spuchnięty język

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

spuchnięty język

Post autor: Zuzolka »

Witam Was. Szukałam odpowiedzi na moje pytanie, lecz nie znalazłam, więc założyłam nowy temat. Mianowicie chodzi mi o to czy możliwe jest, żeby szczurek miał spuchnięty język w wyniku reakcji alergicznej ? Nasz Uszek ma guza na policzku i od kilku dni nie może wyciągać języka, karmimy go ze strzykawki. Wczoraj zauważyliśmy, że ma bardzo spuchnięty i siny języczek, przez co ciężko mu się jadło. Zastanawiamy się czy to od jedzonka. Wczoraj podaliśmy mu pierwszy raz kaszkę mleczno-ryżową o smaku bananowym (a zawsze jadł o smaku kakaowym, a po niej nic się nie działo) i próbujemy zwalić na nią. No chyba, że to przez tego guza.. W lecznicy nic się nie dowiedzieliśmy. Wydaje nam się, że dziś jest trochę lepiej, przynajmniej połyka jedzonko.
Co myślicie o tym ?
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: spuchnięty język

Post autor: klimejszyn »

idź do weterynarza polecanego tu na forum :
http://szczury.org/viewforum.php?f=13
znajdź weta z Twojej okolicy.

guz na policzku to może być ropień, który trzeba oczyścić i zajrzeć do pyszczka, czy nic się tam bardziej nie spaskudziło.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: spuchnięty język

Post autor: Zuzolka »

Uszek miał spuchnięty język ponieważ ten guz na policzku przyciskał naczynia krwionośne.
Może kiedyś ta informacja komuś się przyda.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: spuchnięty język

Post autor: Zuzolka »

Może i to się przyda

U naszej Mali ostatnio pojawiła się opuchlizna w całym pyszczku łącznie z językiem z powodu zakażenia. Podejrzewam, że u Uszka (góra) również było to z powodu zakażenia, które poszło od zepsutego zęba, który był operowany a niżeli od ropnia na poliku. Przy zakażeniu czuć bardzo specyficzny zapach (może taki jak ropa) z pyszczka, więc jeśli wyczujecie coś przy główce waszego szczurka to sprawdźcie porządnie skąd czuć zapach i biegiem do kompetentnego weterynarza. Choć nikomu tego nie życzę. U nas nie udało się wygrać z tym dziadostwem, niestety.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”