Przetłuszczona sierść?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: Black rat »

Jak najlepiej zadbać o sierść swojego ulubieńca, mój szczurek odkąd pamiętam zawsze miał czystą i puszystą sierść, lecz ostatnio bardzo opuścił się w jej czyszczeniu teraz jego sierść jest posklejana, śliska, nieprzyjemna w dotyku i brudna.
Starałam się nie kąpać szczurków ale teraz jest to raczej konieczne. Czy wiecie może jak temu zapobiec na jakiś czas może mi coś polecicie? ???
Jeżeli taki temat już był to proszę skierujcie mnie do niego. :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: Hanka&Medyk »

Tutaj jak kąpać, a tutaj czym.
Mam nadzieję, że Ci to pomoże.

Problemy z myciem mogą być spowodowane zaawansowanym wiekiem lub jakąś chorobą, która osłabia szczura i nie pozwala mu odpowiednio dbać o własną higienę. Może warto przejść się do weta na kontrolę?
Jeśli szczuras nie ma towarzystwa, to warto mu takowe sprawić - towarzysz pomoże w czyszczeniu futerka (wyiska co się da).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: Izold »

Mój poprzedni samiec miał taki problem. wystarczyła namoczona w ciepłej wodzie ściereczka, i wytarcie go, wiesz... tak jak wycierasz półkę na przykład :D I pomogło!
A ściereczka z niebieskiej stała się żółta :D
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: Black rat »

Black rat pisze:Jak najlepiej zadbać o sierść swojego ulubieńca, mój szczurek odkąd pamiętam zawsze miał czystą i puszystą sierść, lecz ostatnio bardzo opuścił się w jej czyszczeniu teraz jego sierść jest posklejana, śliska, nieprzyjemna w dotyku i brudna.
Starałam się nie kąpać szczurków ale teraz jest to raczej konieczne. Czy wiecie może jak temu zapobiec na jakiś czas może mi coś polecicie? ???
Jeżeli taki temat już był to proszę skierujcie mnie do niego. :)
Dziękuję wam! Tak ma towarzystwo w postaci dwóch innych szczurków :D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: noovaa »

A w jakim jest wieku ? Tłusta skóra może być też wynikiem burzy hormonalnej :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Black rat
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:27 pm

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: Black rat »

noovaa pisze:A w jakim jest wieku ? Tłusta skóra może być też wynikiem burzy hormonalnej :)
Ma 9 miesięcy i zaznaczam że to samiczka. ;)
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: Szarlotka »

Ojej jak fajnie ze powstał taki wątek :)
To ja też coś dodam.
Moja aferka ma od 2 dni strasznie tłustą sierść. Zawsze była czyściutka mimo że nie za gęsta bo bójka ją skubie :-[
W każdym razi wytarłam ją lekko wilgotną a potem suchą szmatką.
Gdyby to była bójka to napuściłabym jej wody do umywalki i sama "wzięłaby kąpiel" ale Afera nie cierpi wody więc nie będę jej tortujować
Co mogę jeszcze zrobić?
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: greenfreak »

A ja się podepnę z innym pytaniem - jeśli zdrowy szczur miałby tłustą sierść czy coś podobnego, to czy mu to w czymś przeszkadza, czy można po prostu dać mu spokój?
Ja mam trochę inaczej, bo szczurzynę-brudasa, która ustawicznie nie myje tyłka, choć jest w stanie :P
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Jak Zadbać o Sierść Szczurka?

Post autor: treehouse »

greenfreak pisze:A ja się podepnę z innym pytaniem - jeśli zdrowy szczur miałby tłustą sierść czy coś podobnego, to czy mu to w czymś przeszkadza, czy można po prostu dać mu spokój?
Ja mam trochę inaczej, bo szczurzynę-brudasa, która ustawicznie nie myje tyłka, choć jest w stanie :P
;D Do wytłuszczenia- ;D
Przepraszam za OT, ale bardzo rozbawiła mnie to rozbawiło ;D
Awatar użytkownika
Pokrzywa09
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 10:08 pm

Przetłuszczona sierść?

Post autor: Pokrzywa09 »

Moja szczurzyca na początku miała puszystą sierść, teraz od jakiegoś tygodnia mam wrażenie że ma tłusta sierść. Dodam że nie wiem ile ona dokładnie ma ale gdy ja dostałam 3 tygodnie temu była wielkości pieści pięciolatka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przetłuszczona sierść?

Post autor: Paul_Julian »

Sprawdz koniecznie, czy to nie przypadkiem chłopak. W innym temacie masz link do rozpoznania płci, możesz tam wkleić zdjęcie "podwozia".
Przetłuszczone futro często mają samce.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”