szczur kicha

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bananiq
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 03, 2015 12:27 pm

szczur kicha

Post autor: Bananiq »

Cześć. Moje szczurzyce kichają, ale co jakiś czas. Chore nie są. Na początku używałam ściółki Pinio(granulat), następnie sianko , a teraz zwykłe wiórki(tez firmy pinio), a one wciąż kichają. Więc to nie jest wina ściółki.
Czy może ktoś wie co im dolega? Jak nie to pójdę do veta. Pozdrawiam
Ze mną Luna(husky) Gabi(kapturek), Roksi(kapturek)
<:3)~ LOVE RATS <:3)~
Na moim zdjęciu profilowym widnieje Gabi <3
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Re: szczur kicha

Post autor: Domysza »

Dla pewności radzę Ci pójść do weta ale myślę, że to może być kichanie tzw. genetyczne albo alergia na jakiś składnik w pożywieniu. Obserwuj czy po jakimś danym przysmaku kichanie się nasila czy coś. U mojej szczureczki tak jest i staram się jej nie dawać nabiału bo prawdopodobnie ma alergię.
Awatar użytkownika
layfia
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 7:19 pm

Re: szczur kicha

Post autor: layfia »

Infekcje dróg oddechowych są bardzo częste u szczurów, są to małe organizmy i jeśli stoją na ziemi lub obok okna przeciągi których ty nie czujesz mogą być dla nich bardzo poważne w konsekwencjach.
Najlepiej pójść do weterynarza i niech osłucha szczury, jeśli będzie cokolwiek nie tak dostaną zastrzyki bądź antybiotyk i będziesz mieć czyste sumienie. :)
Sianko również może uczulać więc jeśli chcesz się przekonać czy to wina ściółki to przestaw się na ręczniki papierowe, bądź żwirek celulozowy. Ja używam takiego na co dzień: http://media.mediazs.com/bilder/hugro/w ... _30l_1.jpg
Jest ciut droższy niż zwykły żwirek no i musisz przechowywać w domu wór wysokości pół metra ale jest naprawdę fajny, ładnie wygląda i cudownie chłonie zapachy, nie uczula i nie pyli się. :)
Gdy zmienisz im ściółkę to minimum miesiąc. Moje szczury też miały infekcje dróg oddechowych więc nachodziłam się i nasłuchałam u weterynarza. ;)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: szczur kicha

Post autor: Diego<3 »

To było w maju. :) Ale na wszelki wypadek, od kiedy je masz? Warto wziąść też pod uwagę, że na niektóre ściółki są uczulone.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Gaja.Aquarel2015
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 28, 2016 10:21 pm

Re: szczur kicha

Post autor: Gaja.Aquarel2015 »

Może to być alergia albo za dużo nowych zapachów. ^^ :) ;) :D ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”