzemy, to ich pierwsza wizyta, aż się boję, to urodzone diabełki...... , nasz pierwszy maluch, był przynich aniołkiem.

Pozdrawiam wszystkich. :wink:
Jutro to dziś, tyle, że jutro....
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: KaRa »

ja zawsze moim szczurom sama obcinam pazurki, raz mnie wet nauczył u królika obcinać to u szczura prawie tak samo
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”