Suszone owoce, rośliny

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Juloszczurka
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 30, 2015 7:01 pm

Suszone owoce, rośliny

Post autor: Juloszczurka »

Witam. Jestem nowa na tym forum. Mam w planach kupić dwa ogonki. I tu moje pytanie: czy jeżeli ususzę szczurkom banany (w plasterkach), zjedzą je chętnie? Nie chce kupować tych sklepowych, ponieważ nigdy nie ma 100% pewności czy to same banany. To samo tyczy się truskawek - ja chętnie suszone zajadam.
Mam swój ogródeczek - może i nie wielki, ale coś tam rośnie w okresie letnim. Czy natki warzyw nadają się dla szczurów?
Czytałam gdzieś też, że można suszyć zioła, natki, owoce i warzywa, dodawać ziarna zbóż i robić własne mieszanki. Jakie zioła się do tego nadadzą?
Jeżeli jest już taki temat, to przepraszam, ale widocznie nie zauważyłam :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Suszone owoce, rośliny

Post autor: yss »

Suszone owoce tak, byle nie w nadmiarze :) Szczury bardzo chętnie jedzą przecież świeże banany. Suche podajemy jako przysmak w nagrodę, bo mogą tego zjeść dużo i robią się kuliste.
Natka się nadają, jeżeli postawisz na oknie i zabronisz szczurom ruszania natek - wtedy obskubią lub wykopią i zawloką ci do łóżka na przykład, na potem.
Liście czegokolwiek oprócz sałaty i cykorii - ewentualne liści mniszka - podane do klatki jako pokarm dokonują żywota na dnie kuwety.

Dieta szczurów przypomina zdrową dietę ludzką. Surowe warzywa, owoce, listki, ziarna, pestki, dobre tłuszcze - oliwa, olej lniany; czasem coś gotowanego bez soli - kasza, warzywa, czasem odrobina ryby lub mięsa (tego dajemy niewiele, bo jak się pasą na gotowanym to zębów nie ścierają i jedzą za szybko - czyli za dużo ;) i też robią się kuliste.). Gotowane jajko też od czasu do czasu, szczególnie młodym i zabiedzonym.

Zioła - chyba wszystkie się nadają, ale u mnie jedzone były tylko gdy je schowałam na swojej półce i szczury się podstępnie dobrały do paczki, wtedy był szał. Włożone do klatki jako pokarm dokonują żywota itd, jak przy liściach :D

(No trochę w tym skeczu jest przesady, bo u wielu osób szczury chętnie jedzą suszone zioła i świeże liście).


ps: uwaga na natkę pietruszki - ma bardzo dużo wit C, którą szczury same syntetyzują i nadmiar może nie być fajny. Nie podajemy cytrusów samcom szczurzym, są dla nich rakotwórcze. Najlepsze są owoce lokalne sezonowe, tak jak dla ludzi :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”