Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: mikanek »

Czemu kontakt szczura z wodą ma być krzywdzeniem?? Ja moim stawiam niską kuwetę z letnia wodą i z ochotą pakują się do środka, 3 tylko spacerują , ale dwie pluskają się z nieukrywaną radością
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Kluska123 »

KiteGirl nie jest to dobry pomysł, składniki zawarte w chusteczkach mogę spowodować u ogonów reakcję alergiczną :-\
Moje też siurają na siebie nawzajem, ale nie robię z tym nic, uważam to za zbędne, umyją się i przez kilka dni będą czyste ;)
mikanek, to fajnie, masz wodolubne szczuraki ::)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: KITEgirl »

tak tylko pytam ::)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: klauduska »

KITEgirl pisze:tak się zastanawiam. gdyby przecierać futerko szczurka chusteczkami nawilżanymi takimi dla dzieci zamiast kąpać? moje z zamiłowaniem sikają na siebie nawzajem ;D
na wystawie szczury były nimi przecierane, żeby lepiej pachniały dla sędziów, ale myślę, że na codzień nie ma takiej potrzeby, żeby to robić..
szczury myją się same przecież..
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Kluska123 »

Dla mnie ludzie nie mają wyobraźni, naprawdę. Ogony mogły zareagować na to alergią, co mogło się skończyć źle... :-[
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: noovaa »

Chusteczki dla niemowląt są zwykle antyalergiczne ;).

Ale nie są odpowiednie, by stosować je zbyt często ...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: alken »

klauduska pisze: na wystawie szczury były nimi przecierane, żeby lepiej pachniały dla sędziów
o lol :D przecież szczury same z siebie ładnie pachną jak nie sa wytarzane w sikach
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: klauduska »

alken ja nie przecierałam, ale rasowce były przecierane [niektóre], żeby lepiej pachniały/po dotykaniu przez innych bakterie wyczyścić.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Kluska123 »

Noovaa masz rację, ja jestem po prostu zwolenniczką traktowania zwierząt jak zwierzęta. To jest tak, jakbym poperfumowała psa albo wysmarowała chusteczkami, bo ktoś ma go ocenić, dostałby szału i skończyłoby to się skomleniem i wylizywaniem całego futerka.. :(
Alken ma rację, szczury nie śmierdzą, o ile się nie obsiuiały
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: KITEgirl »

mam takie zapytanie. jak biorę moje ogony na ręce, zostaje mi na nich takie dziwne uczucie, długo zastanawiałam się jak to opisać i lepiej nie potrafię, jakby tłuszcz i kurz. czy powinnam je wykąpać? zaznaczę że nigdy ich nie kąpałam ani młodych ani starych
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: Cyklotymia »

Jak nie śmierdzą okrutnie to nie kąp. Ja po moich panach też mam tłuste ręce, podejrzewam że to tak samo naturalne dla nich jak dla nas np. że nam się skóra przetłuszcza czy włosy. Tyle że my wyglądalibyśmy obleśnie tacy zapuszczeni xD A jak już koniecznie musisz to bezstresowo, zwilżonym wacikiem, bo w wodzie to pewnie się będą bać i sadzić miliony bobków - sprawdzane. Nie lubią szczury kąpieli. Parę razy byłam zmuszona i nie było to miłe przeżycie dla mnie i dla miśków :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: KITEgirl »

ok, przetrę je na mokro.
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: sr-ola »

Ale skoro właściwie taka ich natura i chłopcom faktycznie harują gruczoły łojowe to po co z tym walczyć? I tak nadrobią ;) A ręce i tak zawsze myję po kontakcie z każdym zwierzęciem, więc brudek nie przeszkadza ;) (jestem dość podatna na różne skórne niespodzianki)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: KITEgirl »

moje to samiczki. może to od tego sikania na siebie?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Najzdrowsza kąpiel dla szczura.

Post autor: sr-ola »

Aha. No faktycznie ciekawe. Jedna z moich szczurek kiedyś była taka tłusta, ale miała problemy skórne i była jedna, a nie całe stadko.
Ale to porządnie musiałyby na siebie lać ;) Cóż, zapach perfum to rzecz względna ;D
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”