Pomarańczowy łupież

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Łysekfuzz
Posty: 196
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 9:54 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: Łysekfuzz »

Jeden z moich ogonów ma to samo ale ja się tym nie przejmuję. To całkiem normalne
Tu jest ich temacik : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40208
Moje dawne pociechy to myszy Tutenchamon[*]. Lin[*]. Blanka[*] i Knikieć[*] i szczur Łysek[*]
rroobal
Posty: 43
Rejestracja: czw lis 22, 2012 9:16 am

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: rroobal »

Wiesz co, ten ostatni post o objawach co roku napisałem jakoś niedługo przed pierwszą rocznicą zakupu szczurka. Może troszkę przesadziłem pisząc, że co roku, ale pojawiły się późnym latem i teraz wiosną. Gratuluję spostrzegawczości :]. Też masz problem pomarańczowego łupieżu? (u swoich szczurków, oczywiście!) ;]
Ze mną: Pablo
Za TM: Chrupek, Olaf, Puszek, Skoczek, Tomi, Jerry, Kliper
rroobal
Posty: 43
Rejestracja: czw lis 22, 2012 9:16 am

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: rroobal »

Nie pamiętam dokładnie co pisałem, ale szczur u mnie był 3 miesiące, a pisałem to już jakiś czas temu. Co roku- chodziło mi o okresy godowe czy coś w tym stylu. Dziękuję i pozdrawiam rroobal
Ze mną: Pablo
Za TM: Chrupek, Olaf, Puszek, Skoczek, Tomi, Jerry, Kliper
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: IHime »

Szczury nie mają okresów godowych, rozmnażają się cały rok. ;)
rroobal
Posty: 43
Rejestracja: czw lis 22, 2012 9:16 am

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: rroobal »

Pisałem to jakiś czas temu. Szacun, że wszystko czytasz. Co roku- chodziło mi o okresy godowe szczurów, gdyż najczęściej występują one wczesną wiosną do późnego lata. Pozdrawiam rroobal.
Ze mną: Pablo
Za TM: Chrupek, Olaf, Puszek, Skoczek, Tomi, Jerry, Kliper
rroobal
Posty: 43
Rejestracja: czw lis 22, 2012 9:16 am

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: rroobal »

Pisałem to jakiś czas temu. Co roku- chodziło mi o okresy godowe szczurów, czyli z tego co mi wiadomo, od wczesnej wiosny do lata.
Ze mną: Pablo
Za TM: Chrupek, Olaf, Puszek, Skoczek, Tomi, Jerry, Kliper
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: IHime »

Szczurzyce mają ruję co około 4 dni, przez cały rok. Nie mają szczególnych okresów godowych, nie zmieniają opierzenia na bardziej barwne, nie odbywają tańców godowych i nie szukają partnera na wiosnę. Niektóre osobniki na wiosnę nieco intensywniej rujkują, ale nie jest to jakaś reguła. Ot, robi się ciepło, jasno i są mniej ospałe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”