Miesięczna szczurka jak zastąpić mleko matki?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Miesięczna szczurka jak zastąpić mleko matki?

Post autor: szczaw2002 »

Jak wcześniej wspomniałam mam miesięczną szczurke widać że
brak jej mleka matki ( próbuje ssać moją starszą szczurke) :)
i moje pytanie czym mogę dokarmiać ją żeby nie czuła braku mleka
tak bardzo? ;)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Miesięczna szczurka jak zastąpić mleko matki?

Post autor: Morgana551 »

Miesięczny maluch nie potrzebuje już mleka matki. To jest właśnie wiek kiedy można już oddzielić dzieciarnię od szczurzycy. Oczywiście można kupić coś ekstra jak np. kaszki mleczno-ryżowe ale z tym nie należy przesadzać.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Miesięczna szczurka jak zastąpić mleko matki?

Post autor: yss »

Morgana, szczurek tej dziewczyny ma max 4 tygodnie bo prawie nic nie waży - tak z opisu - i moim zdaniem wymaga dokarmienia;
mleko dla kociąt jest zwykle polecane, a nie sądzę żeby zaszkodziło.
Ale na pewno: żółtko jajka, dobrej jakości twaróg bez dodatków, jakieś mięsko gotowane bez soli i przypraw (odrobina wody w rondelku i paseczek mięsa), dużo warzyw, owoców - coś jak zdrowa dieta rocznego ludzkiego dziecka ;)
:)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Miesięczna szczurka jak zastąpić mleko matki?

Post autor: smeg »

Oprócz tych dodatków, które wymieniły dziewczyny polecam dla takiego malucha karmę Beaphar Care+ dla szczurów - ma najwięcej białka wśród szczurzych karm, a taki młody szczurek najbardziej go teraz potrzebuje.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Miesięczna szczurka jak zastąpić mleko matki?

Post autor: Morgana551 »

Słyszałam również, że kokos jest dobry. Oczywiście nie chodzi mi o odtłuszczone wiórki.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”