Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Landrynka »

Moje szczurki poza klatką załatwiają się i sikają gdzie popadnie. Jak je tego oduczyć?
W klatce mają w jednym rogu toaletę, a sikaja byle gdzie, ale to mi tak nie przeszkadza.
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2007 9:47 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Poza klatką. Jak oduczyć?

Post autor: Landrynka »

Chodzi głównie o to, żeby nie sikały na ludzi i materiały, np dywan. Nie mają możliwości wrócenia do klatki podczas biegania. Wypuszczam je na balkonie. Tam załatwiają się zazwyczaj w kącie ale sikają wszędzie.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: limba »

Powiem szczerze ze jest to chyba nie realne. Moje szczurasy kupkaja w dwa katy w pokoju, natomiast posikuja wlasciwie gdzie popadnie. Tak samo jest w klatce. Kupkaja na sciolce, a sikaja gdzie popadnie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Magda :))) »

U mnie jest dokładnie to samo. Mi się wydaje, że nie da się ich oduczyć. Szczury wypuszczam na jeden z pokoi, klatka stoi zawsze otwarta więc jakby chciały  ::) to mogą do niej wejść, ale to niestety pozostaje tylko marzeniem... Załatwiają się w kącie przy szafce, ale leją gdzie popadnie i na co popadnie. Ostatnio zanim je wypuszczę to zdjemuję z podłogi dwa większe dywaniki i rzucam im stary polarowy koc, w którym zwykle się kotłują kopią i co nie tylko, a biegać niestety muszą po łysej podłodze, za to fajnie tupają :)
Ze mną:
- york: Pyśka
-szczuras: Roki

Odeszły:
Fred, Maniek, Tofik, Szczypior, Dumbo
Awatar użytkownika
milkiwaj
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa | Łódź
Kontakt:

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: milkiwaj »

Ja z przykrością zauważyłam, że jak miałam pojedyńczo szczury to one utrzymywały nienaganną czystość... Pinky, potem Topiś i Kicia załatwiały się do klatki w jedno miejsce, czasem znaczyły, ale nigdy nie siusiały poza klatką...

jak chciały iść do klatki to było to widać albo same tam dreptały...

teraz natomiast nie wiem co będzie, moje dwa małe rozrabiaki mają po 7 tygodni... Awizo jest już grzeczny, załatwia się w klatce, czasem podsiusia, w sumie nawet nie znaczy

natomiast Bankier jest niesamowitym tchórzem i na stres reaguje bobami... i mocno leje :(

w klatce mają w rogu toalete, ale z uporem maniaka rozsuwają ściółkę i załatwiają się na plastik :/


z doświadczenia wiem, że pomagają chusteczki... kiedy coś narozrabiają zbieram w chusteczkę i zostawiam ją im, zwykle zapach zwabia je i podsiusiują tą chusteczke potem a nie kanape... poza tym do klatki wciągają każdą znalezioną i lokują ją w swojej toalecie, może w końcu zakapują ;), że nigdzie indziej nie wolno...

poza tym zwykle po incydencie winnego odkładam na chwile do klatki, jest to pewna forma kary...

pozdrawiam
Ania
dudeczek
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 12:15 am

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: dudeczek »

;) poptrzmy realnie siedzi sobie szczur w kletce jak tam nasra to spi w guwnie a jak na podłodze  8) realne jak wy byscie robili??
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: merch »

Ja stawiam kuwetki ze sciólką w miweszkaniu zwlaszcza wkatach gdzie kubią sie załatwiac działa - czasem mniej czasem wiecej ale zawsze cos
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Tweetka »

A ja chłopaków oduczyłam. U nich "nie wolno" to "pssiiik" (jak do kota :P). Z początku, jak próbowały zostawić kałużę (nie mówię tu o znaczeniu terenu), zanosiłam je do klatki. Poskutkowało, wiedziały, że żeby zrobić siusiu, trzeba iść do klatki. A jeśli to po czasie nie skutkowało, wystarczyło owe "psiiik" i się hamowały. / to samo z bobkami /
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Landrynka »

Tweetka: Po czym pozawałaś ,ze im się właśnie chce?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Oksymoron »

No właśnie? Też jestem tym zainteresowana, bo pokój mam już 'uszczurowiony' prócz dywanu :( A że jest nowy i nie ma możliwości zdjęcia go i zostawienia gołej podłogi jestem zmuszona do poszukiwania sposobu oduczania przyszłych chłopców obfitego załatwiania się (nie mówię o znaczeniu terenu) gdzie im sie żywnie spodoba, lecz do klatki.
Chłopcy będą u mnie za tydzień, wiec nie mam za dużo czasu :P :)
<:3 )~
Asmodeusz
Mefistofeles [*]
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Basial »

Moje chłopaki kupkają w klatce do kuwetki z benkiem antybakteryjnym. Wystawiłam tę kuwetkę w rogu za tapczanem, zostawiłam w niej kilka bobków. I sukces - klockują do niej, kochane chłopaki. Do klatki wstawiłam im nową kuwetkę, o dziwo robią tylko do niej, nie na całym dnie.
Siuśki to osobna sprawa  ;D, ściereczka i jechane.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Tweetka »

Szczur się tak "skupia" (trochę inaczej, niż do stawiania klocka), hyhy :). No nie wiem, widać, kiedy chce im się siusiu... Poza tym mam taki komfort, że zakamarków w moim mieszkaniu jest niedużo, więc ciury są pod okiem.
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Landrynka »

moje czasem sikają w biegu...a wtedy jest nieciekawie:/
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Oleczka »

Mysi jak chcialo sie kupke albo siusiu to biegla przez cale mieszkanie do klatki :) jak juz nie mogla wytrzymac to leciala w 1 kont mojego pokoju :) bo do klatki zeby wejsc musiala wskoczyc na lozko z lozka na szafke a pozniej do klatki :)
a jak chciala robic siusiu to bylo wiadac po tym ze "skupiala sie" i przednimi lapakmi na zmiane robila takie wiecie tup tup :P i siusiala :)
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Bałagan
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:58 pm
Lokalizacja: Gniezno

Odp: Jak oduczyc zalatwiania sie poza klatka?

Post autor: Bałagan »

Znajomy powiedzil mi,ze jego znajomy nauczyl szczury porzadku w ten sposob:
za karzdym razem gdy szczur zrobil kupe poza klatka to ten go szczyppal w ogon. Podobno sie oduczyl(wracal na bobki do klatki).
Czy to prawda, to nie wiem (patrz znajomy znajomego) choc na zdrowy rozum, to zwwykla tresura...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”