Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Gremlin

Łączenie szczurasków- archiwalne

Post autor: Gremlin »

mam pytanie czy klatka 28cm szerokości, 39 długości i 35 wysokości ( parter i pięterko ;p ) wystarczy dla 2 samiczek ????
Gremlin

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Gremlin »

mam jeszcze jedno pytanie poczytałem różne posty i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi... a więc rytam tutaj: jak się ma sprawa wieku do łączenia szczurzyc ??? moja ma już około 7 miesięcy i chciałbym dokupić jej koleżanke
szybcia

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: szybcia »

z tego co ja wiem im wieksza roznica wieku tym lepiej. w sensie nowy szczurek musi byc jak najmlodszy, wtedy szybko i bez klotni podporzadkuje sie starszemu towarzyszowi ;] u mnie nowa szczurka byla juz dosc spora, i na poczatku bylo troche wasni, ale tearz jest spokoj ;]
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Goś »

:) wyciagam ten post na tapete :) stało się !! mam stado!! znowu :D ..ale ..jeszcze w cześciach... dwie stare mieszkanki mojego domostwa, jedną nową szczurzunię ze sklepu i dwie piekne szczurzunie które wczoraj przywiozła do mnie Kaczka i od teraz beda mieszkac u mnie... no wiec ich jest 5..w grupach, 2,1,2. Heh..na razie chce połączyć dwie moje stare niunie z najmłodszą Kreską (ze sklepu)..a potem..za tydzień...gdy już mam nadzieję te się do siebie przyzwyczają i będą żyć w zgodzie - oby, trzymajcie kciuki - bede dolaczac do nich powolutku pozostale dwnie niunie.
Kurde.. troche sie martwie o Malinke...fuka i sie stroszy czasami jak biega po podłodze z małą... bo je razem na razie po podłodze puszczam by sie ze soba zapoznały..mam nadzieje ze Malinka zaakcetuje Kreske..Pyska to ja obraca w tą i tamtą ale się tak nie puszy. Po prostu chyba znalazła kumpelkę do biegania.
Trzymajcie kciuki - dzis przerabiam klatke i zobacze co bedzie.
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Alispo »

ja wlasnie tez jestem tuz po laczeniu,na razie wszystko poszlo dobrze,razem spia i sie czyszcza:)oby tak dalej.wydaje mi sie ,ze nowa-Gryzelda, troche matkuje tym moim 2 rozrabiakom-Gajce i Majcejest duzo spokojniejsza,troche wieksza,zobaczymy jak to sie ulozy.3majcie kciuki :)
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ania85 »

Ja połączyłam ostatnio (w zeszłą niedzielę ;)) dwie moje najmłodsze dziewczynki z 10 miesięcznym Iwem. Na początku strasznie się gryzł ze starszą - Mirabelką, Amfetaminka profilaktycznie trzymała się z daleka. Ale Iwo gryzł Mirabelkę tylko kiedy ta na niego skakała, a że ona robiła to z wyraźnym zadowoleniem (mimo jego podgryzania) to zdecydowałam sie je ze sobą zostawić (zwłaszcza że klatka jest duża - każde znajdzie w niej osobny kąt).
Chyba jest dobrze :)
Mirabelka jest wyraźnie zauroczona Iwem ;) On wprawdzie z nią śpi, ale częściej zajmuje się Amfetaminką ;)
Najlepsze jest to że został przez nią zdominowany :D I teraz moja niespełna 3 miesięczna dziewczynka jednym ruchem łapką, rzuca Iwa na plecy... co się porobiło z tymi facetami :roll:
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Goś »

hehehe... biedny facet... jak się musi czuć jego samcza duma ;)
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Eruntale »

hihi widzę że nie tylko Dżuma jest silną kobitą i nie da sobie w kaszę dmuchać(zwłaszcza facetowi).moja mała feministka ;)
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: krwiopij »

moglabym prosic o 'przyklejenie' tego tematu? to podstawy i kazdemu moga sie przydac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Pleiades »

Dzięki Mycha za cenne rady :D Już niedługo pewnie przepis na łączenie szczurów przyda mi się ;) Trzymajcie kciuki :)

Aha, Mycha, proszę Cię, popraw w tym pierwszym poście błędy ortograficzne, bo ten tekst ciężko się czyta !
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: douchee »

No patrzcie, wczoraj kupiłam drugą samiczkę, a tu takie tematy... Nigdy nie byłam w tym dziale. Cola ma prawie 2,5 miesiąca, jest kochanym i wiernym szczuraskiem, który siusia na każdego obcego, który chce ją wziąść i to obcych odstrasza... Niestety, ja pracuję, mąż pracuje i maleństwo dużo czasu spędza samo. Postanowiłam kupić drugą szczurcię, a od Maki dowiedziałam się, że w sklepie mają śliczne maluszki. Kupiłam więc trzytygodniową Milę (tak, już się naczytałam na temat jej młodego wieku, ale to nie ja ją zabrałam od matki...) i zapoznałam z Colą. Moja szczurcia była chyba przerażona. Uciekała gdzie pieprz rośnie i robiła wszystko, żeby nie mieć z nową kontaktu. W końcu się wkurzyła i zaczęła ją "kopać" i dominować, ale to nie zniechęcało Mili, wręcz przeciwnie. Jeszcze bardziej za nią goniła. Potem jakoś sobie odpuściła. Rano wstałam, weszłam do kuchni, a moje maleństwa razem spały w domku...dla chomików. Miał być tylko dla Mili, tak w razie jakby co, żeby miała gdzie się schować, a tymczasem Colunia się tam wcisnęła... Jednak nadal unika Mili, tylko spanie wchodzi w grę. Jestem jednak dobrej myśli, bo wiem, że z czasem się do niej przekona.

A co do faworyzowania... Nie to, żebym którąś z nich ten tego (choć Cola zawsze będzie moim ukochanym szczurem, bo jest pierwsza), ale jak wyjęłam maleństwo z klatki, a Colunię zostawiłam, to nawet mój mąż zwrócił mi uwagę: żebyś Ty widziała, jaką Cola minę zrobiła, kiedy zabrałaś Milę. Potem Cola w ogóle nie chciała do mnie przyjść...
:)
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ursiulka »

ja jestem przed łaczeniem i mam takie pytanie czy musze zrobić jakies generalne mycie klatki czy wystarczy ze tylko umyje kuwetei wymienie wiórki?? Łacze dwie samiczki. A po jakim czasie wiadomo ze sie przyzwyczaiły do siebei i ze nie bedzie zadnych kłótni?? I jesli połącze samiczki o godz ok1315114 to moge dać im jeść rano tzn ok 7 ??? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Kaka »

A ja mam taki problem ze chcę sobie dokupić dwa młode samce, któreby oczywiście siedziałby w swojej klatce a mój 2 letni Wacek w swojej (poprostu jakoś się boję je lączyć) mój problem tkwi w tym: chciałabym wiedzieć czy nie moglo by sie to czasm na mnie źle odbić np. przez to ze Wacek by czul inne szczury i by to drażniło i by mnie na przykład gryzł Proszę o odpowiedź w miarę szybko!!!!!
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dinusia »

mozesz sprobowac jesli bedzie bardzo zle to oddziel ale jesli nie to mozesz spokojnie zostawic ich razem w klatce...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Czarna20 »

małe pytanko - a jak połączyć samczyka (dorosłego) z piątką dorosłych kobitek??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”