pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Mja »

Słuchajcie, mogę instalować w klatce na zmianę hamak i norkę z polaru? Tak sobie myślę, że hamak, norka, i inne rzeczy to za dużo, bo one i tak śpią razem. Nie będzie im to przeszkadzać? O nie, wczoraj był nasz ulubiony hamaczek, a dzisiaj już nie ma! Zła pani.

Leniwa jestem, więc miałabym czas na wypranie, bo normalnie to one by nie miały tego hamaka częściej, niż by miały ^^
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Usia
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 07, 2007 4:49 pm

Odp: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Usia »

ja bym użyła czegoś delikatnego..tzn. czegoś co nie uczula... jak np przerze się ubranka niemowląt w płatkach mydlanych.. napewno/ort bym nie płukała w jakimś płynie(mogą dostać alergi)... warto by było zalać gorącą wodą.. najlepiej zalać wrzątkiem.. tak żeby zabić bakterie :)..... ups... to do starego tematu... przepraszam ale sie nie orientuje jeszcze :D  a co do nowego.. wydaje mi się że mogą być oburzone :D wiesz.. wsumie ulubione miejsce im zabierzesz..  ja bym na Twoim miejscu zrobila tak że zostawiłam hamak i dołożyła norke z polaru... i patrz jak na nią raguja.. może nawet sie do niej przeniosą.. może jak się przyzwyczają zabrać hamak.. ale to już sama zadecydujesz :)
Ostatnio zmieniony czw lis 08, 2007 2:30 pm przez Usia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: yss »

mjaryja: dokup albo uszyj jeszcze jedną norkę i hamak i instaluj po 2 :D gdyby jakiś maluch chciał pospać osobno, będzie w sam raz. alemożesz sprawdzić jak reagują na takie zmiany - jeśli nora i hamak będą wieszane w tym samym miejscu, nie powinno być problemu :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Mja »

Niestety dzisiaj po zamontowaniu półeczek norka uległa szczurzej eksterminacji :/ Wewnętrzna warstwa jest w strzępach, a szczury śpią albo na półeczce, albo na dole klatki.

Wypiorę hamaczek i im włożę, jego nie pogryzły, a miały długo. Najwyżej dokupię drugi i będzie na zmianę.

Notka i hamak jednocześnie mi się nie zmieszczą, klatka byłaby za bardzo zapchana...
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Seraf
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 26, 2008 12:17 pm

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Seraf »

Ja piorę ręcznie i najpierw dokładnie odczepiam śmieci, w szarym mydle i bardzo dokładnie płuczę.
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: iwciunia11 »

Ja piore zawsze recznie, w misce, zwyklym plynem do mycia sie. Pozniej zostawiam na noc, wylewam cala brudna wode, plcze wszystko pod bierzaca woda i wieszam, zeby wyschlo.
Szczury nie narzekaja.
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Kluska123 »

Stary temat, ale w sumie dobrze, że odkopałaś, bo widzę, że sposoby prania się zmieniły :D
Ja wrzucam szczurze szmatki do pralki na 60 stopni i piorę, proszek do prania, płyn do płukania, jeszcze żaden szczur, mój albo DTciak nie miał alergii.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: ssylvusia »

Ja robię dokładnie tak samo, jak Kluska. Dzięki używaniu płynu w klatce dłużej utrzymuje się przyjemny zapach. Co prawda przy 60 stopniach szmatki polarkowe trochę się zmechaciły, ale wolę to, niż unoszące się wcześniej zapachy ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: katkanna »

Ja wrzucam zaszczurzone szmatki (znaczy utytłane w sikach, jedzeniu i żwirku) do miski, zalewam gorącą wodą, piorę w szarym mydle albo żelu Persil dla alergików, jak bardzo jadą to zostawiam trochę do odmoczenia, potem wodę razem ze śmieciami wylewam do kibla, nalewam nowej, jak dalej jedzie, to powtarzam operację, a jak nie, to już tylko płuczę kilka razy w ciepłej i zimnej wodzie.
Co zabawne, obsikują tylko szmatki leżące w kuwecie (które wciągają pod półeczkę i moszczą gniazdko) oraz polarki na półkach. Hamaczek i tunelik są czyste.
Awatar użytkownika
Ksyna
Posty: 136
Rejestracja: czw gru 27, 2012 1:25 pm
Lokalizacja: Słupsk

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Ksyna »

Osobiście piorę w ręku. Używam do tego płynu dla niemowlaków marki Bubchen ("u" z umlałtem). Potem wszystko wieszam na grzejniku. A szmateczki wymieniam co ok. 4/5 miesięcy, albo gdy będzie potrzeba wcześniej :)
Moje dzieci: Sassy, Pansy, Rifle, Sky
Za TM: Nena 15.12.2012 - 16.03.2013, Mia 14.06.2012 - 05.01.2015, Joy 12.09.2012 - 09.03.2015
Nasz temat: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38876
grubylolo
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 1:30 pm

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: grubylolo »

witam ; >
Ostatnio dałam szczurkom koszyczek i włożyłam do niego szmatkę , jest ich ulubioną miejscówką do spania ; )
I wyprałam szmatki na 40 stopni .. tylko z proszkiem . Po wypraniu szmatki ladnie pachniały .. jednak gdy wyschły pachniały dalej szczurkowym zapachem ; x wiec musze obrac inna metodę prania (np 90stopni):) i też przed praniem wytrzepuje szmatki ..
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: katkanna »

Ja bym sobie odpuściła dążenie do idealnego zapachu. Ze zwierzętami jest tak, że im dokładniej wypierzesz, tym staranniej potem obsikają ;D bo im niwelujesz zapach.
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Lizz »

Ja próbowałam swoim prać ręcznie. Oczywiście wcześniej moczyłam szmateczki, żeby łatwiej się prało. Niestety misja się nie powiodła, gdyż one potrafią tak wszystko zasikać i to w jeden dzień, tak mocno, że nie byłam w stanie tego doprać. Te grubsze sprawy to jeszcze nie jest źle, bo używają kuwety. No, ale komu się chce iść do kuwety podczas snu:P Wrzucam więc do pralki, bo nic lepiej moczu nie wyciśnie niż porządne wirowanie:P Żaden ogon się jeszcze nie żalił, że zapach nie ten albo że uczulenie;) Myślę, że to indywidualne u każdego szczuraka. Są pewnie takie co zareagują negatywnie na proszek, czy płyn.
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: Megi_82 »

Ja piorę tak jak i swoje rzeczy - pralka, proszek, i jazda ;) Wymieniam wszystkie mebelki najmarniej co 3 dni, szmatki, ręczniczki jakieś - codziennie - zbiera się cały wsad, gdybym miała prać to ręcznie, to chyba bym oszalała :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: pranie szczurzych szmatek - jak i w czym?

Post autor: nienazwana »

Moje paskudy leją w hamaczki i są dumne z tego powodu ;D .No ja trochę mniej. Wymusza to na mnie częste (2 razy w tyg min) zmiany umeblowania. Wcześniej prałam w szarym mydle ręcznie, ale szybko mi się znudziło. Mam w domu alergika i z konieczności piorę w pralce wszystkie nasze ciuchy (nie chce mi się segregować bez sensu) w proszkach typu bobas, dzidziuś, lovela itp. Są też takie płyny, do białego i do kolorów. Trochę tylko droższe niż normalne, ja kupuję zapas jak bywają w promocji. I zsiurane mebelki moich panien piorę razem z ciuchami. Potem tylko kapka płynu do płukania sensitive i jest ok. Najwyżej można włączyć wysoki poziom wody lub podwójne płukanie. No i trzeba przed wrzuceniem do pralki dokładnie oczyścić i wytrzepać mebelki wiadomo z czego ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”