Lekko zmrużone oczko + porfiryna

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ape
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 10:34 pm

Lekko zmrużone oczko + porfiryna

Post autor: ape »

Od 2 - 3 dni mój Heniek ma wokół jednego oka obwódkę podeschniętej porfiryny (jest jej bardzo malutko, takie okruszki - mniej niż na zdjęciach szczurów ewidentnie chorych). Wczoraj obudził się z drzemki i przez minutę - dwie prawe oko było prawie całkiem zamknięte. Przestraszyłam się bardzo i od razu postanowiłam, że nazajutrz zaciągnę małego do weta, ale dokładnie się umył, otworzył oko i zaczął hasać jak zawsze. Jedyne, co mnie niepokoi, to że zarówno wczoraj, jak i dzisiaj prawe oczko jest minimalnie mniejsze od lewego. Tak jakby było ciut spuchnięte, lub zmrużone. Poza tym szczuras czuje się dobrze, je, leje kolegę, wychodzi z klatki. Moje pytanie - czy powinnam zabrać go do lekarza, czy mogę na razie spróbować pomóc domowymi sposobami? Czy rumianek i świetlik będą ok dla szczurzego oka?
scarh
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:49 pm

Re: Lekko zmrużone oczko + porfiryna

Post autor: scarh »

Ciężko coś doradzić.
Jeśli to związane ze stanem przeziębieniowym,albo jak mawiała moja babcia ;) ,szczura przewiało to Vibowit,coś na wzmocnienie.
Pozostałe przypadki raczej to już potrzebny weterynarz.
Uszkodzenie mechaniczne oceni po podaniu kropelek i spojrzeniu w oko.
Jeśli miałbym się wstrzelić to powiem,że pewnie problem z gruczołem łzowym,bo z opisu to podobny przypadek przerabiam.

Rumianek ok,świetlik raczej nie.
Spróbuj może podawać sztuczne łzy.Wet pewnie zapisze Tobradex albo coś w tym stylu.

Życzę trafienia do dobrego weterynarza.
Użytkownik zbanowany z powodu celowego łamania Regulaminu forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”