Kuweta, nauka kuwetowania

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Luthien »

Tagi: nauka, kuwetowania, korzystania, kuwety


Myślałam żeby dać to do klatki i ściólki,ale chyba to raczej tu pasuje.Jak nauczyć szczura korzystania z kuwety i z czego ją zrobić?
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Kuweta

Post autor: Dona »

Może taka kuwetka jak dla kota jest? Postaw ją tam, gdzie szczurasek się załatwia, ewentualnie wrzuć tam trochę bobków lub obsikanych trocinek tak żeby czuł ten zapach... Powinien zajarzyć :wink:
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Kuweta

Post autor: endru_ »

Kibelek dla szczuraska ci sie zachciało :] Najprosciej najpierw namierz kat gdzie sie zalatwia najczesciej [zawsze taki maja gdzie sikaja], potem zrob z czegos lub kup kibelek [ sa w sprzedarzy takie specjalne do klatek ]. I wsyp do niego troche zuzytych trocin [obsikanych sie rozumie]. No i niestety trzeba troche przeczekac az kuwetka przesiaknie zapachem moczu szczurka, aby potem po wymianie wiorow nasz ogonek dalej sie tam zalatiwal a nie szukal nowego miejsca. Problem mozesz miec tylko z kupka :] Nie znam sposobu na nie :P Szczurasy w wiekszosci robia gdzie im wygodniej :P , nawet jak wsypalem troche kupek do kuwety to nie robily tam gdzie powinny. Ale obecnie i tak nie korzystam z kuwety, tam gdzie siusiaja maja pod trocinamy drewienko brylace sie pod wplywem wody. A kupe i tak robia po calej klatce wiec i tak trzeba wszedzie pozniej wymienic trociny wiec nie ma sensu bawc sie w kuwetke [moim zdaniem oczywiscie]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kuweta

Post autor: Mycha »

Zapomniałeś jeszcze dodać o osobnikach które wolą samemu bawić się w architekta wnętrz i kuweta im do wystroju absulutnie nie pasuje, więc albo ją wywalają na drugą stronę, albo zjadają :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kuweta

Post autor: krwiopij »

u mnie nie ma problemu... eszwa z dotka od razu zalapaly, ze trzeba zalatwiac sie do kuwetki, a reszta zrobila sobie toaletke w rogu klatki na dnie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kuweta

Post autor: sachma »

Bandyta sika gdzie mu sie zachce... a kupki... no coz... znalazl sobie idealne miejsce... miedzy schodkami a scianka klatki... w sumie nrawie na schodkach :? a pozniej trzeba cala klatke myc... bo nawet jak sie wymieni sciolke to smierdzi :? stol na ktorym jest klatka tez jest zasikany bo mojemu krolewiczowi nie chce sie schodzic z drugiego pietra na parter tylko z gory robi :?

chyba musze pomyslec o tej kuwecie.....
Obrazek
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Nauka kuwetowania

Post autor: Myszowata »

Czy jest mozliwe aby nauczyc szczurki zalatwiania swych potrzeb w jednym miejscu? Dotychczas sypałam do kuwety podloze kukurydziane, ale jak pisalam w innym temacie moje dziewczyny swoje potrzeby zalatwiaja i tak na calej powierzchni kuwety. Zastanawiam sie nad tym aby zastosowac np kuwete narozna i tylko do niej sypac podloze ,a a reszta kuwety bylaby pusta. Probowal ktos takiego sposobu? Z gory dziekuje za pomoci porady
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: S. »

Jeżeli szczurek ma preferencje do zostawiania kupek w jednym rogu klatki, to właśnie tam stawiamy kuwetę i dokładamy kilka kup do kuwety. Powinien zrozumieć, tylko czy się zastosuje?
Eter
Posty: 60
Rejestracja: czw cze 28, 2007 9:42 am
Kontakt:

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: Eter »

Dokładnie. Ja kiedys przesadzałam kwiatki, na podlodze w kuchni stalo kilka pustych doniczek. Zauwazyłam, ze szczury bija sie o jedna z doniczek. Okazało sie, ze robia do niej kupke :D Poniewaz doniczka jest mala powedrowala do klatki. teraz kupki nie leża już w rogu kuwety, tylko w doniczce wyłożonej żwirkiem. Oprócz tej toalety, Miecio upatrzył sobie kacik w pokoju gościnnym. Kącik widoczny, a jakże. Nie pozostaje mi nic innego jak skontrolować to miejsce przed wizytą gości :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: Nina »

Myśle, że przy dwóch szczurach przy odrobinie pracy i chęci można to wypracować ;)
Np moja Paskudka. Zauważyłam, że załatwia się w jednym miejscu klatki, nie po każdym sprzątaniu w tym samym. Położyłam jej w rogu kilka złożonych ręczników papierowych, poskutkowało i mam mniej sprzątania ;)
Szkoda, że w stadach nie idzie ich tego nauczyć...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: ogonowa »

A co ty Nina tylko jednego ogonka masz ?
Myślałam ,że wszyscy ci tutaj mają przynajmniej dwa :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: Nina »

ogonowa pisze:A co ty Nina tylko jednego ogonka masz ?
Myślałam ,że wszyscy ci tutaj mają przynajmniej dwa :)
Wystarczy zajrzeć do mojego podpisu ;)
Paskudka jest z nami od kilku dni i mieszka na razie sama.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: ogonowa »

O sorry
Nie zauważyłam
Bez obrazy oczywiście :)
[sorry ,że się offtop mały robi ,ale tak już wyszło] :D
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: Myszowata »

Niestety moje dziewczyny robia dokaldnie wszedzie...zeby robily w jednym miejscu to pol biedy...ale odchody sa wszedzie na calej sciolce.
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Nauka kuwetowania

Post autor: Joanka »

S. pisze:Jeżeli szczurek ma preferencje do zostawiania kupek w jednym rogu klatki
Ale co zrobić, jeżeli ma preferencje do zostawiania we wszystkich czterech rogach, wykopawszy stamtąd wcześniej żwirek do czysta? :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”