...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: Duana »

valhalla oj żebyś wiedziała, że Astra potrafi groźnie wyglądać, zwłaszcza jak jej się wieczorem te oczyska od lampy zaświecą :D

Za wszystkie komplementy bardzo dziękujemy.

W klatce zapanował spokój, ale Agila mnie trochę martwi. Odkąd do nas przyjechała wcale nie przybiera na wadze :( Astra się ładnie zaokrągliła i czuć, że jest cięższa, a tej gliździe dalej można policzyć wszystkie kosteczki. Dlatego we wtorek, tuż po Zielonych Świątkach, mamy umówioną wizytę u naszej pani weterynarz. Zobaczymy co powie.
Poza tym Agila jest przedziwna, bo jak już poszaleje z Astrą na wybiegu to przychodzi do mnie albo Pana Męża na kolana i jest najszczęśliwszym szczurem pod słońcem jak się ją smyra i tarmosi. Dziwi mnie to bardzo, bo czytając tematy na forum raczej nie trafiam na wpisy, że jakaś młodziutka samiczka jest taka łasa na pieszczoty. I sama nie wiem czy się cieszyć, że nam się taka trafiła czy raczej zamartwiać, że może chora jakaś? ???
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: IHime »

Skoro najpierw szaleje, a później się tuli, to raczej się cieszyć, bo trafiła wam się samiczka jedna na milion. :D
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: Duana »

Jednak miałam nosa, że się martwiłam wagą i spokojem Agili. Zapalenie płuc :( Ale skąd jej się to wzięło? Zaraz po przyjeździe do nas obie były na kontroli i było w porządku. W mieszkaniu temperatura jest stała, a przeciągów w przedpokoju, gdzie stoi klatka nie ma.
W każdym razie Agila dostaje antybiotyk i witaminy, Astra na wszelki wypadek też zajada witaminki.

Poza tym nie mam zupełnie czasu na szycie i klatka dalej pustawa. Ale co rusz coś zajmuje mi popołudnia i nie mam kiedy chwycić za igłę i nitkę. A jak raz próbowałam przy noskach na wybiegu to zeżarły mi szpulkę nici >:D
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: Megi_82 »

Zaniedbałam temat przez zawirowania u nas...:(
Choróbska się trafiają... po prostu, nie trzeba przeciągów :( Jest młoda, silna, wyleczy się raz dwa :) Trzymamy ogromne kciuki :)
A figurka nie musi mieć większego związku z chorobą, niektóre szczurki są genetycznymi szczuplakami, mnie się druga taka trafiła :)
Przytulaki też się trafiają, moje jedna taka była we wczesnej młodości, nabiegała się, naganiała, nabawiła, a potem wystarczyło, że położyłam się na chwilę z aparatem na podłodze, a panna hops! i szła sobie spać na moich plecach ;D Albo przychodziła się po prostu poprzytulać :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: valhalla »

To dobrze, że Twoje zmartwienie doprowadziło do wykrycia zapalenia płuc i rozpoczęcia leczenia, oby Agila szybko doszła do siebie. Ale niektóre szczury po prostu są szczupłe. Ja miałam tendencje do tuczenia szczurów, ale były takie, których się po prostu nie dało utuczyć. Dobre geny :) Przytulaśna też może pozostać nawet po wyzdrowieniu :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: Duana »

Ktoś ma ochotę zobaczyć, jak mieszkają moje pannice? :D
Wprawdzie nadal ze starymi hamakami, które mi kolorystykę w klatce psują, ale przynajmniej jest wreszcie ciasno.
Chociaż, ciiicho się przyznam, na razie urządziłam tylko dół. Górna połowa Savica świeci pustkami jak na poprzednich zdjęciach. :-[

Na pierwszy ogień rozmieszczenie półek:
Obrazek

I po dodaniu hamaków, rury, sputnika i pochylni:
Obrazek

Chyba nie jest źle? Macie jakieś uwagi?
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: IHime »

Nie jest źle, ogonki mają komfortowy habitat. :)
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: ...przeboje zza granicy czyli niemieckie stadko Duany...

Post autor: cane »

Ja mam uwagi - zdecydowanie za mało zdjęć dziewczyn >:D ... No i jak tam się maleńka czuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”