Maly niejadek

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dream89
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 06, 2012 2:13 pm

Maly niejadek

Post autor: dream89 »

Witam
Mam problem z moim Leosiem,bo strasznie ma ubogą dietę. Jedynie co by jadł to mięsko, zupę i pestki z dyni.
Warzywa i owoce -złe ani po dobroci ani po złości nie chce jeśc ani marchewki, jabłka, czasem szlachcic może sałatę skubnie czy koperek i liczi
Od kąd raz mi ukradł surowego kurczaka kawałek to się zrobił totalny mięsożerca <spokojnie nie daje mu surowego mięsa,pojedynczy przypadek jak mi surowe uciekło z talerza -znacie to ;) >
Macie może jakieś sposoby poza przygłodzeniem szlachcica by zaczął jeść owoce i warzywa?
pozdrawiam
normalna
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 26, 2014 3:08 pm

Re: Maly niejadek

Post autor: normalna »

Moje szczurasy to z surowych zjedzą jedynie pietruszkę (natkę), cukinię, buraka i banana. Kropka.
Cała reszta owoców i warzyw nadaje się wg nich, do spożycia "w czymś", np. gotuję ryż, a na koniec dorzucam np. jabłko i gruszkę i chwilę duszę. Marchewka, pietruszka, szpinak są ok, jeśli do tego jest rybka i makaron (ugotowane).
Jeśli nie lubi, to nic nie zrobisz. Podawaj, próbuj, urozmaicaj...
Może coś mu zasmakuje :)
Jeśli by miał kompana do "rywalizacji", też by to działało na szybsze jedzenie i mniejsze wybrzydzanie ;)
dream89
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 06, 2012 2:13 pm

Re: Maly niejadek

Post autor: dream89 »

Ma tylko że Julo to wsuwa wszystko co mu dam :P a ten mały lobuz ma szlacheckie podniebienie i tylko łososia serki z rzeczy tak jak u Ciebie co mówisz o mixach to zje wszssytko ale warzywa zostawi xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”