Ilość karmy dziennie

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
paulinea
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 29, 2014 2:52 pm

Ilość karmy dziennie

Post autor: paulinea »

Kupuję moim 2 szczurom karmę Vilmie, do tej pory dostawały pełną miskę i dosypywałam, kiedy zjadły. Ostatnio zaopatrzyłam się w wagę kuchenną i zamierzam raz dziennie dawać im określoną ilość. Wydaje mi się, że mój niebieski dumbo jest trochę za gruby, co możecie ocenić tutaj- instagram.com/martellrats . W związku z tym pytam- ile gramów mam wsypywać do miski? Na opakowaniu jest napisane 25g na szczura, ale z tego co czytałam to za dużo :/
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: Malachit »

Kilka tematów niżej jest dokładnie to samo pytanie, więc odpowiem tak samo - dawka karmy na jednego szczura to około 15-20g, o czym szerzej tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... 31#p992531 i tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=43878 ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
paulinea
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 29, 2014 2:52 pm

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: paulinea »

Wiem, przeglądałam te tematy, ale mam bardziej szczegółowe pytania. Dlaczego dawka na opakowaniu Vilmie wynosi 25g a przykładowo Xtra Vital, z podobną zawartością białka i tłuszczu, podaje 15g? Czyli mam wsypywać im do miski raz dziennie o określonej godzinie te 35g? Ja jestem osobą, która potrzebuje konkretów ;D I oceńcie proszę, czy mój szczur faktycznie potrzebuje diety.
paulinea
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 29, 2014 2:52 pm

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: paulinea »

Daje im od dłuższego czasu 15g na głowę, ale zjadają wszystko w jakieś 4-6 godzin. Czy tak powinno być? :/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: Paul_Julian »

Możesz im dawać np 2 x dziennie po połowie porcji.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
maryla77
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 14, 2015 11:20 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: maryla77 »

A ja daje ponad 30g karmy szczurowi. Czy to mu moze zaszkodzic?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: smeg »

Jeśli zjada całą tę ilość, możesz go w ten sposób szybko utuczyć. Zależy jeszcze, jaka to karma. A grube szczury częściej chorują i krócej żyją, więc tak, może mu to zaszkodzić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: pupillo_pl »

A czy Twój szczurek zjada spokojnie te 25g? Bo ja z doświadczenia wiem, że 15 wystarczy, zawsze podje coś dodatkowego, świeżego...moim skromnym zdaniem 25g to trochę dużo jak na szczurka. Ja u siebie obserwuję, że 15 g wystarcza, szczurki sa szczęśliwe, zdrowe, nie chorują.

A podaję Beaphara i VLa.
Obrazek
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: xkuubi »

Moje nigdy nie zjadają wszystkiej karmy co mają w misce :( Codziennie rano sypię im do pełna(miska mieści ok 30 - 40g) a one podjadają kiedy mają na to ochotę. Jednak zawsze wybierają co lepsze, a reszta choćby miała stać tydzień nie zostanie zjedzona, więc co zostawią następnego dnia dostają ptaki ;) Dodatkowo raz, dwa razy dziennie dostają coś "świeżego", jakieś warzywka, owoce lub taką odmienioną wersję mojego obiadu(specjalnie dla nich robię zawszę trochę bez dodatku przypraw) ;)
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
WSMK
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 07, 2015 6:58 pm

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: WSMK »

Chciałabym się dołączyć do pytania. Mam moje małe od miesiąca i bardzo się boję tego, że zacznę je przekarmiać. Mam małą miseczkę mieszczącą gdzieś ok. 20 g. Codziennie rano daję im ryż/makaron/ziemniaki/kaszę i zawsze do tego jakiś dodatek (np. banan, marchew, jabłko, ew. jakiś jogurt). Trzeba przyznać, że miseczka jest kopiasto zapełniona. Koło 18 daję im pełną miseczkę karmy (rat nature) jak wcześniej wspomniałam ok. 20 g. Małe dużo biegają, po drugie są dwie i w dodatku intensywnie rosną. Nigdy nie daję im jedzenia, jeśli mają w miseczce coś jeszcze, co zdarza się rzadko, bo małe wszystko wyczyszczą. Są obżarciuchami, czy zwyczajnie młode szczurki tak jedzą?
Szczęśliwa z Coco Chanel & Minni.
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: Ilość karmy dziennie

Post autor: Nezumia »

Moje mają tą metalową miseczkę,którą można zawiesić na prętach,nie mam pojęcia ile to jest gram.
Ciągle mają w niej karmę(aktualnie Vilmie.) Dosypuję jak już prawie nie ma,albo wyrzucam stare,myje miseczkę i dosypuję nowe.
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”