Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Belli015
Posty: 80
Rejestracja: wt sty 17, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: Belli015 »

Wyszukiwarka nic nie znalazła, więc zadałam nowe pytanie: Czy niemiecka karma(w każdym razie kupiona w Niemczech) MultiFit Rat jest dobra dla szczurów? ???
Obrazek
Awatar użytkownika
Belli015
Posty: 80
Rejestracja: wt sty 17, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: Belli015 »

http://www.fressnapf.de/shop/multifit-f ... tten-2_5kg
to jest to - czy to jest zdrowe dla ogonów ???
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: alken »

skład wygląda ok. możesz też wrzucić zdjęcie jak wygląda ta karma :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Belli015
Posty: 80
Rejestracja: wt sty 17, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: Belli015 »

Po otwarciu stwierdziłam, że nie różni się niczym od składu Vitapolu...nawet ten sam zapach... :(
Obrazek
banny
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 30, 2012 1:17 pm
Numer GG: 1325019
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: banny »

Ta karma jest w Maxi Zoo, które wchodzi do nas właśnie z Niemiec.

Polski opis na naklejce na opakowaniu:
Karma pełnowartościowa dla szczurów. Zalecenia odnośnie karmienia: Zalecamy ok. 25g karmy dziennie na zwierzę. Proszę zapewnić zawsze świeże siano i ciągły dostęp do świeżej wody. Skład: zboża (sorgo czerwone; kukurydza; pszenica; owies), roślinne produkty uboczne (lucerna; produkty uboczne z kukurydzy, pszenicy, słodu i ziaren słonecznika), warzywa (marchewka; fasola; ekstrudat z kapusty, grochu i buraków czerwonych; groch), owoce (banany; jabłka dzike; chleb świętojański), mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (wołowina; kurczak), nasiona (ziarna słonecznika pasiaste; ziarna słonecznika białe), ryby i produkty rybne, minerały, oleje i tłuszcze. Składniki analityczne: białko 14,0%, zawartość tłuszczu 5,5%, włókno surowe 7,5%, popiół surowy 4,6%, wilgotność 11,0%, wapń 0,5%, fosfor 0,4%. Dodatki/kg: witamina A 12000 IU, witamina D3 1600 IU, witamina C 35mg, witamina E 55mg.
Co Wy na to?
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: gosja1 »

Pobijam temat. Dzisiaj kupiłam testowo 400 g tej karmy, bo jest w Maxi Zoo w Warszawie za 18 zł/kg na wagę.
Skład ma niezły, zapamiętałam, że ok. 15% białka, 5% tłuszczu.

W internecie znalazłam foto: Obrazek
I dokładnie tak wygląda. Moim zdaniem, odnosząc się do jednego z postów powyżej, nie pachnie jak Vitapol i wygląda znacznie lepiej... Ew. można by porównać do Premium Line, ale spędziłam 10 minut grzebiąc "nabierakiem" w tej karmie, aby dobrze jej się przyjrzeć (sklep samoobsługowy) i jak dla mnie wygląda dobrze.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: Sky »

Mi przypomina ze zdjęcia Vilmie czy Timę, szczególnie te sześciany brązowe i okrągłe chrupki - ja bym brała.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: smeg »

Wygląda ok, ale za 18 zł/kg bym nie brała :P Tima i Vilmie kosztują 2 razy taniej.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: gosja1 »

To akurat prawda :) I rzeczywiście przypomina Vilmie, choć nie ma np. dmuchanych ziaren. Ma za to jakieś tam inne zapychacze, typu płatki owsiane, albo z jakiegoś innego ziarna.
Ta karma to dla mnie raczej jako ciekawostka, bo akurat byłam obok Maxi Zoo :) Raz byłam zaraz po otwarciu i pamiętałam, że jest sporo produktów JR Farm, ale nie kojarzyłam cen, więc postanowiłam sprawdzić. W zooplusie jest taniej, jeśli to kogoś interesuje.
Inna sprawa, że zamówienie jednej karmy z przesyłką w zooplusie wychodzi na to samo, a na zamówienie grupowe czasem trzeba poczekać.
W każdym razie myślę, że warto dyskutować o każdej karmie, jaką się znajdzie. A nuż ktoś będzie awaryjnie potrzebował :)
W paczkach 2,5 kg jest po 39,99, czyli 16 zł/kg.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: ssylvusia »

Gosieńko, masz może po jakimś czasie nowe wnioski na temat tej karmy? Muszę kupić coś na szybko chłopakom, bo 6 kilo Vilmie poszło wczoraj do kosza przez mole i zastanawiam się nad MultiFitem. Dobre to to? Twoi panowie bardzo wybrzydzają przy jedzeniu tej karmy? :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: gosja1 »

Sylwuś, chłopcy jedli chętnie tę karmę. Co prawda, nie kupiłam jej dużo, bo chyba 300 g (?) i potem zmieszałam z czymś innym, ale nie widziałam, żeby jakieś fragmenty konkretnie tej karmy zostawały. Jedli znacznie chętniej, niż Vilmie, którym jestem znowu zawiedziona.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: gosja1 »

Kupiłam dzisiaj dwie paczki MultiFit Rat - jedna z dodatkiem bananów i jakaś tam bardziej owocowa, a druga z białkiem zwierzęcym. W sklepie MaxiZOO w Warszawie, ponieważ dostałam rabat 30%. Swoją drogą, jeśli ktoś jest zainteresowany taim rabatem, to wystarczy zarejestrować się do newslettera, podając swoje dane (jeśli ktoś lubi ryzykować i podawać dane :P). W tym sklepie jest sporo artykułów JR Farm, jakichś zabawek, przysmaków- warto :)
Ale nie o tym chciałam - zarówno w jednej, jak i drugiej paczce była niesamowita ilość moli. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. W ostatniej chwili zdążyłam zamknąć paczkę. Otworzyłam tylko jedną, bo w drugiej już dojrzałam te mole przez "okienko". Radzę dobrze oglądać te karmy albo w ogóle się nie decydować. Kiedy kupiłam tę karmę na wagę, też pojawiły się mole, ale w pudełku była mieszanka różnych karm, a w domu były też zapomniane chrupki wątpliwego pochodzenia, więc powiązałam to z nimi. Teraz na 99% jestem pewna, że mole dostałam z karmy na wagę i dopóki nie zamknęłam w szczelnym plastikowym pojemniku, to ich nie było widać.
Nadal jestem wstrząśnięta, bo z opakowania 2,5 kg karmy chciała wylecieć kilkadziesiąt moli, udało się nielicznym... dobrze, że najpierw chciałam sobie w opakowaniu obejrzeć tę karmę, bo nie wyobrażam sobie, co bym miała w domu, gdybym ją zaczęła, tak jak zwykle inne karmy, przesypywać do wiaderka :/
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: Anna_Ch »

Ja trafiłam na tą karmę całkiem przypadkiem, była w Maxi Zoo promocja że do zakupu klatki powyżej 300zł była dawana karma, i tak dostaliśmy 12 torebek a raczej toreb ;)
Moje starsze szczury nie chciały jej za bardzo jeść, były przyzwyczajone do poprzedniej a maluchom bardzo smakuje.
Skład jest dobry, moim zdaniem godna polecenia.
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: gosja1 »

Anna_Ch, uważaj na mole. Moje dwie przygody z tą karmą w różnym czasie, zakończyły się plagą moli. Chyba, że już rozwiązali problem.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na temat karmy MultiFit Rat ?

Post autor: ssylvusia »

Odkopię trochę ten temat, może komuś się przyda ;)

Jakiś czas temu stwierdziłam, że zaryzykuję i przetestujemy z chłopakami MultiFit. Skład jest naprawdę niezły, nie jest tłusta (6%), bardzo ładnie pachnie, chłopaki chętnie ją jedzą. Kupiliśmy już 4 torby i ani razu nie trafiły nam się mole (w opakowaniu są przeźroczyste okienka, więc przed zakupem można ją z każdej strony obejrzeć) Wyglądem trochę przypomina starą wersję (i najlepszą wg mnie) Uczty dla Szczura. W ostatniej paczce pojawiły się nawet suszone krewetki ;)

Gdyby nie fakt, że Gucio nie potrafi się kulturalnie zachować i zjadać wszystko, a nie tylko suszone banany i pestki dyni na pewno zostalibyśmy przy tej karmie. W tej chwili niestety musimy skończyć torbę, którą mamy i przerzucić się na granulat, co by odchudzić trochę żarłoka ;)
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”