Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
fllorem
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 10, 2015 12:28 pm

Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: fllorem »

Jaki jogurt itd.
Obrazek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: olgapsiara »

Naturalny :)
Ja chyba dziś to zrobię ( DZIŚ DZIEŃ SZCZURA ;D )
I do jogurtu naturalnego dodam np. Jabłko, marchewkę i włala :D ( Tak ? )u
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: Diego<3 »

Moja Hana i Montana marzą by to spróbowac. A czemu nie zrobic? Moje dziewczynki! ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: nienazwana »

Ja bym dała naturalny gęsty jogurt (ale nie grecki bo za tłusty) i owoce -teraz to choćby mrożone truskawki, jagody albo starte jabłko. I już. "Owocowego" jogurtu nie polecam, nawet tych dla dzieci - wystarczy poczytać skład.
basssia.
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 30, 2014 12:51 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: basssia. »

ja kupiłam coś takiego z sklepie zoologicznym, były różne smaki, np. czekoladowe, pomarańczowe, warzywne, truskawkowe, jogurtowe
+ dodatkowo w nich były różne witaminy, więc polecam! ;D ;D
ze mną: Pogo (od 25.08.14r.) i Pudi (od 16.09.14r.)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: nienazwana »

Coś takiego z sklepie zoologicznym to głównie najtańsza mąka z odpadów, woda, farbki, chemia i witaminowa ściema :(
Mniamu...................:(
basssia.
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 30, 2014 12:51 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: basssia. »

@nienazwana u mnie w zoologicznym na opakowaniu jest cały skład i nie widzę tam nic niezdrowego. ???
ze mną: Pogo (od 25.08.14r.) i Pudi (od 16.09.14r.)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: Paul_Julian »

Zwykle takie dropsy mają za dużo tłuszczu i cukru, sa bardzo tuczące.

O wiele lepsze są choćby chrupki Flips, albo herbatnik Petit beare albo biszkopt. Najlepiej o zwierzakach mysleć jak o bardzo malych dzieciach. Im tez nie powinno sie podawać Kinder mlecznych kanapek tylko neutralne biszkopty :)

Albo można kupić takie ciasteczka Vitakraft Loftys https://animalia.pl/vitakraft-loftys-ch ... goly/7920/
zboże (55%) owies, roślinne ekstrakty białkowe, cukier, liście pokrzywy, składniki mineralne, słód.
Jest tez cukier, ale dopiero na 3cim miejscu.
Na 1szym są zboża i zajmują ponad połowe produktu. Dla porównania w dropsach Dako-art cukier jest na ostatnim miejscu, ale przed nim są nieciekawe zapychacze.
http://www.krakvet.pl/dakoart-dropsy-ma ... 13696.html
mąka przenna , tłuszcz roślinny , barwnik spożywczy , cukier.
Generalnie zasada przy podawaniu składu ( dla ludzkiego jedzenia tez, i dla kosmetyków itd) jest taka, że ten składnik, którego w danym produkcie jest najwiecej - jest na pierwszym miejscu. A potem w kolejności malejącej, czyli na ostatnim - ten, którego jest najmniej.
Czyli np tutaj :
http://zoo-dragon.pl/p/765/10415/vitapo ... zonie.html
Produkty cukiernicze 39%, tłuszcze roślinne 35%, produkty mleczne 25%, owoce 1%.

Drops głównie składa się z cukru, potem niemal tylko samo tłuszczu, nieco mniej mleka ( zapewne w proszku) , i mikroskopijna ilość owocu.

Tez kiedys kupowałem swoim ogonom dropsy, potem przerzuciłem sie na o wiele tansze herbatniki petit beare i na owsiane chrupeczki z Vitakraftu. Są nie tylko owsiane i nie tylko z tej firmy.
Nic sie nie przejmuj, szybko sie nauczysz rozpoznawac zdrowsze produkty :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz podawac po takim dropsie np. raz na tydzien, bo szkoda wyrzucic. Trujace nie sa i w malej ilosci nie zaszkodza.
Ale poczytaj moj wczesniejszy post o składzie i chrupeczkach i nastepne kupuj juz zdrowsze :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: yss »

Albo wcale nie kupuj, moje szczury obywają się bez słodyczy - za to jadają od czasu do czasu complete crock VL (Zboża, oleje i tłuszcze - 2% kwasów omega - produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, mleko i produkty pochodne mleka, minerały.) Też skład tyłka nie urywa ale daję najwyżej po jednym dziennie i to nie codziennie ;)
Cukier szczurowi do niczego nie jest potrzebny. Owoce, warzywa, proszę bardzo. Ale dropsy to doprawdy nie rozumiem, do czego służą oprócz tego, że człowiek czuje się fajny kupując szczurowi przysmak :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: Paul_Julian »

Yss, sama wiesz jak to jest... Reklamują, że dobre i ma witaminy, a młodzi opiekunowie chcą dla ogonow jak najlepiej :) I szczurki chetnie jedza, w przeciwienstwie czasem do zdrowego buraczka. Zupełnie jak dzieci ;) Na szczescie mozna sie nauczyc co jest zdrowe.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
basssia.
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 30, 2014 12:51 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: basssia. »

to ja chyba jednak przerzucę się na herbatniki ;) :D
ze mną: Pogo (od 25.08.14r.) i Pudi (od 16.09.14r.)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: Paul_Julian »

Tylko tez nie za dużo :)
A do podgryzania zamiast wapienka kup naturalną sepię. Tutaj pisałem o sepii http://szczury.org/viewtopic.php?p=1004710#p1004710
To wprawdzie nie w temacie przysmaków, ale warto zapamiętać, bo wapienka też są różne smakowe, ale sepia zdrowsza. I bardzo chętnie jedzona.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
basssia.
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 30, 2014 12:51 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak zrobić taki przysmak?( [zdjęcie]

Post autor: basssia. »

na pewno skorzystam z tych informacji, dzięki. ^^
ze mną: Pogo (od 25.08.14r.) i Pudi (od 16.09.14r.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”