Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: noovaa »

Już nie cierpi ... to najważniejsze.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: Newbie »

cały czas czytałam Twój wątek z nadzieją że Kubusiowi się poprawi... niestety nie zawsze możemy pomóc. Jestem pod ogromnym wrażeniem z jakim oddaniem potrafisz zajmować się wszystkimi zwierzakami. Pamiętaj że nieważne jak kończy się historia konkretnego zwierzaka, zawsze jej sens próbować pomóc i trzeba starać się tego sensu nie utracić.
Kubuś był na pewno szczęśliwy że te ostatnie chwile swojego życia mógł spędzić z tak wspaniałą opiekunką i czuł się potrzebny i kochany.

Dla Kubusia na drogę [*]
Obrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: ol. »

:(

wszytskie Twoje zabiegi i starania miały sens i cel, nie dalekosiężny, jakbyśmy dla Kubusia chcieli, ale dały mu kilka dni spokoju i błogości, a to przecież wszystko co miał ...

Kubusiu, leciutko już

[^]
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: Sissel »

Bardzo mi przykro :(
xxx byłaś najlepszym co go w życiu spotkało i wiemy, ze zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy by mu pomóc i ulżyć.
On na pewno też Cię pokochał :) Trzymaj się.

Dla Kubusia [*]
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

dzięki Wam za te słowa...

ech, moglam go zabrać wcześniej, gdy powiedziała że musi je oddać...ale miałam wtedy 70 zwierząt w domu :( co rusz jakieś chore :( mówiła, że siedzi sam w małej klatce, boże, byście widzieli tę klatkę :( ale ja miałam na głowie branie zwierząt gdzie alternatywą był rzut o ścianę... musiałam je wybrać :( poprosiłam ją by szukała im domu... jest mi z tym źle... miałby miesiąc bez tych wszy , bez tej klatki, bez tej osoby, bez tego głodu ! nie miał grama tłuszczu, grama mięśni, kości powleczone skórą :(...czuje do siebie żal, bo to było w moich rękach by ta jego gehenna skończyła się szybciej,ale... nie wiedziałam, że jest TAK źle... moja druga strona podpowiada mi "więc powinnaś czuć do siebie żal o miliony innych zwierząt ktorym nie możesz pomóc, wiesz, że to głupie, nie możesz tak myśleć" ech :( i tak czuje złość na czas, na mój brak sił, na tyle rzeczy...ale nie przeskocze :( po prstu tak cholernie mi przykro :( wiem, że dostał choć te parę dni innego życia, ale tak bardzo żałuję, jedna moja decyzja i ten jego koszmar trwał by przeszło miesiąc krócej... :(

przynajmniej chłopcy wrócili, dałam jej dwa zadbane, małe wesołe szczurki, tak bardzo się wahałam, Tomek też, z 10 razy chcieliśmy je zabrac i szybko rzucić "NIE" ale ona przekonywała... glos jej sią łamał, było mi jej żal...wrócili niby dorośli ale niewyrośnięci, chudzi, zawszeni... ale, w porę ... będzie już dobrze, pewnie ich wykastruje, no chyba że będa ok do moich a moje do nich, na razie nie mam jak spr. bo są zawszeni :/ więc znów czekanie... będą szukali dobrego domu, mają rok i 2 mies., niestety kryteria wyboru będą ostre, najchętniej już nigdzie bym ich nie dawała...ale muszę myśleć o reszcie i o ich dobru,bo zawsze adopcje mają służyć ich dobru...ech, taka ironia przy tej sytuacji :(
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

xxx, nie obwinaj się za to, że nie zabrałaś ich wcześniej. Przecież nie mogłaś wiedzieć w jakim Kubuś jest stanie, a oddając zwierze do adopcji zawsze liczysz na to, że to jest ten dom, dom idealny. To normalne i nic w tym złego. Pozwoliłaś mu na spokój i ukojenie w te ostatnie dni. To najlepsze co mogłąś w tej sytuacji zrobić.

Kubusiu [*]
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: ol. »

xxx, odpowiedzialości tu Twojej żadnej, a że żal ściska - wszystkich nas to czytających również, chociaż jeszcze kilka dni temu nie wiedzieliśmy o istnieniu Kubusia :(
ktos daje z siebie wszystko, żeby odchować istotkę, a ktoś inny pozwala, żeby to wszystko przeciekło mu przez palce, dziwny jest ten świat, i okrutny

życzę, żeby wszystko potoczyło się dobrze z pozostałą dwójką
Awatar użytkownika
gacek
Posty: 89
Rejestracja: pn mar 28, 2011 11:44 pm

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: gacek »

[*] dla Kubusia.

xxx, ja już nie wiem co powiedzieć.. Dziewczyna pozwoliła by jej zwierzaki żyły i męczyły się bez jakiejkolwiek pomocy, a Ty masz obiekcje, czy aby panny nikt nie zlinczuje , i czy będziesz ok ujawniając jej nick. Odpowiadam:będziesz ok, a nick nie podlega ochronie z Ustawy, z tego prostego powodu,że ochronie podlegają dane w postaci: imienia,nazwiska,daty urodzenia, adresu zamieszkania, plus wizerunek, czyli fotografia.Koniec ograniczeń.Podanie nicku nie narusza postanowień Ustawy ponieważ nie pozwala na bezpośrednią identyfikację użytkownika. Z naciskiem na bezpośrednią, bo oczywiście po IP można, ale to już mogą tylko organa ścigania.
Dziewczynie należy się kara,bez względu na to, czy zrobiła to z lenistwa ,głupoty, nieodpowiedzialności czy Bóg wie czego.Zatrzymaj zdjęcia małego,poproś lekarza o zaświadczenie o przebiegu leczenia tj stan wyjściowy,zastosowane leczenie , rokowania itd.
Jeśli zdecydujesz się na kroki prawne, wal do mnie na PM. Powalczymy,jeżeli tylko wyrazisz zgodę.Z przyjemnością podyskutuję z organami ścigania na temat praw zwierząt i odpowiedzialności za znęcanie się nad nimi, oraz zasadności i podstaw prawnych umorzeń.
Nie mam wątpliwości,że mamy doczynienia ze znęcaniem się przez zaniechanie udzielenia pomocy weterynaryjnej, bo w zidiocenie lekarza weterynarii , który nie widzi wszy nie wierzę.Ciekawe, czy gdyby ta dziewczyna zaczęła łysieć, też nie poszłaby do lekarza, tylko czekała aż jej połowa włosów wylezie i czy świąd nie byłby dla niej uciążliwy.Zresztą, nie o same wszy tu chodzi.
Stadko za TM- Dżihad, Kaszmir,Floks, Timur,Opal,Daktyl,Bławatek - niezapomniani...
Stadka ze mną- Imbir,Cynamon,Szafir, Heńkomańki,czyli Maniuś i Heniuś,Taszka i Tosia
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

mastomyszek Gzyk...[*]
do niekończącego się problemu z oczami doszły guzy :( lity na tylnej łapce, zrośnięty z mięśniami i prawdopodobnie kością... nie było szans :( wczoraj osłabł, spadła mu temp. i odszedł...
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

Bardzo mi przykro.. :(

Gzyczek [*]
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: IHime »

[*] Biedny, mały Kubuś. Tak mu kibicowałam. :'(
Xxx, dziękuję, że byłaś jego aniołem. :-*

[*] Dla Gzyka.
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: Sissel »

Dla malusieńkiego Gzyczka [*] :(
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: ol. »

dla Gzyka
[^]
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

Trufelek poszedł za Gzykiem... [']
są już wolni...
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

Kurcze, same smutne wieści od Ciebie ostatnio.. :(

[*] Trufel
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”