mała uszkodziła starszą

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

mała uszkodziła starszą

Post autor: Bazgralka »

Moje samiczki od paru miesięcy mieszkają razem,dogadały się,tylko mała zbyt intensywnie sika dużą,dlatego starsza zaczęła łysieć na karku. Nie ma ran,ale brak sierści. Co mam robić?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: mała uszkodziła starszą

Post autor: Paul_Julian »

W sumie za bardzo nic się nie da zrobić :D Mozna liczyć na to, ze małej przejdzie, albo spróbowac wypuszczać je na dłuzszy wybieg. Młoda sie wylata i może pójdzie spać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: mała uszkodziła starszą

Post autor: Bazgralka »

One bardzo długo przebywają poza klatkę,biegają po całym mieszkaniu. W tygodniu od ok. 16 do 23, w weekendy nawet całe dni,o ile jestem z mężem w domu. Zachowują się jak psy, biegają,bawią się, zasypiają na nas lub na kanapach czy fotelach.To bardzo szczęśliwe szczurki. W klatce oczywiście śpią razem w hamaku i najwidoczniej wtedy się iskają, a mała robi to tak intensywnie i z takim zapamiętaniem, że starsza właśnie jest łysa na karku. Ale nie ma przy tym żadnych pisków itp.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: mała uszkodziła starszą

Post autor: nienazwana »

Moja Helka też wylizała kiedyś Zosi łysinkę na łebie. Taka miłość, potem jej przeszło. To nic, trzeba pokochać łysego szczura ;) . Jeśli na ciele (i na łysince) nie ma podrażnienia, poważniejszych ran, to nic złego się nie dzieje. Drobne zadrapania i ranki (zwłaszcza u łysoli na przykład) często się zdarzają jako efekt "miłości" i drobnego mordobicia ;) np. o żarcie lub nie wiadomo o co. U mnie w klatce czasem kępki futra latają a potem panny śpią razem w hamaczku jak aniołeczki wtulone.
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: mała uszkodziła starszą

Post autor: Bazgralka »

Kocham moje szczurki ,czy łyse, czy nie. One też się kochają, tak mi się wydaje,tylko ta mała ma taki sposób okazywania miłości. Nas też tak intensyniwe, z zapamiętaniem i straszliwą żywiołowością oblizuje i podgryza. Ma zdecydowanie ADHD. Starsza spokojniejsza, zezwala jej na te szalone objawy uczucia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”