Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Ania »

No tak - zapytalam o albinoska, bo nigdy nie widzialam innego szczyura ktory mialby czerwone oczy... Tak, to normalne, szczury o czerwonych oczach z tego co mi wiadomo - maja problemy z wycentrowaniem obrazu.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Marcia

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Marcia »

Tzn. nie ma nie albinosów z czerwonymi oczami ?? Nie znam sie jeszcze na szczurkach :( Lucky jest ciemno beżowy a raczej jasnobrązowy i brzuszek ma odrobinke jasniejszy od grzbetu ale tak minimalnie jasniejszy i ma czerwone oczka, czy to nienormalne :( ?? Aniu pisałas kiedyś że Tój szczurek miał szok popodrózowy.Prosze napisz coś więcej na ten temat. Mam Luckiego od ponad tygodnia a za ponad dwa tygodnie chce go zabrać na 6 dni do domu - 6 godzin pociągiem. Oczywiście chce mu przy tym zapewnić jak najlepsze warunki w czasie podrózy ale nie wiem jak to zrobić - jak naszykowac transporterke ?? Jeszcze jedno pytanie jak obliczyć wiek szczurka ?? Wiem że to nie ten temat ale nie chce tworzyć nowych bo zaczne niepotrzebnie ząsmiecać forum :(
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Ania »

szczur ciemny z czerwonymi oczami to ciemny szczur z czerwonymi oczami.
Albinos to zwierze, ktore nie posiada barwnika ani w kolorze oczu, niw kolorze skory ani takze w futrze. Albinos to odmiana zwierzecia, ktoryego gfen koloru jest nieaktywny.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: krwiopij »

bezowy diabelek ma pewien dziwny zwyczaj... czasami staje w miejscu, patrzy sie na mnie i tak dziwnie kiwa lebkiem z prawej strony na lewa, z prawej na lewo... kiedy zblizam do niego dlon, on podchodzi do niej lub blyskawicznie odskakuje (w zaleznosci od natroju)... poza tym kiwaniem zadnych niepokojacych obajwow nie ma, prawdziwy okaz zdrowia... nasmiewam sie z niego, ze ma jakies raperskie odruchy, ale sama nie wiem, czy to rzeczywiscie takie zabawne...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Ania »

Czy maluch ma czerwone oczka? jeśli tak to jest to normalne, szczury z czerwonymi oczami mają problemy ze wzrokiem - nie potrafią wycentrować obrazu.
Jeśli nie ma czerwonych oczek może być tak jak u mnie - moja szczurka miała chorobę sierocą, potrafiła kiwać się godzinami i wówczas jakby była w zupełnie innym świecie... tak było od czasu, jak została odłączona od matki (połowa tego miotu miała takie same problemy dopiero po odłączeniu od matki) moja mama stwierdziła, że zacznie szczurkowi zastępować matkę (z czego się śmiałam) i tak też robiła, przytulałyśmy ją na zmianę i szczurkowi po pół roku... no ale w końcu całkiem przeszło.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: krwiopij »

uff... ma czerwone oczka... wiec to musi byc to... :)

choroba sieroca tez przez mysl mi przeszla, ale wzielam to jako zart... maly jest bardzo zwawy i ciekawski, nie sprawia wrazenia przygnebionego... poza tym ma brata, wiec nie jest sam... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Ania »

No to dobrze
gwoli wyjaśnienia - choroba sieroca ujawnia się w momencie oderwania od matki niezależnie od tego, czy szczur ma towarzycho czy nie (niestety) moja Jaśka też miała 2 siostry i mimo wszystko chorowała a u swojego szczurka przyjmij to jako normę, prawdopodobnie będzie już tak cały czas a po pewnym czasie przestaniesz to zauważać ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: krwiopij »

na szczescie nie zdaje sie, zeby maly diabel tesknil za mamusia... obydwa radza sobie doskonale... :)

jego 'bouncowanie' mi wlace nie przeszkadza, byle to nie bylo grozne... w zasadzie to nawet zabawne... taka smieszna mine wtedy robi... gorzej bedzie, jak zacznie jeszcze rapowac... wtedy jedno z nas bedzie musialo sie wyprowadzic... ;P
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: GoHa »

:lol: hehe .. moj Leon tez tak kiwa lepkiem na lewo i prawo ... ale mam z niego ubaw ... cale cialko nieruchome i tylko tak glowka ruszajaca sie na boki ... moj Leon tez ma czerwone oczka (a wsumie jak ciemne czerwone wino)... a nigdy nie lubilam takiego koloru oczek. No ale coz, jak go zobaczylam to sie zakochalam i trzeba bylo chlopaka zabrac ze soba... Dzieki tym oczkom mam teraz szczurka "który się gibie na boki" hehe...
Dobrze jest być kochanym... :)
Kronos_Bloodaxe

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

hehehe mój Shrek też taki odruch ( bo ma czerwoniutkie oczka ) miał sądziłem że mi się przyglada tylko i miałem troche racji ale naprawde śmiesznie wygląda :D
BartO

Kiwa sie - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: BartO »

heheh moj Dexio tez tak sie kiwal byl albinosikiem ale jazda normalnie dla mnei to bylo jak tanczenie w rytm muzyki :)))) kiedy puszczalem on sie bujal :D:D
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

krecenie glowa

Post autor: pixxa »

Moze juz był taki temat, jesli tak to przepraszam ale musze sie o cos spytac. Kiedys widzialam szczurka ktory normalnie biegal, nagle zatrzymywal sie ... i krecil glowa w poziomie(prawo, lewo).
Mialam troszke szczurkow w swoim zyciu, ale takiego czegos jeszcze nigdy nie widzialam. Mieliscie cos podobnego :?:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

krecenie glowa

Post autor: krwiopij »

nie tylko mialam, ale i wciaz mam... czerwone oczy... czerwonookie szczurki maja slabszy wzrok i poruszaja w ten sposob lebkiem, zeby wyostrzyc obraz...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

krecenie glowa

Post autor: pixxa »

Jeden z moich szczurkow ma czerwone oczka, ale jeszcze nie widzialam zeby tak krecila :)
dziekuje za informacje, nawet nie wiedzialam ze tak kreca lepkiem :).. Zazwyczaj mialam szczurki czarnookie :P
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

krecenie glowa

Post autor: lajla »

hehe moje myszoskoczki czerwone okie stawaly sluba i w lewo i prawo komicznie to wyglada :lol: szczegulnie jak stana razem eeeh

chcialam bym zobaczyc jak to robi szczur ;) sama nigdy czerwonookiego nie mialam a tak mi sie marzy albinosek :lol: eeeh gdyby nie to wszytsko puff a ostatnio widzialam tyle albinoskow male i slepe jeszcze eeeeh...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”