Brzydki zapach - klatka

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: sisay »

Słuchajcie mam mały problem... wysprzatałam cała klatkę, wymyłam półki, wymieniłam szmaty, żwirek, umyłam kuwetę i nadal mi zalatuje dosyć mocno z jednej strony >:( chyba nie musze nikomu opowiadac jak ten zapach drażni :P zwłaszcza ze klatka stoi zaraz obok komputera, przy którym siedzę.

Gdzie jeszcze może śmierdzieć??? Ściana za klatką? pręty? ???
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: natureminemka »

Ja bym źródła raczej szukała nosem ; ) Obwąchaj wszystko dookoła, powinnaś zlokalizować skąd najbardziej 'wieje'. U mnie na prętach w miejscach, w których czasami szczurkom zdarza się siknąć robi się taki 'szorstki' osad, jakby mocz skrystalizowany. Zapach tego jest nieprzyjemny jeśli się dokładnie nie wyszoruje. Obejrzyj klatkę, chyba, że pręty z pewnością są wyszorowane. Podłoga wokół i ściana za też mogą przesiąknąć jeśli klatka jest wysoka i szczurki siusiają gdzieś z góry ; ) Moje też zrobiły sobie w rogu pokoju toaletkę, zamiast biegać do klatki żeby się załatwić robiły na podłogę, a, że miejsce dość zakryte to nie szło tego zauważyć dopóki nie zaczął zapach przeszkadzać ;)
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: sisay »

prętów nie szorowałam... faktycznie widac zacieki na ścianie za klatką :/
klatka jest wysoka, dwie połączone piętrowo w sumie mają 120 cm. Ciężko mi ją odsunąć bo wypełnia cały mebel, chyba nie przemyślałam usytuowania tej klatki :P cóż będe się uczyć na błędach...

Co zrobić żeby one tam nie sikały, matko nie ogarnę tego... :o
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: EratoTiaTuatha »

U mnie świetnie sprawdza się cerata, ale to zależy jak masz usytuowaną tę klatkę. W miarę dyskretnie przyczepiłam do ściany i komody pod klatką i wokół białą, nie rzucającą się w oczy ceratę i przynajmniej mam ten luksus że ewentualne zapaszki i inne niespodzianki dadzą się razem z nią usunąć ;) Tylko jeden problem - szczurasy kochają psuć ceratę, szeleści im i generalnie prowokuje już nawet nie tyle do gryzienia co do gotowania jej szczurzego armageddonu - musisz albo przyczepić ją tak żeby się nie ruszała i nie kusiła, albo zostaw te dwa-trzy centymetry między klatką a ścianą żeby paskudniki nie mogły sięgnąć ;) Może w twojej sytuacji nie będzie to lek na całe zło, ale przynajmniej smrodek nie będzie ci się wgryzał w ścianę bo to ciężko usunąć ;)
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: natureminemka »

A masz może kuwetę dla nich gdzieś przy górze? Jakby miały raczej większość nieczystości by w niej zostawiały ; ) a z samej góry na dół pewnie nie chce im się biegać w razie konieczności;)
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: sisay »

No więc tak, ściana za klatką to ściana od regału, taka dykta. Myślałam już nawet o powieszeniu tam podkładu higienicznego :P po ceracie by ściekało, a w podkład wsiąknie, może tak będzie lepiej?
Półka jest dosyć wąska więc nie mam jak odsunac klatki, już i tak wystaje trochę poza półkę z przodu.

Wczoraj postawiłam im dwie kuwetki z pudełek po lodach. Jedną postawiłam na tej półce na której najczęściej się załatwiają. Coś tam w nich niby jest, ale w standardowych miejscach tez zasikane i zakupane ::)

Śmierdziele okropne z tych szczurów :P
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: Malachit »

W sklepach typu castorama można kupić takie plastikowe plansze, nie wiem jak to nazwać, takie pseudo-kafelki lub cegiełki które przykleja się np. nad zlewem w kuchni czy kuchenką - łatwo to się myje i jest dość praktyczne (gdzieś ktoś na forum o tym już pisał, ale nie mogę znaleźć, jak ktoś wie, jak to się nazywa niech napisze :P)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: smeg »

http://allegro.pl/arkusz-folia-pcv-pcw- ... 24110.html - ja sobie zamówiłam taką folię, jest sztywna i jakby plastikowa, nie foliowa. Dobrze się nadaje do zabezpieczenia ściany za klatką :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
dziewanna666
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 9:33 am

niemiły zapach

Post autor: dziewanna666 »

Kiedyś miałam szczury, niestety odeszły :'( i jakiś czas temu zatęskniłam za ogonkami. Przemyślałam dokładnie sprawę i jestem gotowa na zakup dwóch samczyków. Jednak nie jestem sama w domu, mój prawny opiekun nie zgodził się na takie zwierzę >:( przez nieprzyjemny zapach wydobywający się s klatek. I tu nasuwa się pytanie co można zrobić by zniwelować smród ??

ps mam zamiar wżywać drewnianego żwirku i nauczyć ogonki załatwiać się do kuwety (to chyba ułatwi sprawę, ale moja mama mówi że i tak będą śmierdziały >:( )

Połączone z istniejącym /Malachit
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brzydki zapach - klatka

Post autor: Arau »

Mam dwóch samców i ich zapach w klatce, poza okresem dojrzewania (krótkim) w niczym nie jest gorszy od regularnie sprzątanej kociej kuwety. A nie szoruję im klatki codziennie, raz na tydzień, dwa tygodnie, zleży jak nabrudzą. Podstawowe zasady higieny, wymiana ściółki, przecieranie półek/koszyczków, odpowiednio duża klatka, kuwetkowanie i regularna wymiana mebelków wystarczą, żeby szczurów nie było w ogóle w domu czuć. Same w sobie są czyściutkie, myją się jak koty. Siuśki, przy dobrym żywieniu też nie capią.
Do zniwelowania ewentualnego zapachu są sposoby wymienione w temacie, np pochłaniacze zapachów - węglowy "lodówkowy" przy klatce czy koci proszek do kuwet w klatce, czy po prostu odpowiednie podłoże...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”