Zęby - kolor

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ellendil

Zęby - kolor

Post autor: Ellendil »

Tagi: żółte, brudne, kolorowe, zęby, ząb, uzębienie, czyszczenie, wybielanie


mam problema. mój garrett ma żółte zęby. jak można temu zaradzić? sprzedają jakieś preparaty albo specjalne jedzenie, które wyczyści mu zęby?
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

?ó?te z?by

Post autor: jokada »

wszystkie szczurasy maja żółte zęby
(albo i nawet pomarańczowe)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

?ó?te z?by

Post autor: Ania »

Wszystkie gryzonie mają ciemno-żółte zęby. To dlatego, że ich zębiska nie są pokryte szkliwem - sprawiałoby ono zbyt wiele problemu przy koniecznym ścieraniu.

Zasada panuje taka - im ciemniejsze zęby u gryzonia - tym zwierzak zdrowszy.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Ellendil

?ó?te z?by

Post autor: Ellendil »

heh fajnie mają te szczury. dzięki za odpowiedź. szkoda. że u ludzi tak nie jest ;)
izunia

?ó?te z?by

Post autor: izunia »

zolte zeby owszem szczurki maja ale pamietaj dla szczurka trzeba dawac wapno zeby byly zdrowe i mocne np ser bialy i mleko pomagaja a sucharki wszelkiego rodzaju niedosyc ze scieraja je to i pomagaja oczyscic a moj szczurek wcale nie ma takich mocno zoltych zebow jak poprzedni czy to oznacza ze jest chory ?? nie zauwazylam zeby byly jakies problemy radzi sobie doskonale z gryzieniem wszystkiego nawet tego czego nie powinien :P
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

?ó?te z?by

Post autor: Ania »

W mleku i jego pochodnych, żółtku kurzym znajduje się wapń. Wapno nie bierze żadnego udziału w odbudowie kośći.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
izunia

?ó?te z?by

Post autor: izunia »

Aniu to co napisalas jest bzdura, ze wapn nie bierze udzialu w budowie kosci ! cytuje : Mleko i jego przetwory dostarczaja az 72% wapnia, potrzebnego dzieciom i mlodziezy do formowania sie kosci. Pokrywaja one rowniez od 20 do 30% zapotrzebowanie na bialko i sa waznym zrodlem fosforu i ryboflawiny.
Nie wiem wprawdzie tak do konca jaki ma to wplyw na szczurki ale moj malenki uwielbia mleko i bialy ser i mysle ze wplywa to pozytywnie na jego rozwoj. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

?ó?te z?by

Post autor: Ania »

izuniu ... ;)
Napisałam wyraźnie, że w budowie kości nie bierze udziału wapno - jak napisałaś w poprzednim poście, a napisałaś, ze mleko zawiera wapno, więc poprawiłam, że mleko zawiera wapń a WAPNO NIE BIERZE UDZIAŁU w budowie kości.
Wapno a wapń to dwa różne minerały ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
izunia

?ó?te z?by

Post autor: izunia »

ups hehe bardzo bardzo przepraszam za pomylke i rzeczywiscie nie zauwazylam swojej pomylki chodzilo mi o wapn :lol:
ale faktycznie chodzilo mi o wapn hehe
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

?ó?te z?by

Post autor: oliwi@ »

Hmmm ... Mój szczuras jest CHYBA uczulony na białko a w mlleku o ile wiem jest go dosyć sporo ... Czy moge mu jes podawać ??
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

?ó?te z?by

Post autor: Ania »

Skoro szczuras jest uczulony na bialko to raczej nie bardzo.
W mleku i przetworach mlecznych bialka jest najwiecej. Nie powinnas w takim wypadku podawac mleka ani ic, co z niego produkowano (sery zoolte, jeogurty, czekolady, twarogi). ez tego da sie zyc - wierz mi, swoim szczurasom w zamian podaje platki nestle fitness (swira maja na ich pyunkcie) pomidory, troszq kielbachy polskiej bo najmniej przypraw (jak nie moga bialka to niech chociaz kielbachy sobie podjedza), jablko, winogrona, kocia karma, kukurydza, slonecznik itd...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
izunia

?ó?te z?by

Post autor: izunia »

Jezeli jestes pewna ze twoj szczurek jest uczulony na bialko to nie powinnas mu go podawac najlepiej skontaktuj sie z weterynarzem i porozmawiaj z nim o diecie poniewaz duzo produktow zawiera bialko i moze zaszkodzic dla twojego pupila . Czym sie objawia to uczulenie ?
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

?ó?te z?by

Post autor: oliwi@ »

Wiecie co ja już nie wiem czy on ma to uczulenie. Nie ma pomarańczowej skórki. Często (kilka razy na 5 minut - ale tylko podczas zabawy) drapie się i znalazłam w tamtym miejscu strupki malutkei. Ostatnio obcięłam mu pazurki i strupki zniknęły mimo ciągłego drapania się. Może on drapie się bo lubi ?? :?
szybcia

?ó?te z?by

Post autor: szybcia »

drapanie sie szczurka moze byc spowodowane roznymi rzeczami, niekoniecznie od razu uczuleniem na bialko. ja dokladnie nie wiem, moja nusia drapala sie bardzo bo miala robaczki :> takie male czerwonawe kropeczki. moze miec wysuszona skore po kapieli jak tu gdzies wyczytalam. albo brak witamin? nie wiem :>
OLusia od Skipi i Ronalda

?ó?te z?by

Post autor: OLusia od Skipi i Ronalda »

nie wiem co powiedzieć, ale wszyscy mi mówią im zęby żółtsze tym zdrowsze, a moje mają takie żółte zęby...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”