w jakim wieku kąpać?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kindzia99
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 8:12 pm

w jakim wieku kąpać?

Post autor: kindzia99 »

Mój szczurek ma 3-4 miesiące, czy mogę go już wykąpać? Czytałam o tym trochę że jeżeli szczurek nie lubi wody to żeby oszczędzić mu stresu itp, w sumie nie wiem czy mój lubi, ale kąpiel jest mu potrzebna, i chciałabym sprawdzić.
Nie jest za młody? W jakim wieku najlepiej pierwsza kąpiel?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Malachit »

Najlepiej... wcale ;) szczurów nie trzeba kąpać, to nie psy, świetnie myją się same. Dlaczego uważasz, że kąpiel jest mu potrzebna?
Wyszukiwarka nie gryzie
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Domysza »

Dokładnie, nie musisz kopać swojego szczurka. Można co jakiś czas przetrzeć wacikiem i ciepłą woda ogonek, ja moim tak robię bo niekoniecznie chcą o nie dbać ale poza tym nie ma potrzeby kopać szczurka całego ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: yss »

Czasem kąpie się leczniczo jak szczur ma łupież na przykład i się drapie. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Szczuromama121
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 02, 2014 1:00 pm

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Szczuromama121 »

Sugerujecie że szczury które za (przeproszeniem) śmierdzą nie potrzebują kąpieli? Ja nie umiem określić smrodu wydzielanego przez mojego ogonka, ale weterynarz powiedział że to może byc spowodowane zbyt dużą ilością łoju na skórze
[*] Mysia, Gofer, Paciorek Jr
Ze mną Pikselek :*
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: smeg »

Szczury, które śmierdzą, potrzebują sprzątania klatki :P Czasem nadmierna ilość łoju na skórze, a przez to zbyt intensywny zapach i łupież są związane z nadmiarem testosteronu u samców - rozwiązaniem jest wtedy kastracja szczura. Po zabiegu oprócz zapachu także zachowanie zmienia się na lepsze, szczur staje się spokojniejszy w stosunku do ludzi i innych szczurów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: yss »

No ja mam w sumie ten problem, szczuras jest żółtawy, przerzedził się nieco i sierść ma lekko tłustą - wykąpać czy olać? :)
Dodam, że nie stał się dziki ani agresywny, nadal jest tym samym kłapciakiem co zawsze.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Osna »

yss pisze:No ja mam w sumie ten problem, szczuras jest żółtawy, przerzedził się nieco i sierść ma lekko tłustą - wykąpać czy olać? :)
Dodam, że nie stał się dziki ani agresywny, nadal jest tym samym kłapciakiem co zawsze.
Dziwna sprawa, ale się podzielę. Mój Tolek miał żółtawo-pomarańczową sierść, lekko przerzedzoną i myślałam, że tak widocznie już ma. Samczy łupież jak nic, ale cóż zrobić, skoro wody boi się jak ognia? A że tłuścioszek rósł mi coraz bardziej w szerz, zamówiłam Labofeed. Je, szczupleje i... skóra nabrała ładniejszego koloru i sierść się zagęściła. ;D I to na pewno nie jest zbieg okoliczności, bo nie je on tej karmy pierwszy raz. Rok temu zamówiłam próbkę, to efekt był taki sam i zniknął razem z karmą. Nie żebym sugerowała Labofeed jako lek na samczy łupież, ale coś w tym jest. Może brak jakichś składników odżywczych wpływa na kondycję skóry i razem z pewnymi skłonnościami może powodować samczy łupież.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Szczuromama121
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 02, 2014 1:00 pm

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Szczuromama121 »

]Swojemu szczurowi ściółkę zmieniam co 4 dni. Ale nie mogę go wykastrować bo ostatnio panicznie boi się wejść na ręce komuś obcemu. A nadal pachnie nie za ładnie ;) chociaż nie ma łupieżu a łój zmniejszyłam używając szamponu dla psów i gryzoni
[*] Mysia, Gofer, Paciorek Jr
Ze mną Pikselek :*
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: yss »

Osna przemyślę to na pewno, dzięki :)

Szczuromama, ale tych jaj nie tnie się na żywca......
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Megi_82 »

Szczuromama121 pisze: Ale nie mogę go wykastrować bo ostatnio panicznie boi się wejść na ręce komuś obcemu.
Yyy... a jak będzie potrzebował leczenia, to też odpuscisz, bo boi się wejść na ręce obcemu?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Szczuromama121
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 02, 2014 1:00 pm

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Szczuromama121 »

Oj, tego nie powiedziałam. A czy wy wolicie stracić ręce przy kastrowaniu, czy może lepiej go wychować. To już wasza sprawa jeżeli lubicie mieć operacje co kilka dni...
[*] Mysia, Gofer, Paciorek Jr
Ze mną Pikselek :*
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Megi_82 »

Szczuromama121 pisze:Oj, tego nie powiedziałam. A czy wy wolicie stracić ręce przy kastrowaniu, czy może lepiej go wychować. To już wasza sprawa jeżeli lubicie mieć operacje co kilka dni...
O czym Ty gadasz w ogóle??? Jakie stracić ręce przy kastrowaniu? Jakie wychować?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: Megi_82 »

Szczuromama121, nie życzę sobie więcej durnych pogróżek na pw. Zastanów się, co w ogóle piszesz i/lub odstaw to, co bierzesz.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: w jakim wieku kąpać?

Post autor: smeg »

Szczuromama121 pisze:Oj, tego nie powiedziałam. A czy wy wolicie stracić ręce przy kastrowaniu, czy może lepiej go wychować. To już wasza sprawa jeżeli lubicie mieć operacje co kilka dni...
Coś chyba Twoje "wychowywanie" nie działa, skoro Twój szczur dotykany przez obcą osobę może spowodować utratę rąk 8)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”