szczur brzydko pachnie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Xtreme
Posty: 38
Rejestracja: czw maja 27, 2010 8:56 pm

Re: Zapach

Post autor: Xtreme »

A więc tak szczury mają różne zapachy, niektóre nieprzyjemne (np. śmierdzą moczem) ;D Ale przyzwyczaisz się.
To że szczur się wyrywał podczas kompieli to normalne ponieważ większość szczurków tego nie lubi.

Tutaj poczytaj o kąpielach i nieprzyjemnych zapachach:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=586
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=24352

P.S
Nie zakładaj niepotrzebnie nowych tematów.
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Zapach

Post autor: Tili »

I adoptuj szurkowi kumpla, bo samemu bedzie nudno, smutno i bedzie sie emczyl chocbys nie wiem jak staral sie mu umilic zycie.
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Zapach

Post autor: WildHeart »

no i jak bedzie mial kumpla to bedzie mial go kto iskac ::)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zapach

Post autor: Paul_Julian »

Samce z reguły pachną intensywniej i są leniuszkami. Teraz jest upał, i jak sobie leża na półeczce, to nie chce im sie schodzić na siku, i sikają pod siebie. Bez upału też tak moga robić , ale tak nie czuć .
Mozesz namoczyć watkę w wodzie i przetrzeć szczurkowi okolice siusiaka i naokoło ogona. Pewnie z tamtych okolic własnie neiładnie pachnie :D Nie powinien sie wyrywac i nie przeziębi się. Tylko nie uzywaj zadnych płynów czy mydła.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: smierdziuszki

Post autor: anwet »

Jak macie drewniane pięterka, polecam kilkudniowe namaczanie w oleju lnianym. ( Ostatecznie rzepakowym, albo innym z biedronki). Jak już się deska "napije", postawić na dzień, żeby obkapało , wytrzeć np papierowym ręcznikiem i gotowe.
Deska zaimpregnowana.

Do impregnacji domku użyłam naturalnego wosku z lanoliną, który stosuje się do skór. Przepięknie pachniało woskiem, ale szczurom trochę zapach przeszkadzał i dopóki się nie wywietrzyło, niechętnie korzystały z dachu..
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: smierdziuszki

Post autor: anwet »

Wiem, że się powtarzam, ale jestem pod wielkim wrażeniem namaczania pięterek drewnianych w oleju..
Wyglądają świetnie i nic nie wsiąka!!!!
POLECAM
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: smierdziuszki

Post autor: Cyklotymia »

Ooo, cudownie - kupuję klatę, w której są drewniane półki - zanim pomęczę lubego, żeby mi zrobił ładne plastikowe, to namoczę te i tymczasowo takie będą miały :D Dzięki wielkie za pomysł! :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: smierdziuszki

Post autor: alken »

anwet, a ten olej potem nie jelczeje i nie smierdzi?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

Witam!
Jestem tu nowa... czytałam wiele różnych wątków na różnych forach i mam mętlik w głowie.. nie wiem co robić.. Otóż mam moją Łatkę jakoś już ze 2 miesiące i zawsze było w tych sprawach OK - co 4-5 dni zmieniam jej sianko i codziennie jej daje ziarenka i zmieniam wode.. Ale od 2 dni mi coś tam śmierdzi u niej i mimo tego że wczoraj jej czyściłam dokładnie klatke.. wyjęłam ją dziś i okazało się że ONA śmierdzi.. ! miałam juz kiedyś szczurki i rzaden nigdy tak nie śmierdzal. Więc ją lekko obmyłam z letniej wodzie bez dodatków, dokładnie wysuszyłam ale ona dalej śmierdzi.. nie wiem co robić.. umyć jeszcze raz? a moze macie jakieś pomysły bo ja juz sama nie wiem..
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: smeg »

Nie powinnaś używać sianka, bo powoduje alergię, często szczur może złapać z niego pasożyty, a poza tym zasikane siano strasznie śmierdzi. Zamiast niego daj jej żwirek drewniany, taki jak dla kota do kuwety - one dobrze chłoną zapachy. Czy Twoja szczurka ma w klatce jakieś półki albo hamaki? Powinnaś codziennie wycierać półki, jeśli na nie sika albo zmieniać hamaczki. Szczur śmierdzi przez to, że śpi w swoich sikach ;)

Poza tym szczury to zwierzęta stadne, Twoja Łatka jest samotna i nieszczęśliwa kiedy jesteś w szkole/pracy albo kiedy śpisz, koniecznie musisz jej przygarnąć koleżankę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: Paul_Julian »

Ja bym przede wszystkim zmienil siano na żwirek bentonitowy ( obecnie mam Green Forest Benek i delikatnie pachnie i ogony też ) albo na zbrylający drewniany. Futerko szczurka chłonie zapachy z otoczenia.
Warto nauczyć ogony robienia do kuwetki http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... 2A#p609347

Jeśli jesteś 100% pewna, ze to samiczka to zaadoptuj jej kumpelę, oprócz tego , ze sie bawią, poza tym nawzajem sie pucują. Mamy dział "Uszczurawianie" jesli tzreba przekonać rodziców , i "Stadko" o prawidłowym łaczeniu ogonów ( to wazne).

Poczytaj tez o karmach, odpowiedniej klatce na 2 ogonki itd.

Dokładnie obwąchaj szczurkowe uszy, czy przypadkiem nie smierdzą - jesli tak - może to świadczyć o chorobie ucha. Trzeba też obejrzeć futerko czy nie ma strupków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

hmm jeśli chodzi i klatke to ma dużą noo pułeczek dano nie myłam dobra rada dziś je przemyje..
co do płci jestem na 90% pewna .. mialam juz szczurki i samców i samiczki.. takze wiem.
A żwirek hmm bede musiala sie rozejżeć. wiecie mieszkam w niemczeh i nie znam sie na nazwach ale musze w tłumacz chyba wsadzis nazwe dokładną.. to ktory bedzie najlepszy..? i czy nie bedzie jej za twardo na żwirku..???
Uszy jej nie śmierdza i strupków nie ma.. to raczej jej sierść śmierdzi...

Co miałeś na myśli pisząc "klatka na 2 ogonki"? ja mam dużą klatkę, fajna, mala w niej śmiga aż miło :)
Karme, mieszam jej różne przysmaki tak jak czytalam na ktoryms forum. ogólnie nigdzie nie dostalam karmy dla szczurków więc kupuje dla chomików i jej mieszam z chrupkami dla gryzoni czasem chlebek dostanie jakies jabłko marchew..
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: lovekrove »

U mnie oprócz żwirku wrzucam do klatki papier toaletowy, nim wyściełają domek, wyrzucając przedtem żwirek. Wtedy jest im wygodnie :) Jeśli chodzi o klatkę na dwa szczurki, to masz tu kalkulator: http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/ Wpisujesz wymiary swojej klatki, a potem wyskakuje na ile szczurków jest Twoja klatka.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: Paul_Julian »

Karmy dla szczurków jest pełno! Xtravital, Versele laga, Vitakraft Menu , Rat and Mouse Pro. W http://zooplus.pl --> Tima Rattima , Uczta dla szczura, Beaphar care + (granulat, chyba tak sie nazywa). Zooplus ma też siedzibę w Niemczech, więc może Tima i JR Farm sa w sklepach ?

Nie kupujemy karm typu : animals, megan, vitapol, zolux itd. To sa polskie karmy, ale pewnie sa jakieś obce tanie odpowiedniki. Te karmy nadają sie tylko jak juz nic nie mamy. Megan owocowy i Vitapol premium line można mieszac z innymi karmami po wyrzuceniu kolorowych chrupek.
Te karmy co wymieniłem wcale nie wychodzą drozej, a sa dostosowane do ogonków, i zdrowsze. Kazdy gryzoń ma inne potrzeby.

Klatka na 2 ogony - tu http://szczury.org/viewforum.php?f=165 masz kalkulator klatkowy, wpisz wymiary i sprawdz. Zbyt wielu ludzi trzyma 2 szczury w klatce o wym. max 30 cm , bo ma dużo miejsca. Szczurek szybko rosnie i potrzebuje miejsca do biegania :)

Co do żwirku, to Benka pewnie nie znajdziesz w sklepie, bo to polski produkt , ale poszukaj żwirku Bentonitowego (bentonit) albo np. Cat's Best , Cat's dream Eco. Albo jakiś inny , byle nie silikon i najlepiej zbrylający. jest jakis Cat's best nei zbrylający, więc zwroć na to uwagę . Brylki łatwiej wyrzucic z kuwetki-kibelka.
Nie bedzie jej twardo, nie martw sie . MOga być tez np. takie drewniane kołeczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: smeg »

A ja nie polecam bentonitowego, wolę drewniany, wydaje mi się bardziej naturalny i bezpieczny. http://www.zooplus.de/ask?query=cats+be ... orm=suchen - Cat's Besty są dobre ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”