Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kąpiel

Post autor: zalbi »

takiego szczura nie powinieneś już kąpac. to stres dla zwierzęcia i sam widzisz, że może przez to stac mu się krzywda.
możesz przecierac go zwilżonym wacikiem czy szmatką.

czy szczur jest leczony?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
serkos
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 16, 2010 10:35 pm

Re: Kąpiel

Post autor: serkos »

Był do czasu gry weterynarz stwierdził, że na to już nic nie pomoże (cyt: jedyne co mogę zrobić to czekać).
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kąpiel

Post autor: Vivon »

A może lepiej mu pomóc ? :-X
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kąpiel

Post autor: Jessica »

biedaczek:( mogles go nie kapac skoro jest taki slabiutki. ja bym poszla do innego weta
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
serkos
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 16, 2010 10:35 pm

Re: Kąpiel

Post autor: serkos »

Musiałem bo i tak i tak się męczył.. nie wiem od czego ale dopadły go jakieś małe (ledwo dostrzegalne) czarne robaki chyba od siana, męczył się jeszcze bardziej (na pewno nie z brudu klatkę co 2 dni czyszczę). Więc dlatego go wykąpałem, ale i tak już jest dobrze, śpi sobie. U innego weta już byłem, powiedział to samo (na temat paraliżu), że nic już mu nie pomoże.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kąpiel

Post autor: Paul_Julian »

Natychmiast zmień ściółkę na ręczniczki papierowe ! Albo chociaż na papier toaletowy czy chusteczki papierowe jeśli nie masz ręczniczków .
Popros weta o Ivermectine , bo jak sam widzisz dopadły go pasozyty. Dwa psiknięcia Ivermectiną (ma to kazdy wet) i będzie spokój . Absolutnie nie pozwól , by podano Frontline - działa na psy i koty , ale jest trujący dla szczurów .
Tak jak powiedzieli przedmówcy -nie kąp szczura . Nizoral jest na łupież , nie pomoże na pasozyty.

Te małe robaczki wykończą go szybciej niż paraliż czy wiek, dlatego trzeba je bezwzględnie usunąć . Wogóle nie powinno sie używać siana , bo własnie tam najczesciej sa pasozyty. Trocin tez nie , bo podrazniają drogi oddechowe i tez mogą mieć pasozyty .

Być moze paraliż jest po zapaleniu mózgu , charakterystyczne przechylenie główki. Koniecznie usuń z klatki wyższe półki , jesli są nizsze -usuń je też , lub podłóz drabinkę . Daj duzo miękkich szmatek. To sie nie cofnie , ale trzeba zadbać , zeby sobie czegoś nie złamał i zeby było mu wygodnie.

Koniecznie do weta , Ivermectine naprawdę ma kazdy wet , nawet taki który sie nie zna .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

mycie szczurka co jaki czas

Post autor: paati924 »

Szukalam i nie moglam znalesc czy jest taki temat;)
Pytanie banalne. Co jaki okres trzeba myc szczurka?:)
Pati ;)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: mycie szczurka co jaki czas

Post autor: matrix360 »

Na sam początek radziłąbym się zastanowić czy w ogóle się szczura myje i w jakich okolicznościach - a to już na forum można sprawdzić - wyszukiwarka jest u góry. I nie nabijaj niepotrzebnie postów i nie twórz tematów na które odpowiedz znajdziesz w danym dziale :/
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: mycie szczurka co jaki czas

Post autor: isia28 »

jak jest czysty i nie śmierdzi to nie ma potrzeby go myć. jezeli ma problemy z zachowaniem czystości np. spi tam gdzie sie załatwia to kąpiel jest konieczna .
ObrazekObrazekObrazekObrazek
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: mycie szczurka co jaki czas

Post autor: sssouzie »

pati naprawdę nie rozumiesz?

wpisz w wyszukiwarce "kąpiel" i jest kilka stron.
musisz czasem pokombinować i nie dawać za wygraną wpisując "mycie" i stwierdzając, że nic nie znalazłaś.
zresztą głowę dam, że nawet nie próbowałaś, bo wpisując "mycie" na 17 stronie znajdziesz odpowiedni temat.

czy ty czytasz odpowiedzi na twoje pytania? wczoraj ci odpowiedziałam na pytanie o ściółkach:

ło matkoo Pati zlituj się!!!!!
każda nasza rada jest indywidualna a zarazem hurtowa!
każda podana ściółka w dziale ściółki jest odpowiednia- są tam przecież plusy i minusy każdej z nich.!
czy wiesz, że zakładając nowy temat "zawalasz" forum i spowalniasz jego działanie?
i w dodatku zaśmiecając forum utrudniasz szukanie innym użytkownikom, którzy mogąc przejrzeć 1 temat "ściółki"
muszą przejrzeć takich tematów 15, bo kilka osób prosiło "o indywidualność" :-X
wyobraź sobie jakby każdy chciał o indywidualne tematy. ileż by się tego zebrało?

wydawało mi się, że to wystarczy?
...czyż nie dobija się koni...?
paati924
Posty: 310
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 5:26 pm

Re: mycie szczurka co jaki czas

Post autor: paati924 »

dobrze przepraszam za zakladanie bede szukac nastepnym razem bardziej jeszcze raz rpzepraszam
Pati ;)
Kmilo
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 11, 2010 9:33 pm

Jak przezwyczaić szczura do kąpili?

Post autor: Kmilo »

Jak przezwyczaić szczura do kąpili? Mam taki problem wkładam szczura do wody a on wychodzi z miski?


ps przy okazji dlaczego on na wszystkim zostawia kropeliki jak go tego oduczyć?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przezwyczaić szczura do kąpili?

Post autor: alken »

nie oduczysz go, on znaczy teren.
szczura sie nie kapie bez powodu. a jesli chodzi o takie zwykle moczenie dla ochlody to woda musi byc plytka, taka powiedzmy do polowy lapek, i mozesz tam powrzucac smakolyki ktore on bedzie wylawial.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przezwyczaić szczura do kąpili?

Post autor: isia28 »

moj brudas spi tam gdzie sie zalatwia, sprzatam codziennie ale i tak po kilku dniach smierdzi. musze ja wtedy kapac. biore malo wody, mam szampon dla gryzoni i zawsze sa przy tym problemy. nie umie usiedziec spokojnie i bardzo drapie. nie jestem zwolenniczka kapieli ale wiem ze kazdy szczur jest inny i niektore musza przez to przechodzic.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: IHime »

A próbowałaś dać ręczniki papierowe tam, gdzie śpi i wymieniać je codziennie albo dwa razy dziennie? Na moje smroduchy to pomaga. Takie częste kąpiele mogą nie najlepiej wpłynąć na zdrowie szczurka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”