Pchły i kichanie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nikaa.
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 31, 2013 3:57 pm

Pchły i kichanie

Post autor: Nikaa. »

Witam, mam Pinky'ego prawie od narodzin, teraz ma ok. pół roku. Wcześniej było ok, ale mama kupiła karmę dla szczurcia w zoologicznym,okazało się, że było w niej pełno robaków.. Nie podawaliśmy jej szczurowi, bo miał jeszcze poprzednią, przynajmniej ja mu nie dawałam, ale nie było mnie trochę w domu... Od tamtego czasu, mama zaczęła kupować inne trociny. Pinky zaczął kichać i się drapać, a okazało się jeszcze, że mój pies ma pchły.. Co prawda u szczurcia nie zauważyłam niczego na futerku ani skórze(robaków czy innego syfu), cały czas się drapie i ma kilka strupków. Teraz pytanie czy to wina trocin czy pcheł. Ogonek do tego zaczął często kichać. Do weterynarza pojadę, ale mam troszkę daleko do dobrego weta. Co bym mogła zrobić aby to złagodzić tak chwilowo..? + mama kupiła jakiś proszek na pchły ale trzeba nim posypać całego zwierza, co prawda ja nie pozwalam bo jest wyraźnie napisane, że nie może się to dostać do pyszczka czy coś, pomożecie?
norboro
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 28, 2013 8:21 am

Re: Pchły i kichanie

Post autor: norboro »

Jeśli nie widać pcheł to bym szczurka niczym nie sypał...
Zacząłbym od zmiany ściółki na inną, jeśli to pomoże to znaczyłoby, że pewnie szczurek ma uczulenie na tą "nową ściółkę", którą kupiła mama.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pchły i kichanie

Post autor: Wilczek777 »

Zmienić trociny na odpowiednią ściółkę, kupić dobrej jakości jedzonko i iść do weta po ivermektynę. W żadnym wypadku nie sypać żadnym specyfikiem na pchły!
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pchły i kichanie

Post autor: Saaa »

A co jesli szczurek mial kontakt z kotem, ktory ma pchly? Nic nie zmieniane i nie jestem pewna czy drapia sie bardziej
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pchły i kichanie

Post autor: Paul_Julian »

Kocie pchły moga przeskoczyć na szczurka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pchły i kichanie

Post autor: Saaa »

Czyli czeka mnie odrobaczanie jak wroce do szczecina
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pchły i kichanie

Post autor: Paul_Julian »

Może poczekaj trochę i poobserwuj, czy jakieś objawy będą ? To nie jest powiedziane, ze od razu przeskoczyły :) No i kota trzeba odrobaczyć, to przede wszystkim.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pchły i kichanie

Post autor: Saaa »

Kot jest juz odrobaczony a bardzo interesowal sie szczurkami znaczy siedzial przy klatce nawet pare godzin dziennie. Chlopcy sie drapia ale nie wiem czego mam szukac na futerku.
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pchły i kichanie

Post autor: Paul_Julian »

Kropeczek ( ruszających się, skaczących, czarnych lub brązowych), zmierzwionego brzydkiego futerka, strupków, przezroczystych jajeczek przyczepionych do futerka ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”