Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: sylwiaj »

ojj te sa suchutkie;D wynalazłam na bazarku taka fajna panią z kupa suszonek:D a najlepsze jest to ze jak VL RN nie chciały jeść to to wcinają równo:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Mójszczur
Posty: 10
Rejestracja: pt lis 18, 2011 3:01 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: Mójszczur »

Więc ja moim daje tak owoce suszone (kupisz w spożywczym) ^-^ słonecznik nie solony czarny (taki jak dla ptaków) płatki kukurydziane przysmaki (kolorowe pałeczki dla gryzoni) 8) poza tym min.raz na 2 dni pokrojone w kostkę owoce ;)
MONICZKA I JEJ SZCZURKI
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: Szarlotka »

Ja w pon po szkole zasuwam do zoologa i będę szukać smakołyków :D
U mnie jest cała półka suszonych owoców i takich tam w takich paczuszkach przezroczystych. Szkoda tylko że drogie to jest :(
Ja chciałam spytać bo gdzieś czytałam że można szczurkom dać też karmę dla królików albo świnek morskich bo tam dużo różności jest. To prawda???
Moje puki co zajadają się MEGANem ale myślałam żeby to zacząć mieszać z czymś ::)
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: smeg »

Szarlotka pisze:Ja chciałam spytać bo gdzieś czytałam że można szczurkom dać też karmę dla królików albo świnek morskich bo tam dużo różności jest. To prawda???
Moje puki co zajadają się MEGANem ale myślałam żeby to zacząć mieszać z czymś ::)
Można dać jako smakołyk, ale nie jako karmę podstawową. Szczury potrzebują dużo białka, a w króliczej i świnkowej karmie nie ma go w odpowiedniej ilości. Megan to jedna z najgorszych karm na rynku, koniecznie zmień na inną!
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Własna mieszanka

Post autor: macik001 »

Ja gdy kończy mi się karma, kupuję im chomikowy Vitapol i mieszam z musli i dodaje troche kociego. Na te dwa czy trzy dni wystarczy,a nie wygląda najgorzej.

Kupiłam ostatnio Vitapol dla Chomika- kilogram. Myślałam, że zejde na zawał jak otworzyłam opakowanie. karma rozdrobniona i posklejana a wokół pełno niteczek.. Aż mnie wszystko wędzi jako tym piszę...
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: Rajuna »

Szarlotka - jeśli chodzi o suszone owoce, to najlepiej kupować na targu i pytać czy słodzone/konserwowane - większość niestety jest i taka, i taka - ale ostatnio udało mi się dopaść rodzinki bez konserwantów (takie 'eko', 'bio' i co tam jeszcze ::))
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: Szarlotka »

A co takiego w MEGANIE wam nie pasuje???
Co z tym nie tak?
Ja czytałam tym forum i kilku innych i jest sporo osób które to dają.
NIe wiem.
Napiszcie co jest z tym nie tak.
Moim szczurom bardzo smakuje.
Jest tak dużo ziarenek ale i smakołyków.
Dla mnie tak karma jest ok ale napiszcie co z nią nie tak bo nie chcę zrobić im krzywdy... ???
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: Szarlotka »

Zabrałam im to i jutro kupię coś leprzego
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: ssylvusia »

Z racji tego, że moje chłopaki to potworne żarłoki, a VL Rat Nature znikała w tempie wyniszczającym mój budżet postanowiłam sama zrobić im mieszankę. Zaopatrzyłam się we wszystko w sklepie ze zdrową żywnością, wyprodukowałam suszone owoce i jak na razie nie mogę odgonić potworów od misek. Cała operacja kosztowała mnie w przeliczeniu na kg karmy ok. 16zł. Za VL płaciłam do tej pory 19zł za 750 gram, więc jakaś oszczędność jest.

Mieszanka zawiera:
- żyto
- jęczmień
- płatki zbożowe, mix 5 zbóż
- otręby owsiane
- soja
- gryka
- ciecierzyca
- kukurydza
- makaron pszenny razowy
- suszone warzywa (marchewka, pietruszka, seler, koperek, natka pietruszki)
- suszone banany
- suszone jabłka
- pestki dyni
- pestki słonecznika
- orzechy laskowe
- ryż preparowany

I to chyba wszystko. Jak Wam się widzi takie żarełko?

Przy następnym mieszaniu chciałabym dorzucić jeszcze suszone brokuły i może kalafiorka, ale nie wiem, czy takie warzywa można suszyć, jak myślicie?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Własna mieszanka

Post autor: Flaumel »

Chipsy brokułowe ma Herbal Pets, więc chyba da się suszyć :)
Obrazek
mea91
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 26, 2011 2:22 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: mea91 »

shia.raena pisze:Ja robię własną karmę niemal od początku, proporcje zmieniają się delikatnie za każdym razem,tak jak niektóre skłądniki, ale mniej więcej wygląda to tak:
pszenica- 70dkg
żyto - 70dkg
owies - 20 dkg
len 20dkg
kukurydza - 1kg
słonecznik 25dkg
dynia - 20dkg
soja - 20dkg
proso - 10dkg
płatki owsiane - 20dkg
kasza pęczak - 20dkg
kasza gryczana - 20dkg
kasza jęczmienna - 20dkg
makaron- 60dkg
groch - 10dkg
ryż - 30dkg
jabłka suszone 30dkg
warzywa suszone - 40dkg
rodzynki- 30dkg
płatki kukurydziane - 35dkg
banany suszone - 20dkg
morele/śliwki suszone - 20dkg
granulat dla gryzoni na wagę - 70dkg

Ostatnio odkryłam całkiem tanie płatki śniadaniowe "błonnik" będace granulatem zbóż, dodałam go ostatnio i potwory są zachwycone. Wychodzi mi to około 10zł za kilo, czasem więcej, czasem mniej. Skład jest urozmaicony, szczury są zadowolone, ja mam zabawę i oszczędzam. Ponieważ robię tego tyle, to kilka kilo zawsze sprzedam znajomym dla ich gryzoni.
ten przepis jest na prawdę bardzo dobry, wyszło mi dużo karmy, dość niskim kosztem, ziarna kupuję na wagę, wszystkie oglądam przed zmieszaniem, ale granulatu nie dałam do mieszanki – podaję go osobno, jako smakołyk, na prawdę polecam!

PS. (owoce suszę samodzielnie)
fur-elise
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 21, 2012 11:56 am

Re: Własna mieszanka

Post autor: fur-elise »

Ja również robię mieszankę samodzielnie.
A o to jej skład:
-ryż prażony
-orzechy włoskie (łupane)
-orzechy ziemne (w skorupie)
-plasterki suszonej marchewki
-musli
-owies
-rodzynki
-płatki owsiane
-banany suszone
-żurawina suszona
-kukurydza
-orzechu laskowe
-pistacje
-daktyle
Najbardziej niebezpieczną bronią w arsenale homo sapiens jest widelec.
Howard Lyman
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: Rajuna »

z żurawiną uważaj, bo często jest dosładzana (same owoce dość kwaśne, więc się je kandyzuje albo poddaje podobnemu zabiegowi ;)), ja daje dosłownie 10-15 kawałków na 1kg

Ja swoim daje VL Zero Classic (ok 5zł/kg przy kupnie dużego worka), mieszam z bakaliami (fistaszki, rodzynki, żurawina, migdały), dynią i słonecznikiem w łupinach, makaronem, kocią karmą (bo ta karma jest dla wszystkich gryzoni i zawiera mało białka), soją (kolejne źródło białka), konopiami dla ptaków, chipsami bananowymi, cieciorką i ryżem (zwykłym, czasem preparowanym, jeśli trafię w sklepie). Sporo ziarna niestety zostaje, ale mam osobny worek na szczurze resztki, więc czego nie zjedzą ogony, to zjadają ptaki w ogrodzie :P
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
fur-elise
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 21, 2012 11:56 am

Re: Własna mieszanka

Post autor: fur-elise »

To o w takim razie będę dawać mniej. ::) Ja Ate nie daję nic w łupinach, bo nie chce jej się obierać. Suszone owoce też zostawia i je sam ryż, kukurydze, płatki osiane i chipsy bananowe. Potworek. :D
Najbardziej niebezpieczną bronią w arsenale homo sapiens jest widelec.
Howard Lyman
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: smeg »

Czyli zjada głównie tuczące rzeczy i zapychający ryż ::) Twoja mieszanka praktycznie same orzechy, które są tłuste, a banany i daktyle są bardzo słodkie i również sprzyjają tyciu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”