Młode szczurki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
HighOverseer
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 11:37 am
Kontakt:

Młode szczurki

Post autor: HighOverseer »

Hej!

Ostatnio odkupiłam z hodowli dwie młode ogonowe damy, i nie wiem czy mogę podawać im wszystko do jedzenia. Szczurki nie mają jeszcze dużych ząbków i zauważyłam że przy karmie np. Verse Laga mają trudności z jej pogryzieniem.
A co wy dawaliście maluchom do jedzenia?

Niżej dodaje zdjęcie ogonków (jeszcze w transporterku)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Młode szczurki

Post autor: smeg »

W jakim wieku są szczurki? Powinny być oddzielone od matki w wieku minimum 4,5 tygodnia, a same są w stanie gryźć karmę już w wieku 3 tygodni. Jesteś pewna, że mają problemy z gryzieniem, czy po prostu grymaszą i wybrzydzają? Młode szczurki, które nie piją już mleka matki są w stanie jeść wszystko to, co dorosłe, jedynie przez pierwsze 2-4 miesiące życia powinny jeść więcej białka ze względu na szybki wzrost - czyli oprócz karmy, warzyw i owoców co jakiś czas mogą dostawać mięso surowe lub gotowane bez przypraw, kawałek jajka, twaróg bez przypraw.

Jeśli szczur ma problem z gryzieniem karmy, może być to oznaka choroby - przerośniętych zębów lub ropnia w pyszczku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
HighOverseer
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 11:37 am
Kontakt:

Re: Młode szczurki

Post autor: HighOverseer »

Niby dziabią tą karmę, ale pochrupci pochrupci i rzuca a jak tak popatrzeć to one tam mało naskubały ale może rzeczywiście wybrzydzają. Dzisiaj po pracy wstąpię do sklepu i kupię im trochę smakołyków i sinlac ( jeżeli istnieje coś takiego ale w tańszej wersji. to proszę o wiadomość ^^ )
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Młode szczurki

Post autor: smeg »

Sinlac zdrowym młodym szczurkom nie jest potrzebny, to głównie węglowodany, więc białka nim nie zasuplementujesz. Stosuje się go do utuczenia zbyt chudych szczurów albo dokarmiania staruszków, które nie są w stanie gryźć suchego pokarmu. Na Twoim miejscu nie kupowałabym tego niepotrzebnie maluchom ;)

Możesz poszukać za to karmy, która bardziej im posmakuje (VL Rat Nature jest nielubiana przez niektóre szczury). Polecane karmy dostępne w zwykłych zoologach to np. Bephar Care+, Beaphar XtraVital, VL Rat Complete, Vitapol Premium Line. W internecie dodatkowo Vilmie Premium (bardzo tania i dobra). Nie można jednak popadać w skrajności i podsuwać szczurom samych smakołyków albo pozwalać wybierać z karmy tylko ulubionych kąsków - karma jest zbilansowana tylko wtedy, gdy jest zjadana w całości. Dlatego zaleca się dosypywanie nowej porcji dopiero, gdy szczury zjedzą całą poprzednią. W przeciwnym wypadku łatwo je rozwydrzyć i utuczyć ;) Nie kupuj smakołyków z zoologicznego w stylu kolby, dropsy - to taki fast food dla zwierząt, niezdrowy, wcale im nie służy. Jeśli chcesz, żeby poznawały nowe smaki, podawaj im surowe warzywa i owoce. Jeśli nie chcą jeść karmy, nie dawaj im nic oprócz niej - w końcu zjedzą. Nie ma co skakać nad szczurami jak nad księżniczkami na ziarnku grochu, to właściciel decyduje co jest dla nich zdrowe i to mają jeść, a nie kręcić nosem na zdrowe jedzenie, a żądać w zamian smakołyków ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
HighOverseer
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 11:37 am
Kontakt:

Re: Młode szczurki

Post autor: HighOverseer »

inlac zdrowym młodym szczurkom nie jest potrzebny, to głównie węglowodany, więc białka nim nie zasuplementujesz. Stosuje się go do utuczenia zbyt chudych szczurów albo dokarmiania staruszków, które nie są w stanie gryźć suchego pokarmu. Na Twoim miejscu nie kupowałabym tego niepotrzebnie maluchom ;)
O dzięki :) Nigdy go nie kupowałam ogonkom
Możesz poszukać za to karmy, która bardziej im posmakuje (VL Rat Nature jest nielubiana przez niektóre szczury). Polecane karmy dostępne w zwykłych zoologach to np. Bephar Care+, Beaphar XtraVital, VL Rat Complete, Vitapol Premium Line.
Beaphar XtraVital właśnie zamówiłam, mam nadzieję że dzieciakom posmakuje :)
Nie kupuj smakołyków z zoologicznego w stylu kolby, dropsy - to taki fast food dla zwierząt, niezdrowy, wcale im nie służy. Jeśli chcesz, żeby poznawały nowe smaki, podawaj im surowe warzywa i owoce. Jeśli nie chcą jeść karmy, nie dawaj im nic oprócz niej - w końcu zjedzą. Nie ma co skakać nad szczurami jak nad księżniczkami na ziarnku grochu, to właściciel decyduje co jest dla nich zdrowe i to mają jeść, a nie kręcić nosem na zdrowe jedzenie, a żądać w zamian smakołyków
Hahah ciężko będzie z tym traktowaniem, moje ogonki zawsze były rozpieszczane, ale fakt trzeba je nauczyć żeby nie "wybrzydzały"
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”