Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: zuzka-buzka »

Ja już mówiłam.
Nie stać mnie zapłacić tyle za 2 szczurki. Ale na weta W KAŻDEJ sytuacji znajdzie się kasa. Więc tak nie gadaj ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Mucha321 »

zuzka-buzka pisze:Ale na weta W KAŻDEJ sytuacji znajdzie się kasa.
Twoje podejście do niektórych spraw mnie rozwala.

Załóżmy, że masz 4 samiczki i nagle u każdej z nich wykrywasz guzy, których trzeba się szybko pozbyć, bo rosną i utrudniają Twoim przyjaciółkom życie. Koszt operacji, to ok. 100 zł (i więcej, w zależności od miasta) za szczura. To masz 400 zł + ewentualne antybiotyki. Nie masz stałego dochodu i na dodatek masz rodziców, którzy zgodzili się na szczury tylko dlatego, że marudziłaś od rana do wieczora, że musisz i tyle. Słyszysz od ojca: " Dobrze ale Ty im sprzątasz, dajesz żarcie i płacisz za weterynarza. Ja i mama nie damy Ci złamanej złotówki. Pamiętaj!."

I co? 500 zł nie spadnie Ci z nieba.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: StasiMalgosia »

wg mnie ta dyskusja jest bez celowa wystarczy dać zdjęcia "hurtowni" żeby kazdy kto twierdzi że szczurki możne regularnie kupować w zoologikach zmienił zdanie
poza tym wybór nie jest szczur z hodowli czy szczur z zoologika
wybór jest szczur z hodowli szczur od sps'u

zuzka napisz do kogoś z SPS niech cię wezmą na akcję do rozmnażalni albo pseudo hodowli obejżyj sobie zdjęcia z tych miejsc a potem mów że branie szczurków z tych miejsc jest ok
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

StasiMalgosia pisze:wg mnie ta dyskusja jest bez celowa wystarczy dać zdjęcia "hurtowni" żeby kazdy kto twierdzi że szczurki możne regularnie kupować w zoologikach zmienił zdanie
Niestety to nie działa :( Zawsze usłyszymy " w moim sklepie tak nie jest, mój sklep bierze tylko z hodowli" itd itd :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: zuzka-buzka »

StasiMalgosia pisze:zuzka napisz do kogoś z SPS niech cię wezmą na akcję do rozmnażalni albo pseudo hodowli obejżyj sobie zdjęcia z tych miejsc a potem mów że branie szczurków z tych miejsc jest ok
Nie powiedziałam, że to jest ok. Czytajcie ze zrozumieniem, ludzie... Powiedziałam, że ja osobiście nie chcę brać szczurów z hodowli, a to bardzo duża różnica...
Mucha321 pisze:
zuzka-buzka pisze:Ale na weta W KAŻDEJ sytuacji znajdzie się kasa.
Twoje podejście do niektórych spraw mnie rozwala.

Załóżmy, że masz 4 samiczki i nagle u każdej z nich wykrywasz guzy, których trzeba się szybko pozbyć, bo rosną i utrudniają Twoim przyjaciółkom życie. Koszt operacji, to ok. 100 zł (i więcej, w zależności od miasta) za szczura. To masz 400 zł + ewentualne antybiotyki. Nie masz stałego dochodu i na dodatek masz rodziców, którzy zgodzili się na szczury tylko dlatego, że marudziłaś od rana do wieczora, że musisz i tyle. Słyszysz od ojca: " Dobrze ale Ty im sprzątasz, dajesz żarcie i płacisz za weterynarza. Ja i mama nie damy Ci złamanej złotówki. Pamiętaj!."

I co? 500 zł nie spadnie Ci z nieba.
Mój tata tak nigdy nie powiedział. Nigdy nigdy. Na leczenie swoje mam teraz 400zł, za niedługo święta, więc pieniądze dostanę, a w razie "w" rodzice dołożą. Różnica jest między 4 samiczkami, a 2 samcami.
Tata im kupił karmę, sam się zaoferował, bo to ja chciałam zapłacić, ale on to zrobił. Więc Cię nie rozumiem. Moi rodzice dokładają się do szczurów i w każdej chwili są w stanie dopłacić do ew. operacji.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Mucha321 »

zuzka-buzka, podałam tylko przykład. Nie chodziło mi bezpośrednio o Ciebie. Taka sytuacja może się zdarzyć u wielu osób. Napisałaś, że na weterynarza pieniądze znajdą się zawsze. Niestety nie u każdego.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: zuzka-buzka »

Aha. Bo myślałam, że to konkretnie do mojej osoby. Jak nie, to przyznaję rację
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: `naatka »

a ja tam jakoś nie dostałam szczurów ze świerzbem czy innym kalectwem .. miały wszy których leczenie wyniosło 10 zł.. Co sie może zdarzyć każdemu włascicielowi ..
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Paul_Julian »

Wszy sie też nie biorą same z siebie. Leczenie świerzbu tez moze kosztowac kilka zlotych, to raczej chodzi o sam fakt choroby.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: `naatka »

Właśnie i to jest dziwne (sama nie wiem jak to sie stało)
zaraz po wizycie ze wszami, poszłam do tego zoologa powiedziec ze dostałam szczury ze wszami i pewnie inne też mają. to panie ekspedientki sprawdzały ze mną każdego szczura i u żadnego nie było wesz ... ja nie wiem jak one sie zaraziły..
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
alva_alva
Posty: 81
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 6:58 pm

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: alva_alva »

`naatka pisze:Właśnie i to jest dziwne (sama nie wiem jak to sie stało)
zaraz po wizycie ze wszami, poszłam do tego zoologa powiedziec ze dostałam szczury ze wszami i pewnie inne też mają. to panie ekspedientki sprawdzały ze mną każdego szczura i u żadnego nie było wesz ... ja nie wiem jak one sie zaraziły..

Świerzb bywa w trocinach, może wszy też mogą się zawinąć z trocinami?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Sky »

Mogą, często też są w sianku wątpliwej firmy. Raz tak moje szczury się zaraziły.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: renett »

`naatka pisze:a ja tam jakoś nie dostałam szczurów ze świerzbem czy innym kalectwem .. miały wszy których leczenie wyniosło 10 zł.. Co sie może zdarzyć każdemu włascicielowi ..
Mi też się tak wydawało, nie dość że zamiast samicy dostałam samca, to jeszcze teraz nie wiadomo skąd ma świerzbowca. Po przyniesieniu do domu zobaczyłam że nie ma połowy ucha...ale to akurat jest słodkie ;)
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Jessica »

renett pisze: Po przyniesieniu do domu zobaczyłam że nie ma połowy ucha...ale to akurat jest słodkie
:o :o :o ja osobiście nie widzę w tym nic słodkiego
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dajcie szansę szczurom sklepowym...!

Post autor: Jessica »

Jessica pisze:Po przyniesieniu do domu zobaczyłam że nie ma połowy ucha...ale to akurat jest słodkie ja osobiście nie widzę w tym nic słodkiego
oczywiście jeżeli to uszko uszkodziło mu się przez świerzb
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”