Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Rajuna »

Macik - miałam w łapkach rocznych samców znajomych i oni też pachną takim czymś słodko-pyłkowo-miodowym :D Właśnie u nich to poczułam najpierw, potem zaczęłam wąchać moje panny i u nich ten zapach był mniej intensywny. Ale nie był to szczurzy smród :P
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: macik001 »

Ojej, odnosiłam sie do postu nad twoim.:)
To ja nie wiem jak oni się tacy uchowali. ja nie mam takich skojarzeń :D
Jak ci sie ogon wyleży w siuśkach i mu boki na rdzawo się zabarwią nie ma wyjścia trzeba kąpać. jak ci się takie uwali na ramieniu to nic tylko odstawić i uciekać :D
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Rajuna »

No ja wiem, że nad moim :D Ale moje też pachną. Nie to, co moje psiny, które dzisiaj się wytarzały w oborniku... ::) Od tych to trzeba uciekać :D Natomiast tamci chłopcy po prostu byli szczurami pozaklatkowymi i rzadko kiedy mieli okazję sypiać we własnych siuśkach :D Całe mieszkanie mają dla siebie, w klatce kuwetka, a śpi się w szafkach, w których absolutnie sikać nie wolno.. więc pachną :D
Natomiast dzisiaj widziałam szampon dla gryzoni w zoologu - 200ml za 23zł o.O
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: macik001 »

Ja nei ufam takim szamponom. Tak samo jak sklepowym szamponom dla psów.
Ja kąpie chłopaków w płynie do higieny intymnej, dosłownie kapkę na dużą ilość wody. A później taki ładny nieszczurowy zapach :D
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: okti199 »

też właśnie chciałam się dowiedziec o kąpieli szczurków,moje także anicznie boją się wody ale myje je tylko w lecie a tak to przecieram mokrym ręcznikiem. mi ich zapach nie przeszkadza ;0
pozdrawiam wszystkich właścicieli i ich ogoniastych:)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Igaśka »

Hej ! Mam problem ;)
Moje szczurki śmierdzą gorzej niż w oborze ::) Jak przemywałam wacikiem z wodą to sierść była żółta dosłownie :P
Więc mam mydełko bambino i co nimi mam w ciepłej wodzie umyć i później oliwy oliwek ???
Pilne proszę o szybką pomoc ! Głuptasy się nieźle zasikali ::) ;D
Mama mnie z nimi wyrzuci :D
Awatar użytkownika
Tikus
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:55 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Tikus »

Moje szczurki kiedy wsadzałam je do wanny z letnią wodą że ledwo stópki moczyła to wyskakiwała z tej wanny :O albo wspinały się bardzo dotkliwie drapiąc mnie po rękach więc ich nie kąpię a też nie śmierdzą tak strasznie ;)
Człowiek szlachetny wymaga od siebie, prostak od innych
Z nami Fretka, Pestka, Watka
Za TM Kropka, Liza, Plamka, Liza ;(
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: milen87 »

Jak bezstresowo umyć szczury wspomnianą metodą wacikową :)
http://www.instructables.com/id/How-to- ... /?ALLSTEPS
valerii97
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 8:20 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz .

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: valerii97 »

A co mam zrobić jeżeli moje szczurki nie lubią wody :o ??? :(
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: zuzka-buzka »

Nie myć ich :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
valerii97
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 8:20 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz .

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: valerii97 »

Nie da sie tak..
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: zuzka-buzka »

Dlaczego? ja moich nie kąpię i żyją
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: Rajuna »

Ja odkryłam sposób na moje śmierdziele :) Jak idę s=pod prysznic, zabieram ze sobą szczury do łazienki i pozwalam im biegać. Zostawiam na podłodze swoją tarą bluzę, żeby mogły się w niej schować, gdyby się przestraszyły i wchodzę pod prysznic. Zazwyczaj po 5 min przyzwyczajają się do dźwięku i zaczynają sprawdzać co się dzieje, włażą do brodzika i nie uciekają panicznie, jeśli je ochlapię - tylko się odsuwają z niesmakiem. Ew. zamiast je ochlapywać, głaszczę je mokrymi rękami. Potem biorę ręcznik i wycieram do sucha. Chwilę łażą napuszone, potem układają sobie futro i znowu próbują wleźć mi pod prysznic ;)

Drugi sposób, to wziąć coś na kształt kociej kuwety, napełnić ciepłą wodą, wstawić drabinki do wejścia i wyjścia i postawić szczurom na wybiegu. Pozwolić biegać, żeby się oswoiły z nowym "meblem", a potem po podstawionych drabinkach skusic je do wody jogurtem/gerberkiem na łyzeczce. Wrzucenie im kamyczków do basenu tez pomaga ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: dusiaczek »

kuweta (wysokośc ok. 10 cm)myta 2 razy w tygodniu, kiedy wymyta, nalewam cieplejszej wody, wrzucam kilka ziaren z karmy i zostawiam na godzinkę, panny przestały bac się wody, chetnie w niej chodzą i się myją. Do tego trochę płynu czasem i szczurasy pachnace. tylko ogon trzeba samemu, taką rekawice myjke mam i łapię, przejeżdzam 2 raz i jest ok.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
zuzalek10
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 08, 2011 6:21 pm

Re: Jak kąpać szczura? krok po kroku..

Post autor: zuzalek10 »

czy nappewno trzeba kąpac szczura ja mojego jeszcze nigdy ni kąpałam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”