[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy będzie zamała ?!

Post autor: noovaa »

Spróbuj ją zwrócić. Internetowo zazwyczaj wychodzi o połowę taniej a wysyłki są często na drugi dzień ;)
Klatka musi być duża, szczury potrzebują przestrzeni. Klatka mała, przejściowa to tylko zbędny wydatek. Mała klatka (niska ) przydaje się jedynie jako chorobówka, po operacjach, przy złamaniach czy poważnych problemach zdrowotnych, jednak chorobówkę w razie potrzeby można pożyczyć, czy nawet kupić używaną za 30-50zł.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
pausebreak3
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 5:17 pm

Re: Czy będzie zamała ?!

Post autor: pausebreak3 »

Tak ale na paragonie ze sklepu, pisze ze zwrotu nie przyjmują jedynie wymiana na inny towar :/
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy będzie zamała ?!

Post autor: yss »

pausebreak, to wymień na karmę ;)

Podałaś klatkę 35x23, zastanów się trochę, szczur ma ok 25 - 35 cm długości, przekalkuluj to sobie :) W ogóle to nie ten dział, poczytaj tam wyżej o klatkach, wymiarach, klatkach polecanych itd. Klatki na Allegro są od 109 zł za naprawdę dobre wymiary. (70 d, 40 szer, 62 wys) klatka taka sama o wys 80 cm kosztuje 120 zł. Warto! Tylko patrz, czy ma dobre duże drzwiczki i odstęp 1 - 1,2 cm.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy będzie zamała ?!

Post autor: yss »

Miało być: 25 - 30 cm, i zapomniałam dodać, że nie licząc ogona :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy będzie zamała ?!

Post autor: noovaa »

Zamień na karmę, miski, hamak i domek ... i nie będzie problemu ;)

Poza tym, polecam poczytać tematy o:

- Dlaczego nie kupować w sklepie
- Jaką karmę wybrać
- Pierwsza pomoc
- Oswajanie

Zanim wszystko skompletujesz masz czas na zdobycie wiedzy ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Wielkość klatki

Post autor: Ms_House »

Dostałam klatkę. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, ale wolę się poradzić :)
A więc.. Z tego co wiem (nie mam teraz możliwości sprawdzić) klatka ma wymiary 45x60x40. Czy wystarczy to dla dwóch szczurzynek (w tym jednej ślepej)? Oczywiście planuję zakup większej, ale nie w tej chwili.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wielkość klatki

Post autor: smeg »

Jest trochę za mała - tzn. za niska. Minimalne wymiary klatki na 2 samiczki to 60x40x60 cm, a najlepiej 70x40x60 cm. Oczywiście przez miesiąc-dwa mogą w niej pomieszkać, ale powinnaś możliwie szybko wymienić ją na większą. Pamiętaj też, że klatka musi być odpowiednio gęsto urządzona, żeby przestrzeń się nie marnowała - szczury nie latają i nie skorzystają z wolnej objętości klatki, muszą mieć dużo półek i hamaków.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: helix »

http://hipcio.sklep.pl/produkt/art-met- ... zynszyli-i

Co myślicie o tej klateczce? Wymiary wydają się być w porządku, przynajmniej na 3/4 szczury, przy odpowiednim wyposażeniu oczywiście - hamaki, domki, rury etc. Ale czy odstępy między prętami tj. 1,4 cm to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

1,4 cm to jeden z najmniejszych możliwych odstępów, szczurki na pewno przez nie nie wyjdą ;) Rozmiarowo ta klatka nadaje się nawet na 6 szczurów, ma wygodne, duże drzwiczki. Ogólnie jest najlepszym wyborem spośród tanich ocynkowanych klatek :) Jeśli masz nieco większy budżet, możesz poszukać wśród klatek wyższej jakości, które będą wyglądały estetyczniej w pomieszczeniu - chociaż szczurom to nie zrobi różnicy ;) http://www.tukan24.pl/inter-zoo-klatka- ... astic.html - np. klatka Frodo jest jedną z tańszych, ale trochę solidniejszych, niż te ocynkowane.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: helix »

Ludzie po nastraszali mnie tymi odstępami między prętami xD wiem, że są jeszcze 1,2 cm.
Oo, bardzo dziękuję za podpowiedź. Klatka wygląda bardzo ładnie, a i szukałam czegoś nie ocynkowanego i + za otwierany dach :D Duża wygoda w montowaniu mebelków zapewne. Tylko pytanie, czy szczury nie dobiorą się do plastikowych krawędzi :p
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

helix, te krawędzie chyba ukrywają łączenia tych prętowych ścian - dla zwiększenia estetyki. To jak zabudowa rur ;) nie miałam klatek tego typu, ale to logiczne :)
Przez 1,4 nawet 6tygodniowy nie wylezie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Hexxe »

Z jakieś parę miesięcy temu kupowałam nową klatkę dla moich 3 szczurasów, składaną. Pech chyba chciał, że jakąś wadliwą dostam, bo większość bolców trzymających ściany i dach się poodłamywała i szukam teraz nowej już tylko dla dwóch.. Mam takie propozycje

http://www.zooplus.de/shop/nager_kleint ... 0cm/331919
ale z kolei w komentach niektórzy piszą, że dla szczurów za mała i nie powinna być jako klatka dla szczurów sprzedawana o.o

Druga to ta
http://www.zooplus.de/shop/nager_kleint ... 0cm/361245

Przerażają mnie odstępy 2,5cm i układ drabinek o.O Nie chcę siatkować. Czytałam, że wiele osób ją poleca dlatego też biorę po uwagę. Ale wygląda też na ciężką..

ostatnia to furat
http://www.ebay.de/itm/Ferplast-Furat-K ... 588aac7484
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: noovaa »

Perfect jest fajny, ale ma duże odstępy i małe samiczki będą uciekać. 2 pozostałe bez zarzutu, klatka ferplasta będzie najlepszej jakości prawdopodobnie ;]
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Hexxe »

Chyba skuszę się na perfecta. Jest wysoki ma plastikowe pięterka, fajny dostęp do środka i można coś będzie zawiesić na suficie. Moje pytanie jednak - jak z myciem klatki i czy nie rdzewieje?
Uciekać moje dwa dorosłe chłopaki nie będą mniemam, a i jak coś będę mogła wziąć kolejne szczurki :)
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: falabella »

Nie rdzewieje, bo jest malowana :) Lekka, prosto się składa, więc rozłożenie do mycia to nie problem. Rozkłada się na małe części, które spokojnie wejdą nawet pod prysznic.
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”