Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: Hrabiaxoxo »

Siemka! :)
Poprosiłam przyjaciela mojej mamy o zrobienie klatki dla mnie, zrobiłam projekt i dałam mu. Wymiary klatki są dość duże, a przynajmniej tak mi się wydaje: wys. 100 cm, dług. 60 cm, szerokość. 35 cm. On przyjeżdża co miesiąc do nas i na pewno przywiezie klatkę. Posiadam jak na razie jednego ogonka lecz wiem o tym, iż powinny być min. 2. Kupuję/adoptuję jeszcze 1, 2, 3 lub 4, zastanawiam się właśnie ile wziąć. Mamę nie obchodzi ile, tylko o to bym się wszystkimi opiekowała. Prosiłabym o pomoc w ilości szczurków ile najlepiej trzymać. I czy wymiary są dobre? :-* Z góry wielkie dzięki!
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: olgapsiara »

Wymiary za małe. Jeśli chcesz mieć tyle szczurów to ja bym zrobiła od razu 100×55×150 ( dł. , szer. , wys. ) ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: harleyquinn »

Wcale nie za małe (100 cm to dużo), ale szerokość powinna mieć minimum 40 cm, a najlepiej i 45 ze względu na to, że zbyt mała może być krzywdząca dla szczurzego kręgosłupa. Szczury jak są młode to malutkie i tego nie widać, ale później szczurek w takiej nie będzie mógł się swobodnie obracać.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: yss »

Teraz pytasz, czy dobre? :)
My powiemy, że niedobre, i co?
Jedyne wyjście to na poziomą przerobić ;)
Podstawa to minimum 70x40 - podstawa 60x35 jest ciasna po prostu, chyba, że cały czas ma się otwartą klatkę - a przynajmniej 5 - 6 godzin dziennie.
Wbrew pozorom te parę cm na długości i szerokości robi dużą różnicę.
Jeżeli znajomy mamy nie będzie tym bardzo obrażony, poproś o przedłużenie - może akurat się da coś dostawić..... Najlepiej to by było zrobić 80x40 (50) cm. Potem trudniej z dostępem, bo musisz ją jakoś sprzątać, a pewnie nie da się w wannie myć, czyli trzeba mieć porządne drzwi lub dużo drzwiczek. Woliery samoróbki przerabiane z szaf i komód mają zwykle otwierany cały przód.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: Hrabiaxoxo »

Ok poprosiłam o powiększenie 100cm wys, 60cm dług, 40cm szer. Nwm czy taka może być dla 2, 3 szczurków? ;/
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: yss »

70 długości się nie dało?
U mnie jak było 60x40 w klatce tymczasowej to tyłka nie urywało :)
Ale jeśli będą dużo wypuszczani, parę godzin dziennie, to jakoś przeżyją, szkoda tylko, że nie zapytałaś o wymiary zanim to poszło do budowy...
Miałam samiczki długości 22 - 25 cm, samców nieco dłuższych, sama powiedz, czy 60 to tak dużo wobec rozmiaru zwierzęcia. Bywają też drobniejsze, ale i większe też bywają - albo bardzo ruchliwe i wtedy mała przestrzeń to dla nich kiszka, nie mają jak się wyżyć i wybiegać, jeśli na przykład akurat cię nie ma w domu albo z innej przyczyny mają mało ruchu poza klatką.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: Hrabiaxoxo »

Spokojnie, szczuraski będą brane min na 2 godziny :)
Mam pytanie odnośnie właśnie puszczania szczurków, spotkałam się z informacjami, że niektórzy "hodowcy" puszczają ogonki na cały dzień po całym domku a klatka służy im tylko do spania, jedzenia i robienia kupek czy siku. Ogólnie chciałam się spytać czy ogony nigdzie nie wejdą i w ogóle.
Dzięki :-*
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: harleyquinn »

Wejdą wszędzie i gdzie tylko możliwe. A jak nie wejdą to wygryzą ;)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: Malachit »

Osoby, u których szczury biegają większość czasu wolno zazwyczaj mają dla nich pomieszczenia, w których wszystko jest zabezpieczone i nie ma niczego, co zwierzaki mogłyby zniszczyć (lub czym mogłyby sobie zaszkodzić). Jeśli mieszkanie nie jest zabezpieczone, to szczury trzeba wypuszczać pod nadzorem, czyli w miarę kontrolować ich poczynania (wystarczy przebywać w tym samym pomieszczeniu). Ostatnio podczas wybiegu wyszłam z pokoju dosłownie na 5 minut, a po powrocie zastałam doniczkę zrzuconą z "niedostępnego" miejsca i szczura na biurku (na które przy mnie nie wchodzą). Także szczury niszczą, taka jest ich natura i trzeba ich pilnować albo - jeśli ma się możliwości - dostosować jak najwięcej do ich możliwości ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: Hrabiaxoxo »

Wielkie dzięki za odpowiedzi :*
Niestety ja nie mam "zabezpieczonego" domku więc nie mogę ich puścić :(
No cóż, życie :3
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: Snajperka »

Ja też nie miałam, ale teraz mam. Trzeba było zabezpieczyć. Teraz szczurki biegają sobie jak chcąi jest ok. Ja mam 80/80/60 i wiem, że jeszcze kilka cm. By się przydało. Nie wiem ile masz lat, ale nie szalej z ilością. Na razie 2, a potem, po roku czy pół dopiero kolejne. Zajmowanie się staruszkami jestczasochlonne. Poza tym jeśli to twoje pierwsze szczury, to łatwiej oddać dwa niż stado, w chwili, w której okazało by się że masz alergie, lub że była to tylko chwilowa zachcianka (bez obrazy)
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: Hrabiaxoxo »

Spokojnie, nie mam alergii. Nie ma mowy o oddaniu, za bardzo kocham zwierzątka i nie miałabym serca najpierw brać a potem oddać ;).
micitanka
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2015 3:21 am

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: micitanka »

Jaki drut mam kupić do wykonania klatki dla mojego szczurka który rośnie, chcę sama wykonać klatkę ale nie wiem o jakiej powierzchni.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Klatka robiona/ dobre wymiary?/ Ilość szczurków/

Post autor: yss »

Jak to jaki drut? W sensie jaką siatkę?
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”