Czym myć szczura?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: szop »

Moje szczury biegały dziś po łazience ja stałam przy umywalce(tyłem do wanny) i myłam zęby a w tym czasie napuszczałam wody do wanny. Nagle słyszę chlup, oglądam się z przerażeniem a Lilo pływa w wannie i to całkiem jej się to podobało. Wyjęłam ją szybko owinęłam w gruby ręcznik który wcześniej wisiał na kaloryferze więc ciepły, wzięłam pod bluzę i czekałam aż wyschnie. Mam nadzieję że się tylko nie przeziębi. To jest nienormalne bo z tego co czytam moja szczura jest dokładnym przeciwieństwem waszych ogonków. Ona wręcz pcha się do wody (nie był to pierwszy raz), ale nigdy na taką głęboką że aż musiała pływać...
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
mieciowa
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 5:34 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: mieciowa »

ja mojego samczucha (jeśli juz musiałam go wymyć) to szorowałam nizoralem.ogonek przemywam ciepła wodą,lub jeśli jest bardzo zabrudzony to płynem do higieny intymnej.
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: paczekpaczek »

U weterynarza można dostać specjalny szamponik dla szczurków :) 5zł buteleczka

ma, lekko mówiąc, specyficzny zapach, ale i tak lepsze to niż dosłowny urok siuśków... poza tym - na pewno jest dla nich najzdrowszy, skoro dedykowany specjalnie dla ogoniastych
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czym myć szczura?

Post autor: macik001 »

Tak samo jak szampony dla psów są dedykowane specjalnie dla nich no a często jest tak, że bardziej im szkodzimy niż pomagamy...
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: paczekpaczek »

jasne, że to wszystko zależy, a przede wszystkim - trzeba uważać. ale czasami autentycznie trzeba szczurasa wykąpać - mój poprzedni szczurek miał problemy z łojotokiem, i trzeba go było kąpać - tłusta sierść strasznie mu podrażniała skórkę :(
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czym myć szczura?

Post autor: macik001 »

Ja używam kapki płynu do intymnej higieny i duuuużo wody :)
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Specjalne szampony dla naszych podopiecznych.

Post autor: awesomer »

Ja kąpię szczury w takich specjalnych szamponach. Można je zdobyć u weta. ;)
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Specjalne szampony dla naszych podopiecznych.

Post autor: KITEgirl »

awesomer pisze:Ja kąpię szczury w takich specjalnych szamponach. Można je zdobyć u weta. ;)
to ty masz szczury?
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: awesomer »

Ja jeszcze nie, moja kuzynka ma...
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
Katarynka91
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 16, 2012 4:57 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Katarynka91 »

Dzisiaj odbyła się pierwsza kąpiel moich panów (choć mieszkają już u mnie ponad rok) i skończyło się na ranach gryzionych, szarpanych i innych. Zawsze myślałam, że szczury lubią wodę, no cóż, znacznie się pomyliłam.
Karinaxx
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 01, 2013 4:35 pm

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Karinaxx »

Tu macie szampon dla fretek i szczurków ;)
http://www.petmeds.co.uk/p-8617-beaphar ... 250ml.aspx
Ruku
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 12, 2013 12:14 pm
Kontakt:

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Ruku »

Olga pisze:Tagi: mycie, kąpanie, szampon, mydło, szare, zwykłe, preparat



napisaliście że szczurki można kąpać(myć) mydłem dla młodych kociąt bądź dla dorosłych kotów , ale nie wiem w ilu już sklepach zoologicznych byłam i nigdzie tego nie ma i nie było :cry: . moje pytanie: czy mogę wykąpać szczurki w delikatnym szamponie dla młodych (od 6 tygodnia)kociąt i szczeniąt (uniwersalny) :idea: :?: :?:
Ja uważam, że szczura nie powinno się myć za często. Myć jeżeli jest taka potrzeba, tu chodzi mi o szampon(ten dla kociąt, lub mydło). Szczur higienę codzienną uwzględnia sam, choć można używać suchy szampon dla szczurów(można dostać w dobry sklepie zoologicznym). Ja go używam ten suchy szampon do mycia szczura i jestem zadowolony i mój szczur też jest zadowolony. . ;)
Pozdrawiam :)
Z nami Hanhii i Ranii
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czym myć szczura?

Post autor: nienazwana »

Ale po co myć szczura? Może lepiej częściej sprzątać klatkę? Zdrowy szczur mieszkający w zadbanej klatce nie wymaga kąpieli, sam dba o czystość. Kąpiel dla większości szczurów to duży stres, zwłaszcza już z jakimiś szamponami lub innymi chemikaliami.
Ruku
Posty: 24
Rejestracja: wt lis 12, 2013 12:14 pm
Kontakt:

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Ruku »

nienazwana pisze:Ale po co myć szczura? Może lepiej częściej sprzątać klatkę? Zdrowy szczur mieszkający w zadbanej klatce nie wymaga kąpieli, sam dba o czystość. Kąpiel dla większości szczurów to duży stres, zwłaszcza już z jakimiś szamponami lub innymi chemikaliami.
Nom tak. Ale jeżeli posiada się samczyka to wypada go kąpać. Z powodu łupieżu(pomarańczowy pyłek), który u niego występuje. Ale również samcy wytwarzają hormony, które nie przyjemnie pachnie..
Dlatego powinno się go przyzwyczajać do kąpieli od małego. Aby w przyszłości się nie bał i mógł nam zaufać, że nic mu złego nie zrobimy :D
Z nami Hanhii i Ranii
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym myć szczura?

Post autor: Saaa »

Ruku zaczynam się zastanawiac nad twoją wiedzą na temat szczurów. Od kilku miesiecy posiadam 2 chłopców ostatnio przygarnęłam 3 kąpałam ich może 2 razy ( z konieczności) jeden od 2 miesięcy ma swój łupież i absolutnie nie śmierdzi. Szczury same w sobie są czyściochami i nie ma potrzeby kąpac ich bez potrzeby. Tutaj w tym momencie toczy się dyskusja nie na temat kąpac czy nie tylko na temat czy w razie potrzeby kąpac w takim czy innym specyfiku.
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”