Czym obcinać pazurki??

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Agatha
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 18, 2006 8:21 pm

Czym obcinać pazurki??

Post autor: Agatha »

Trochę ściera, ale mimo to ma długie. Nie wiem dlaczego. Na jego ciele, na szyi przede wszystkim pokazały się czerwone strupy. Dlatego postanowiłam obciąć mu pazurki, bo naprawdę ma baaardzo długie. Jeśli nie pomoże to pójdę do weta.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czym obcinać pazurki??

Post autor: ESTI »

Agatha, cos mi sie zdaje, ze przyczyna strupkow nie lezy w zadlugich pazurkach.
Zapraszam Cie do zapoznania sie z tym tematem o pasozytach, a szegolnie z ostatnimi stronami, gdyz sa najbardziej aktualne.
Obrazek
Agatha
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 18, 2006 8:21 pm

Czym obcinać pazurki??

Post autor: Agatha »

Jednak przyczyna może leżeć z za długich pazurkach. Czytałam o tym na forum. Jeśli po obcięciu nie przejdzie to do weta pójdę. A swoją drogą też mogę mu obciąć pazurki, bo, jak już wiadomo, ma baardzo długie. A mi to przeszkadza, bo mój szczurek chodzi mi po szyi i czasem wchodzi pod bluzę. :D
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Czym obcinać pazurki??

Post autor: czukukkcza »

czym obcinać?
niczym.
do klatki włożyć porządny kawał gałęzi,najlepiej zamiast drabinek,żeby musiał po tym czesto przechodzić.

kiedy Stachan miał świerzb,przez kilka dni myślałam że się sam o coś kaleczy,u weta to się wyjaśniło...strupki miał głównie na prawej łopatce,delikatnie zachodziły na szyję i pyszczek,po tygodniu stosowania ivomecu przeszło :)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czym obcinać pazurki??

Post autor: ESTI »

[quote="czukukkcza"]do klatki włożyć porządny kawał gałęzi,najlepiej zamiast drabinek,żeby musiał po tym czesto przechodzić. [/quote]
Niestety to czasami nie wystarcza, sa szczury, ktore nie scieraja sobie pazurkow.
Niektore same sobie robia manicure, a sa tez takie, ktore pomimo czestych spacerow, wspinania itp. maja za dlugie pazury.
Agatha, pamietaj, zeby podcza przycinania nie zrobic szczurkowi krzywdy i nie obciac za duzo, generalnie obcina sie tylko szpic, czyli koncowke.
Obrazek
Agatha
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 18, 2006 8:21 pm

Czym obcinać pazurki??

Post autor: Agatha »

Tylko samą końcóweczkę?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czym obcinać pazurki??

Post autor: ESTI »

[quote="Agatha"]Tylko samą końcóweczkę?[/quote]
Tak, to co jest biale (lekko przezroczyste), a nie lekko rozowe, czyli wszystko to co poza opuszkiem. Najbezpieczniej wlasnie obcinac sama koncowke poki sie nie wprawisz, bo wiem, ze wielu zrobilo krzywde szczurkowi za monco obcinajac pazurki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Czym obcinać pazurki??

Post autor: Marcysia. »

a jak już się będzie obcinac to niie zwracać uwagi jeśli będzie piszczał, skrzeczał i się wyrywał, tylko mocno trzymać?(tak żeby nie za mocno) :D
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Czym obcinać pazurki??

Post autor: mrylka »

Zależy czym takie rekacje będą spowodowane. Może to być reakcja na ból przy zbyt mocnym obcięciu pazurka.
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czym obcinać pazurki??

Post autor: Ewqa »

[quote="Agatha"]Trochę ściera, ale mimo to ma długie. N[/quote]

Jak pisała Esti u niektórych szczurków nie działa co np. są leniwe albo strachliwe i albo leżą albo nie chcą biegać inaczej jak po łózku.
Ja musze obcinac Norce pazurki inaczej ma bardzo ostre. Ja obcinam nożyczkami do pazurków dla kotów. Mi jest tak wygodnie, może dlatego że wyćwiczyłam się na mojej kotce.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
mus_musculus
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:09 pm

RE: Czym obcinać pazurki??

Post autor: mus_musculus »

Ja obcinałam pazurki clipperem do paznokci dla ludzi. No niestety bestię tzeba mocno trzymać jak jest ruchliwa, żeby krzywdy nie zrobić. Obcinacz do pazurów dla psa, który mam jest za duzy ;)
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

RE: Czym obcinać pazurki??

Post autor: marrrtina »

ja tez uzywam clippera:-) takiego malego... swietnie sie sprawdza... ale moje dziewczyny wierca sie strasznie i wyrywaja wiec zwykle dwa obciete pazurki sa wieelkim sukcesem... czasem jak ktoras jest bardzo zajeta czyms uda mi sie obciac trzy;) nie trzymam na sile bo nie lubie tych ich piskow jakby ktos je ze skory obdzieral i wyrywania sie- mam wrazenie ze wtedy sa baaardzo nieszczesliwe a potem smiertelnie obrazone;) wiec staram sie zrobic to tak zeby nawet nie wiedzialy kiedy to sie stalo... a potem daje spokoj, im i sobie... :-)
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2007 3:22 pm przez marrrtina, łącznie zmieniany 1 raz.
" All the world's a stage and all the men and women merely players. They have their exits and entrances and one man in his time plays many parts..."
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Czym obcinać pazurki??

Post autor: Telimenka »

ja tez uzywam clippera :D tj bardzo wygodne :D Telimenka sie nie szarpie a reszte musze trzymac :D ale nie jest zle Sisotry sobie same scieraja pazurki..ale ogolnie nie ma wiekszego klopotu z obcinaniem.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

Odp: Czym obcinać pazurki??

Post autor: maggie »

Hm ja jeszcze nigdy nie próbowałam...oestka ma trochę długie pazurki,alejest tak ruchliwa ze nie wiem czy bym jej nie uszkodziła.Zreszta ona jest taka wrażliwa że mogłaby sie obrazic ;) ale pomyslę...
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Awatar użytkownika
Seraf
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 26, 2008 12:17 pm

Re: Czym obcinać pazurki??

Post autor: Seraf »

Ja nie obcinam już ogonowipaznokcibo po kilku dniach jej odrastają - widocznie są potrzebne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”