Jakie barwniki naturalne nie zaszkodza szczurom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dziovek
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 13, 2015 7:09 pm

Jakie barwniki naturalne nie zaszkodza szczurom?

Post autor: dziovek »

Witam! Chcialabym zrobic dla mojego szczurka domek i zafarbowac go na brazowo. Wpadlam na pomysl zeby zrobic to kawa ale zaraz przeczytalam na forum, ze kawy nie wolno podawac. A szczurki ten domek na pewno pogryzom. Stad moje pytanie: jakie barwniki nie zaszkodza szczurom. Szczegolnie potrzebuje brazowy kolor ale pomysly na inne kolory tez bym bardzo poprosila!
Pozdrawiam, Paulina.
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Jakie barwniki naturalne nie zaszkodza szczurom?

Post autor: xkuubi »

Myślę, że barwniki spożywcze dały by radę. Mam takie w proszku, których wystarczy dosłownie odrobinka aby zabarwić ciasto, a zmyć z ręcznika nie idzie ich za cholerę, z rąk jest równie ciężko. Myślę, że wsiąknęły by w drewno. Jeśli jednak nie to słyszałam gdzieś, że kora dębu barwi na brązowo(nie mam pojęcia jak to wygląda) i niedojrzałe orzechy włoskie, ale na nie niestety nie jest sezon.
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Szoka
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2015 11:55 pm

Re: Jakie barwniki naturalne nie zaszkodza szczurom?

Post autor: Szoka »

W sklepie budowlanym są pigmenty firmy inchem, nie są szkodliwe dla zwierząt a nawet pachną lekko miętą :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie barwniki naturalne nie zaszkodza szczurom?

Post autor: IHime »

Szoka pisze:W sklepie budowlanym są pigmenty firmy inchem, nie są szkodliwe dla zwierząt a nawet pachną lekko miętą :)
Ale te pigmenty w żadnym wypadku nie są jadalne! Mogą być o tyle bezpieczne, że jak zwierzę czy dziecko poliże ścianę, to się nie zatruje, ale po połknięciu są toksyczne: wywołują ból brzucha, wymioty i mdłości (u człowieka, ale zwierzęciu też na pewno dobrze nie zrobią).
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie barwniki naturalne nie zaszkodza szczurom?

Post autor: IHime »

IHime pisze:
Szoka pisze:W sklepie budowlanym są pigmenty firmy inchem, nie są szkodliwe dla zwierząt a nawet pachną lekko miętą :)
Ale te pigmenty w żadnym wypadku nie są jadalne! Mogą być o tyle bezpieczne, że jak zwierzę czy dziecko poliże ścianę, to się nie zatruje, ale po połknięciu są toksyczne: wywołują ból brzucha, wymioty i mdłości (u człowieka, ale zwierzęciu też na pewno dobrze nie zrobią).

Do pierwszego pytania: o ile pamiętam, wywar z kawy po pewnym czasie zielenieje, więc takie farbowanie na nic się zda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”