szczur brzydko pachnie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: okropny smrodek szczurcia!!!

Post autor: awesomer »

Szczurki to takie słodkie "śmierdziuszki". :)
Aczkolwiek higiena nie jest ich atutem.
Myją się, ale ja już się przyzwyczaiłam do ich zapachu. :)
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: okropny smrodek szczurcia!!!

Post autor: KITEgirl »

nie śpij ze szczurem bo go przypadkiem zgnieciesz! albo zwieje i narobi szkód! kup żwirek. w tesco kup. za 9 zł masz 10litrów! z ręcznikami papierowymi jako jedyną ściółką to jak z niezmienioną pieluszką u dziecka..
banny
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 30, 2012 1:17 pm
Numer GG: 1325019
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczur brzydko pachnie

Post autor: banny »

Ania pisze:Metodologia treningu polega na tym, że (poprzedzając, iż szczur jest zwierzęciem bardzo czystym) kiedy szczurek jest bardzo mały - uczy się siusiać tam, gdzie inne szczury idą się załatwić, po prostu naśladują. Wystarczy, że wykonasz pewne czynności zgodnie z ich kolejnością:

1. Znajdź w kuwecie róg, gdzie Twój szczur zazwyczaj załatwia potrzeby fizjologiczne. Umieść w tym rogu trochę ściółki - możesz użyć do tego celu narożnika bądź płaskiego pudełka z krawędzią nie większą niż 1,5-2 cm.
2. Podrzuć tam znalezionego gdziekolwiek szczurzego bobka (powinien być w miarę świeży), może też być mokra od siuśków ściółka - wszystko po to, by dane miejsce "pachniało" toaletą
3. Teraz najważniejsza część... Usuń całą ściółkę z reszty klatki lub użyj innej, której wcześniej nie miał w miejsce starej, gdzie ma się nie załatwiać. Cała sztuczka polega na tym, że Twój szczur powinien odróżniać toaletę (jej zawartość i zapach) od reszty - jako nową ściółkę można zastosować sam papier albo sianko (jeśli ktoś lubi) a w miejsce toalety dać żwirek czy trociny oznaczone tak jak w punkcie 2
4. Weź szczurka i połóż go w miejscu toalety by pokazać, że "to właśnie to miejsce synu, gdzie załatwiają się prawdziwi mężczyźni" ;) Jeśli zwierzak spróbuje załatwić się gdzieś indziej powiedz "nie" i przemieść szczura (i jego bobka) do jego nowej toalety. Jeśli szczur załatwi się w toalecie - pochwal go i daj ulubiony przysmak. W niedługim czasie pojmie o co chodzi.
Witam, mam takie pytanie - czy taką naukę można rozpocząć, gdy szczurki mają już prawie 1,5 mies. czy to już za późno i nic to nie da? Próbowałam dawać wszystkie bobki w jedną małą kuwetkę narożną, ale nie pomyślałam o wymianie reszty ściółki... :( Efekt oczywiście mizerny. Używam na razie ściółki Chipsi Mais - powinnam ją dawać tylko do "toalety" w takim razie a poza nią inną ściółkę, czy do całej kuwetki - tak robię teraz...?
Rozumiem, że po wysprzątaniu, przy wkładaniu towarzystwa do klatki, każdego najpierw sadzamy na "sraczyku"...? :)
Jak generalnie wyrazić dezaprobatę na jakieś działanie - pochwała jest prosta i logiczna, ale jak wygląda ewentualne "skarcenie" i czy coś takiego w ogóle się stosuje u szczurów?
aagniesia88
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 26, 2012 11:24 am

Re: szczur brzydko pachnie

Post autor: aagniesia88 »

to prawda, szczury do najczystszych nie należą, ale albo sie człowiek do tego przyzwyczai albo szkoda sobie zawracac głowe szczurkiem :) osobiście myłem swojego jak już nie dało się z nim wytrzymać, ale generalnie szczurów się nie myje ::)
banny
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 30, 2012 1:17 pm
Numer GG: 1325019
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczur brzydko pachnie

Post autor: banny »

Może trochę na wyrost, ale muszę to napisać!

ZWYCIĘSTWO!

Do tej pory jako ściółkę w całą kuwetę ładowałam Chipsi Mais, dziś kupiłam odpylone trociny, umyłam kuwetę, do małej kuwetki-toaletki, nasypałam Chipsi, na które do tej pory były sadzone boby w różnych miejscach klatki, całą resztę wypełniłam trocinami i jest sukces! Wyszłam do sklepu, a po powrocie 4 czy 5 bobów w małej toalecie, a zaledwie 1 poza nią!

Obym tylko nie pochwaliła dziewuch przedwcześnie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”