szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej "czuc"?

Post autor: yss »

paweł: żaden. normalnie domowo u was.
może macie jakiś inny gatunek :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej "czuc"?

Post autor: Ewqa »

Mam 4 szczurze samiczki i przez 3 miesiące miałam 2 mysie samczyki i musiałam samczyki oddać, bo w moim niezadużym mieszkaniu trudno było oddychać od mysiego smrodku. (są teraz w pewnym laboratorium jako maskotki, żadnych doświadczeń)
U jednych i drugich sprzątałam co 2-3 dni, ale szczurki nawet po 3 dniach nie cuchną tak jak myszy po godzinie od sprzątania.
U myszy cuchnie nie tyle zasikana ściółka, tylko wydzielina gruczołów zapachowym, szczególnie u samczyków. Mi się wydaje że im częściej sprzątałam tym częściej i więcej one znaczyły klatkę.
Jedyny plus myszek to że są zabawne, śmiesznie bawią się, razem biegają na kółku, czasami spadną. Fajnie sobie na nie popatrzeć. Ale to wszystko i nie ma nawet co porównywać do kontaktu ze szczurkami. Aż czasami się dziwię że moje szczury nie mówią ludzkim głosem. ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej "czuc"?

Post autor: Paweł69 »

ja chyba faktycznie miałam jakiś inny gatunek w swoim ciasnym mieszku, albo cierpię na specyficzną utrarę węchu ( czuję smrodek, ale nie smrodek ukochanych zwierzynek  ;D )
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej "czuc"?

Post autor: Landrynka »

A ja przypominam, że szczurów sie NIE KUPUJE, tylko PRZYGARNIA z forum.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
bejbilonka
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 19, 2007 5:08 pm

Odp: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej "czuc"?

Post autor: bejbilonka »

zaczynacie mnie denerwowac z tym przygarnianiem szczurów z forum. landrynko owszem to bardzo dobrze ze mozna dac dom jakiemuś szczurkowi z forum. ale nie mozna komus tego nazucić......i wkurzajacy jest taki tekst "szczurow sie nie kupuje tylko przygarnia z forum'' bo i tak kazdy zrobi jak bedzie chciał, nie kazdy ma tez dostęp do szczurów z forum i nie bedzie jechał przez pół polski za szczurkiem.
alice740
Posty: 51
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:39 pm
Lokalizacja: Zgierz - Łódź

Odp: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej "czuc"?

Post autor: alice740 »

nie róbmy offów, bo nas moderatorki drogie ścigną :D wracając do tematu - z własnego doświadczenia zgadam się z przedmówczyniami, które pisały, że zapach myszek jest intensywniejszy. Ja opiekowałam się przez miesiąc myszką koleżanki - była tylko jedna, a pomimo naprawdę częstej zmiany trocin i naprawdę dużego akwarium, które za każdym razem było dokładnie myte, zapach był nieprzyjemny. Klatka moich trzech dziewczyn nigdy tak nie "pachniała", nawet kiedy podczas mojej nieobecności siostrze "zapomniało się" zmienić ściółkę i zmieniłam dopiero po powrocie, po czterech dniach.
Wojtek0202
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 29, 2008 4:58 pm

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: Wojtek0202 »

szczurki bardzo dbają o swoją higienę a już na pewno samiczka.
rozawnr
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 9:35 pm

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: rozawnr »

Hmmm...Zdecydowanie myszki mają intensywniejszy zapach.(szczury)A szczurzyce mnie czuć od samca... samiec znaczy teren... Ale według mnie to jeżeli bardzo zależy Ci na zwierzaku to nie odstraszy Cię jego zapach!!! O0
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: Natalia_1222 »

Myszki bardziej czuć, ale samce. Szczerze powiedziawszy, od moich samiczek mysich naprawdę mało było czuć. Jak masz wrażliwy nos to może i będzie ci przeszkadzać :P. Ale wg. mnie nie powinno się rezygnować ze zwierzaka ze względu na zapachy. Od szczurów też cuchnie, jeśli zasikają szmatki i się w nie zakopią albo po tygodniu użytkowania ściółki :].
bazyliszek
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 29, 2008 9:21 am

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: bazyliszek »

Natalia_1222 pisze:Myszki bardziej czuć, ale samce. Szczerze powiedziawszy, od moich samiczek mysich naprawdę mało było czuć. Jak masz wrażliwy nos to może i będzie ci przeszkadzać :P. Ale wg. mnie nie powinno się rezygnować ze zwierzaka ze względu na zapachy. Od szczurów też cuchnie, jeśli zasikają szmatki i się w nie zakopią albo po tygodniu użytkowania ściółki :].
Po tygodniu używania ściółki? Teraz się nie dziwię,że niektórzy twierdzą,że szczury czy myszy śmierdzą... Ja sprzątam codziennie i nawet w upały nic nie było czuc. Przecież to nie jest jakaś ciężka praca,codziennie wieczorem sprzątnąc :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: yss »

bazyliszek: codziennie nowa ściółka..... policzmy....
na dno klatki idzie ok 5 l żwirku, koszt 10 zł...... razy 30, bo codziennie - 300 zł na samą ściółkę, miesięcznie....

wow! :]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: Nina »

Echh, a ja sprzątam codziennie a i tak czuć :P Przy 25 szczurach chyba nie ma możliwości, żeby zapach był neutralny.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: szpaczek »

Nina: patrzac na wyliczenia yss przy codziennej zmianie ściółki.. ile ty musisz na ściólke wydawac! wiem! pewnie to ty wygrałas te 30 milionów co jakis czas temu było w totku xD

nie no joke taki :P
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: pin3ska »

no niezle... jakbym miala codziennie wymieniac sciolke, to pomijajac juz to ze innego zycia bym nie miala wyszło by mi jakies...4x19x30=... no ile? (do towera idzie 30 litrow chipsi, a na pozostałe klatki zidzie kolejna paczka 10l)

o kur(ka)... ponad 2200zł.. ;D ;D ;D w moim (i chyba kazdego innego tez) przypadku nie do zrealizowania. Natomiast u mnie po 2 tygodniach od zmiany nic nie smierdzi, bo zasypalam duuuzo chipsi.
Chipsi mais to jednak najlepsza sciolka.

tzn. nie smierdzi odchodami, bo samcole czuc na pewno, ale ja juz nie wyczuwam tego ich zapachu za bardzo.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: strup »

Ja stosuje normalny żwirek dla kota (alergia na inne ściółki), co parę, 3dni, zbieram szufelką kupki, dosypuję troche żwirku i juz nie śmierdzi, paczka 10kg w takim wypadku starcza mi na około 2miesiące, zaoszczędzimy, bo dopiero ten pomysł odkryłam. ;d
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”