ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: fixatiffka »

pytanie w celach porównawczych :)
ostatnio doszły kolejne maluszki, obecnie jest 14 ;D używam jako ściółki żwirek dla kotów, drewniany, bo najszybciej mi się to sprząta.
prognoz wychodzi mi 40L żwirku na miesiąc, może nawet ciut wiecej, a to jakby nie patrzeć trochę kosztuje :(
dodam, że niestety moje szczury robią wszędzie dookoła, więc sprzątać muszę codziennie, usuwając zasikany żwirek i żwirek raem z kupkami
z jednej strony lubię jak mają czysto - choć im to pewnie wszystko jedno - z drugiej strony, może faktycznie przesadzam ze sprzątaniem ??? ale zawsze to aż 14 zwierzątek...
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: Arau »

Cóż... ja mam dwa szczury, więc nie mam jak w ogóle się porównywać. Ale też ciężko mi wyprowadzić średnią przy moich... wysypuję żwirek na kuwetę (cienko) i do kuwety narożnej. Średnia ich brudzenia jest bardzo różna - raz wystarczy wymieniać żwirek w kuwecie 2 razy w tygodniu, a czasem cała klatka nadaje się do wymiany + mycie. Ogólnie chyba 8,5l (mogę się mylić nie mam opakowania) żwirku drewnianego "Norka" starcza na 2 miesiące.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: ^Yuuhi^ »

mi przy 4 samcach schodzi niecałe 6 litrów żwirku bentonitowego miesięczne, wsypuje na całą podstawę klatki cieńką warstwę ale codziennie wybieram kupki, i żwirek z najbardziej zasikanych miejsc i na to miejsce dosypuje czysty, ogólnie schodzi go mało bo chłopcy i tak wolą załatwiać się na hamaki i półki więc żwirek mało przy nich cierpi ;)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: Paul_Julian »

U mnie podobnie jak u Arau. W kuwecie narożnej Benek+ benek antybakteryjny, w gniezdzie jakiś drewniany ( cat'se best zwykle).
Przy 4ch dziewuszkach.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: akzi »

ja nie uzywam wcale :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: smeg »

Ja mam 11 szczurów, używam Chipsi Extra XXL, bo to najtaniej wychodzi przy takiej ilości szczurów ;) Sypię go tylko do kuwet narożnych. Na drugim forum dziewczyny zamawiały też niemarkowy żwirek drewniany z allegro, też był dużo tańszy niż takie ze sklepów zoologicznych.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: Nakasha »

Ja mam obecnie 14 ogonków w klatce, żwirek jest dawany do kuwetek ustawionych na półkach i do głównej kuwety. Idzie na to ok 40-50 l drewnianych kołeczków miesięcznie.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: fixatiffka »

kiedyś próbowałam dwa pierwsze szczury uczyć kuwetkowania, ale z marnym efektem...
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: katkanna »

Miałam kiedyś Mamuchę z 11 młodymi - przerób jelit był taki, że miały sprzątane TRZY razy dziennie, bo się nie dało wytrzymać. O0 Fakt, że to był etap trocin, a one bardzo szybko nasiąkają. Teraz jestem mądrzejsza i hoduję na żwirku, więc jest znacznie czyściej.
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: Imbira »

padło o nie markowym żwirku z allegro, my stosujemy i jestem baaardzo zadowolona. Jest o wiele wytrzymalszy. ściółkę przy dwóch szczurasach wymieniamy raz na tydzień, no czasami na 2 tyg jak nam czasu nie starczy. Tylko, że mamy dosyć dużą klatkę bo 98x 50 także jest gdzie żwirek sypać ;) Przy stosowaniu drewnianego chyba Pini żwirek musiałam zmienić raz w tyg bo się nie dało wytrzymać, ten z allegro w mojej opinii jest o wiele fajniejszy:)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: Arau »

Mógłby mi ktoś podać link do tego "allegrowego niemarkowego żwirku" ^^?
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: devlish »

A jaki to żwirek na allegro bo coś chyba kiedyś widziałam i nawet zastanawiałam się nad zakupem, ale nie wiem. Czy mógłby ktoś wyszukać i podać mi link?
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: Imbira »

Jak wrócę do domu to przegrzebię pocztę i wyślę ci namiary na sklep. Cenowo mimo duzych kosztów przesyłki i tak wychodzi przynajmniej połowę taniej jest też bardziej wydajny.
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: mikanek »

na 3-4 samiczki Benek 5 litrów starcza na hmmm 2-3 miesiące spokojnie. Żwir używany jest tylko w kuwecie, wybieram kupki i zbrylone kawałki.
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
mloda
Posty: 58
Rejestracja: pn lip 23, 2012 11:44 am
Lokalizacja: Świnoujście

Re: ile żwirku zużywacie na ile szczurów?

Post autor: mloda »

ja teraz z allegro zamówiłam polecany ECO-PET więc zobaczymy.. do tej pory kupowałam w zoologu żwirek 8,5 l ale miałam 1 maleństwo i niewielką klatkę więc całe opakowanie starczyło na ok. 2 mce
Ze mną: Hondziu i Ciapek

A to nasz temacik: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38497


Za TM: Tuptuś, Biały, Zuzia, Hera, Mysia..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”