Brązowe zęby

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Marciacia
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 01, 2015 8:32 pm

Brązowe zęby

Post autor: Marciacia »

Witam, nie znalazłam takiego tematu, więc utworzyłam nowy.
Otóż nie było mnie w domu na święta, przez tydzień były u mojego chłopaka. Gdy wyjeżdżałam ząbki były białe jak zawsze, jednak od razu gry wróciłam zauważyłam, że są aż brązowe! :o Z tego co mówił karmił je tak, jak zawsze ja to robiłam - karma Versele Laga, kolby, owoce (dawał im banany i jabłka), maks. 4 ciasteczka dziennie (4 różne rodzaje), z takich "ludzkich" nic im nie podał.
Wiecie może, co mogło spowodować zbrązowienie zębów? Dodam jeszcze, że mam dwie sześciomiesięczne samiczki i u obu jest ten sam "problem".
Awatar użytkownika
CzuBaka
Posty: 87
Rejestracja: sob gru 07, 2013 1:15 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Brązowe zęby

Post autor: CzuBaka »

Zacznijmy może od tego, że szczury (ani w sumie żaden gryzoń) nie ma białych zębów. Są na ogół żółte, jednak ich odcień może nawet dojść do brązowego i nie jest to oznaką żadnej choroby ani złego karmienia, taki po prostu ich urok, więc nie masz się czym martwić :).
Wesoła ferajna ~Finezja ~Pinki ~Gumiś ~Ziutek
Za TM *Viki *Perła *Rubinka *Lili
Polub ich na FB :)! [KLIK]https://www.facebook.com/Ogonkowe.Historie
Awatar użytkownika
Marciacia
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 01, 2015 8:32 pm

Re: Brązowe zęby

Post autor: Marciacia »

To moje gryzonie chyba zawsze były wyjątkowe, bo wszystkie miały zawsze białe zęby. Fakt, nie śnieżnobiałe, ale jeszcze nie żółte. :p W każdym razie, jeśli jest tak jak mówisz to chyba rzeczywiście nie mam się o co martwić. :)
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: Brązowe zęby

Post autor: xmenso »

Z tego co słyszałam(nawet na tym forum ktoś pisał), to im zęby ciemniejsze tym zdrowsze.
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Brązowe zęby

Post autor: smeg »

xmenso pisze:Z tego co słyszałam(nawet na tym forum ktoś pisał), to im zęby ciemniejsze tym zdrowsze.
To prawda, zdrowe szczury mają żółto-pomarańczowe szczury. Białe mogą być oznaką niedoboru składników odżywczych. Ale brązowych szczerze mówiąc nigdy nie widziałam :P Masz możliwość żeby wrzucić ich zdjęcie?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Brązowe zęby

Post autor: smeg »

http://www.ratfanclub.org/TEETH_files/image005.jpg - takie zęby są ok u szczura, jeśli chodzi o kolor ;) Chociaż można by się nieco przyczepić do długości dolnych.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
leroyanabel
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 28, 2015 11:23 am

Re: Brązowe zęby

Post autor: leroyanabel »

moje za młodu też mialy bardziej białe, a z czasem dopiero stały się takie żółte (czyli właściwe). Zanim nabrałam 100% pewnosci że są jak najbardziej OK to też narobiłam sporego lamentu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”