Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
scarh
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:49 pm

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: scarh »

Szczury powinny zjadać białko zwierzęce.Czy to znaczy,że go nie dostają u Ciebie,bo stoi to w sprzeczności z Twoimi zasadami?
Czym karmić zwierzęta mięsożerne?

Człowiek decyduje sam ok,ale jego zwierzaki mają prawo do mięska.
Użytkownik zbanowany z powodu celowego łamania Regulaminu forum.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Malachit »

Proszę o trzymanie się tematu dyskusji, a nie przerzucanie się złośliwościami.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: smeg »

Lepiej humanitarnie uśpić CO2, niż dawać "naturalnie" wężowi zabijać szczura w męczarniach.

Rat's House, rozumiem, że jesteś wegetarianinem, a Twoje szczury nie dostają białka zwierzęcego?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: PaniCiurowa »

Czasami wydaje mi się, że wegetarianie/weganie gubią gdzieś mózg. Zwierzęta mają swoje potrzeby żywieniowe i trzeba je respektować, taka jest natura. Węże żywią się gryzoniami, owadami i płazami, takie mają potrzeby żywieniowe. I ja je respektuję, ale jako że jestem istotą rozumną i empatyczną, dbając o swoje zwierzęta i karmiąc je, dbam o to, by pokarm nie cierpiał przy uśmiercaniu. To jest humanitaryzm, a nie całkowite niezabijanie.

Ciekawa jestem, czy nasz cudowny wegehodowca jest świadom tego, że trzymając zwierzęta w niewoli też poniekąd je krzywdzi, tak jak mnożąc zwierzęta z nieznanym rodowodem i powołując na świat młode potencjalnie obciążone genetycznie i być może skazane na cierpienie w przyszłości.
[To bardzo skrajna sugestia, bo wiemy, że szczury hodowlane na wolności by nie przeżyły, podobnie jak większość zwierząt udomowionych od pokoleń.]
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Rat's House
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 12, 2015 4:31 pm
Lokalizacja: Dublin Ireland

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Rat's House »

scarh pisze:Szczury powinny zjadać białko zwierzęce.Czy to znaczy,że go nie dostają u Ciebie,bo stoi to w sprzeczności z Twoimi zasadami?
Czym karmić zwierzęta mięsożerne?

Człowiek decyduje sam ok,ale jego zwierzaki mają prawo do mięska.
O proszę, następny geniusz na forum. Białko to tylko zestaw aminokwasów, bez względu na to, czy jest to białko z mięsa, czy na przykład fasoli. Twoja niekompetencja w temacie czyni Cię nieprzydatną w rozmowie.
Awatar użytkownika
Rat's House
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 12, 2015 4:31 pm
Lokalizacja: Dublin Ireland

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Rat's House »

PaniCiurowa pisze: [To bardzo skrajna sugestia, bo wiemy, że szczury hodowlane na wolności by nie przeżyły, podobnie jak większość zwierząt udomowionych od pokoleń.]
Skoro to skrajna sugestia, to po co o tym piszesz?

Nie, vegehodowca nie stracił mózgu. Vegehodowca wspiął się na wyższy poziom rozumowania bardzo długi czas temu, czego i Tobie życzę.
Awatar użytkownika
Rat's House
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 12, 2015 4:31 pm
Lokalizacja: Dublin Ireland

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Rat's House »

Malachit pisze:Proszę o trzymanie się tematu dyskusji, a nie przerzucanie się złośliwościami.
Tutaj nie da się inaczej. Ci, z którymi do tej pory miałem okazję pisać aż kipią złośliwością. Jakże mam pisać inaczej, skoro Oni się tym karmią?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Sky »

Rat's House pisze:
scarh pisze:Szczury powinny zjadać białko zwierzęce.Czy to znaczy,że go nie dostają u Ciebie,bo stoi to w sprzeczności z Twoimi zasadami?
Czym karmić zwierzęta mięsożerne?

Człowiek decyduje sam ok,ale jego zwierzaki mają prawo do mięska.
O proszę, następny geniusz na forum. Białko to tylko zestaw aminokwasów, bez względu na to, czy jest to białko z mięsa, czy na przykład fasoli. Twoja niekompetencja w temacie czyni Cię nieprzydatną w rozmowie.
Ech, Rat's House, nie rzucaj argumentami, które są nieprawidłowe. Białko zwierzęce i roślinne się różnią. Dlatego np. karmy zbożowe dla kotów to świństwo - koty prawidłowo trawią jedynie białko zwierzęce. Na razie patrząc na tą rozmowę, to tylko Ty rzucasz się na innych i emanujesz złością. Ja bardzo szanuję wegetarian i wegan. Ale jak patrzę na takie argumenty jak Twoje, to nie dziwie się, że większość ludzi ma wege za 'oszołomów'. Gdyby białka zwierzęce i roślinne były takie same, to w ogóle nie byłoby mięsożerców w świecie zwierząt.

Nie można zwierza mięsożernego zmuszać do jedzenia wyłącznie roślin. Ty się na to zdecydowałeś, bo masz świadomy wybór. Wąż, kotowate - to organizmy, które przez wiele lat ewolucji natura przystosowała do spożywania białka zwierzęcego i tego się nie przeskoczy.
A Yss chodziło o coś zupełnie innego, nie o ogólnie skarmianie węży gryzoniami, ale jak widać czytanie ze zrozumieniem to ciężka sprawa.
Na prawdę, nie chciałam się mieszać w dyskusję, ale Rat's House - to jest forum, a Ty jak widać masz na prawdę spore problemy z odbiorem opinii innych osób.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Rat's House
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 12, 2015 4:31 pm
Lokalizacja: Dublin Ireland

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Rat's House »

Sky pisze: Ech, Rat's House, nie rzucaj argumentami, które są nieprawidłowe. Białko zwierzęce i roślinne się różnią. Dlatego np. karmy zbożowe dla kotów to świństwo - koty prawidłowo trawią jedynie białko zwierzęce. Na razie patrząc na tą rozmowę, to tylko Ty rzucasz się na innych i emanujesz złością. Ja bardzo szanuję wegetarian i wegan. Ale jak patrzę na takie argumenty jak Twoje, to nie dziwie się, że większość ludzi ma wege za 'oszołomów'. Gdyby białka zwierzęce i roślinne były takie same, to w ogóle nie byłoby mięsożerców w świecie zwierząt.
Powtarzam: białko to tylko zestaw aminokwasów, bez względu na to, czy jest to białko z mięsa, czy na przykład fasoli. Jeżeli masz na ten temat inne zdanie, to podaj mi proszę jakikolwiek przykład różnicy między białkiem zwierzęcym, a białkiem roślinnym. Skoro wysnułaś hipotezę o różnicach w białku zwierzęcym i roślinnym, to pewnie czytałaś na ten temat jakieś opracowania naukowe? Nie mogę się doczekać mocnych argumentów.
normalna
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 26, 2014 3:08 pm

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: normalna »

Oczywiście, że białko to tylko zestaw aminokwasów... z tym nikt nie będzie "walczył".
Tak samo jak każdy organizm jest zestawem komórek, a jednak każdy jest czym innym- kwiatkiem, motylkiem, rekinem...
Każdy z nich w drodze ewolucji nabrał pewnych cech, jak np. mięsożerność, drapieżnictwo, czy pasożytnictwo.
Organizmy są przystosowane do pobierania i trawienia różnych pokarmów.
Za pewne jest niewiele organizmów, których by nie można było przestawić na inną dietę, szczególnie w dobie odżywek, suplementów itd, jednak funkcjonowanie organizmu, jego "nadwyrężenie" z tego powodu jest mocno obciążone, co wpływa negatywnie na jego stan, co może po dłuższym czasie odbić się negatywnie na jego kondycji.

Jeśli by się dało bezpiecznie zrezygnować z całkowitego niejedzenia mięsa, to już dawno byśmy go nie jedli.
Kwiatki, owocki i warzywka hoduje się o wiele prościej niż zwierzątka...
Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę "modę" na różne trendy.

Ja jestem zdania, że jeśli ktoś podejmuje decyzję o niejedzeniu mięsa- ok, jego sprawa, ale organizmom mięsożernym nie powinniśmy zabraniać odżywiać się w sposób "przewidziany" przez naturę.
Awatar użytkownika
Rat's House
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 12, 2015 4:31 pm
Lokalizacja: Dublin Ireland

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Rat's House »

normalna pisze:Oczywiście, że białko to tylko zestaw aminokwasów... z tym nikt nie będzie "walczył".
Tak samo jak każdy organizm jest zestawem komórek, a jednak każdy jest czym innym- kwiatkiem, motylkiem, rekinem...
Każdy z nich w drodze ewolucji nabrał pewnych cech, jak np. mięsożerność, drapieżnictwo, czy pasożytnictwo.
Organizmy są przystosowane do pobierania i trawienia różnych pokarmów.
Za pewne jest niewiele organizmów, których by nie można było przestawić na inną dietę, szczególnie w dobie odżywek, suplementów itd, jednak funkcjonowanie organizmu, jego "nadwyrężenie" z tego powodu jest mocno obciążone, co wpływa negatywnie na jego stan, co może po dłuższym czasie odbić się negatywnie na jego kondycji.

Jeśli by się dało bezpiecznie zrezygnować z całkowitego niejedzenia mięsa, to już dawno byśmy go nie jedli.
Kwiatki, owocki i warzywka hoduje się o wiele prościej niż zwierzątka...
Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę "modę" na różne trendy.

Ja jestem zdania, że jeśli ktoś podejmuje decyzję o niejedzeniu mięsa- ok, jego sprawa, ale organizmom mięsożernym nie powinniśmy zabraniać odżywiać się w sposób "przewidziany" przez naturę.
Ok. Mam psa, boksera, rasowego, rodowodowego. Średnia długość życia tej rasy to 10 lat. Mojemu psu w maju szczęśliwie stuknie trzynastka, a od szczeniaka je tylko karmę opartą na roślinach. Jest zdrowy, ma świetną kondycję, nie jest otłuszczony, nie traci wzroku ani słuchu. Badania krwi są na poziomie psa, który ma 9 lat. Ewenement? Nie. Po prostu zwierzę drapieżne może żyć bez mięsa bez uszczerbku na zdrowiu.
normalna pisze:Jeśli by się dało bezpiecznie zrezygnować z całkowitego niejedzenia mięsa, to już dawno byśmy go nie jedli.
Oczywiście, że się da. Człowiek nie jest mięsożercą, a nasz układ trawienny nie jest przystosowany do jego trawienia. Może postaraj się uzupełnić nieco swoją wiedzę, albo nie dyskutuj z człowiekiem, który na dietetyce i sposobie odżywiania zjadł zęby.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Paul_Julian »

Wystarczy tego.
Jesli zamierzasz dyskutowac nt. niejedzenia mięsa, to w innym temacie lub na innym forum.
Ja mam sukę bokserkę, która nie ma rodowodu, je karmę opartą na mięsie, a jej jedyny problem w tej chwili to branie leków na tarczycę i sterydów na pęcherzycę. ma 11 lat, codziennie chodzi na ponad godzinne spacery i gania za piłką i zachowuje sie jak szczeniak.
Zwierzę drapieżne powinno jeśc mięso. Człowiek niekoniecznie.

Na tym forum równiez mamy dietetyków.
Przypomnę, ze tutaj nie popieramy pseudohodowli i rozmnażania bez poparcia Stowarzyszeń. Bądz tak dobry i trzymaj sie tematu. A jeśli Ci sie tutaj tak nie podoba, to są fora anglojęzyczne o hodowlach zrzeszonych. Jesli nie w Irlandii, to w Anglii. Dostaleś tutaj linki nt. genetyki itd. ponieważ jesli ktos bedzie chciał rozmnazac to i tak to bedzie robić, ale niech to chociaz robi z glowa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Rat's House
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 12, 2015 4:31 pm
Lokalizacja: Dublin Ireland

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Rat's House »

Paul_Julian pisze:Wystarczy tego.
To weźże dobry człowieku zamknij ten temat i po kłopocie. Jak sam widzisz nikt tu nie ma do powiedzenia niczego sensownego w temacie. Ja już wspominałem wcześniej, że nawiązałem kontakty z AFRMA, w związku z tym nie mam tu nic do roboty poza uświadamianiem ludzi o sprawach oczywistych. Nikt nie będzie mi wmawiał pierdół o różnicach między białkiem zwierzęcym, a roślinnym.
Paul_Julian pisze:Zwierzę drapieżne powinno jeśc mięso. Człowiek niekoniecznie.
Bo Ty tak chcesz? Dałem Ci przykład zdrowego psa wychowanego na karmie roślinnej, to Ci nie wystarczy?
Poza tym dlaczego masz nierodowodowego psa, a w temacie szczurów upierasz się, że muszą być rodowodowe? Co za hipokryzja!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurki Dumbo, rozmnażanie

Post autor: Paul_Julian »

Rat's House pisze: Poza tym dlaczego masz nierodowodowego psa, a w temacie szczurów upierasz się, że muszą być rodowodowe? Co za hipokryzja!
Mam nierodowodowego psa z adopcji. Tak samo jak WSZYSTKIE moje szczury sa nierodowe z adopcji, uratowane z laboratorium albo z ulicy, albo z robitych pseudohodowli. DARMOWE. Jedyny koszt jaki ponoszę to leki.
Szczur rodowodowy czyli taki nie z pseudohodowli.
Hipokrytą to byłbym gdybym miał kupne szczury z pseudo, i upierał się, że inni mają kupować tylko te hodowli zarejestrowanych.

Skoro nie masz tu już nic do roboty, to nie musisz już tu przychodzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Rozmnażanie”