Wywracanie miski z jedzeniem

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
daniel46855
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:43 pm

Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: daniel46855 »

Cześć

Mam ze szczurem duży problem, otóż cały czas zrzuca miskę z jedzeniem, niekiedy robi to późno w nocy przeciągając ją przez całe pięterko. Kolbę ma, a jedzenie oprócz tego które ma w misce (zanim zdąży je wywalić) dostaje od domowników, najczęściej jakieś warzywka albo resztki z obiadu. Co mogę w tej sytuacji zrobić?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: Paul_Julian »

Moze spróbuj zamontowac taką miskę podwieszaną. W Tesco są :) http://zooart.com.pl/pol_pm_YARRO-Miska ... 5194_1.jpg
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: Agik »

Moje robią podobnie gdy się nuuuuudzą... bo np. wybieg był za krótki lub Luna-blondyneczka prześpi czas wybiegu a poźniej ZONK. Nuda jest demonem kreatywności ;)
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: noovaa »

Paul, podwieszaną uparty szczur też zrzuci ;P
Moja Yuki rzucała miską po całej klatce, z taką siłą, że dostała nią kilka razy w głowę :)

Wtedy przykręciłam miskę śrubą do prętów. Ale najwygodniejszym rozwiązaniem jest ciężka, ceramiczna miska której szczurek nie złapie w zęby.

Ja kupiłam takie:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... czna/30874

Niska, szeroka i ciężka.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
daniel46855
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 9:43 pm

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: daniel46855 »

noovaa, myślałem już o przykręceniu miski do czegoś, ale na razie się wstrzymałem bo przy sprzątaniu byłoby to niewygodne ;)
Co do miski ceramicznej, myślę że ją też dała by radę przepchać przez piętro i zrzucić
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: noovaa »

To stawiaj na dole, do góry takiej nie podniesie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: smeg »

Szczurki nie powinny dostawać kolb na co dzień, to taki trochę fast food - można im dać od czasu do czasu w ramach smakołyku albo np. do transportera na podróż. Nie powinny też dostawać resztek z obiadu - zawierają sól i inne szkodliwe dla szczurów przyprawy. Warzywa i sucha karma zapewnią im odpowiednią dietę.

Karmę można sypać bezpośrednio na ściółkę, bez użycia miski - dzięki temu szczur będzie miał też rozrywkę z wykopywania ziarenek i nie będzie zrzucał miski. Ta metoda sprzyja też trzymaniu wagi u szczurów, które jedząc z miski nadmiernie się obżerają.

Poza tym Twój szczurek powinien mieć towarzystwo innego szczura - to jedna z podstawowych potrzeb stadnych zwierząt, jakimi są szczury :) Widać, że bardzo nudzi się nocą i znajduje sobie uciążliwe dla Was rozrywki, takie jak zrzucanie miski lub gryzienie prętów (problem opisany w innym Twoim temacie).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: helix »

Nic z tym nie zrobisz. Oczywiście prócz tego, jak to mówiono wyżej, wstawić miseczkę ceramiczną. Moje pannice miały taką zawieszaną miseczkę i uporczywie, za każdym razem, jedna z nich ją wywracała i przestawiała po klatce. Nawet nie z nudów, bo jak tylko dostały jedzenie, ona ją wywracała. Może po prostu lubi właśnie wykopywać sobie jedzonko ;)
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: Hexxe »

smeg pisze:Szczurki nie powinny dostawać kolb na co dzień, to taki trochę fast food - można im dać od czasu do czasu w ramach smakołyku albo np. do transportera na podróż. Nie powinny też dostawać resztek z obiadu - zawierają sól i inne szkodliwe dla szczurów przyprawy. Warzywa i sucha karma zapewnią im odpowiednią dietę.
Zależy jak kto przygotowuje obiad. Ja np nie solę ani ziemniaków ani surówek i czasami trochę dostają. Fakt doprawiam mięso i raz dałam kawałek. Ale już się nauczyłam i kotletów nie daję! Nawet ociupinki.
smeg pisze: Karmę można sypać bezpośrednio na ściółkę, bez użycia miski - dzięki temu szczur będzie miał też rozrywkę z wykopywania ziarenek i nie będzie zrzucał miski. Ta metoda sprzyja też trzymaniu wagi u szczurów, które jedząc z miski nadmiernie się obżerają.
O tym nawet nie pomyślałam ;D Fajny sposób na zapewnienie trochę rozrywki. Może spróbuję parę razy, ale czy jak nie zjedzą wszystkiego to podściółka się szybciej nie zabrudzi, będzie wydawała bruda?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: smeg »

Może się wydawać trochę bardziej brudna np. przez łupinki słonecznika, ale to kwestia Twoich odczuć estetycznych, a nie higieny tak naprawdę ;) Poza tym szczurki powinny dostawać tyle karmy, żeby zjadły wszystko przed następnym karmieniem - jeśli nie zjadają, możesz spróbować ograniczyć porcje.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Uszkova
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 07, 2014 9:51 pm

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: Uszkova »

Moje mają takie plastikowe karmniki z klapką, jak dla ptaków. Nie idzie tego wywrócić, bo przyczepiasz je do prętów. Nie wiem, czy ktoś wie o co chodzi. Dodam zdjęcie, jak znajdę. :)
Ze mną: Stefan i Stachu
Ze mną na zawsze [*]: Serwacy
paulinea
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 29, 2014 2:52 pm

Re: Wywracanie miski z jedzeniem

Post autor: paulinea »

W kakadu można kupić takie coś, generalnie jest to zwane miską dla ptaków, ale kto by tam patrzył ^^ Są różne rozmiary, nie ma żadnej możliwości, żeby została przez szczury ruszona. http://img.nokaut.pl/p/25/da/25dab19cb1 ... 00x500.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”