[WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Lin
Posty: 86
Rejestracja: śr sie 15, 2012 10:54 am
Numer GG: 10227308
Lokalizacja: Milanówek

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: Lin »

Nie mogłam ich wtedy odebrać, później okazało się, że po prostu nie mogłam wziąć dwóch, a że siedziały na dt dla mnie to uważałam za swój obowiązek znaleźć im dom, skoro ja nie mogłam im go dać. Ale skoro powiedziano mi, żebym tego nie robiła bo olga chciała by zostały u niej i mówiła, że rozmawia z rodzicami o tym by zostały to po prostu wycofałam kroki podjęte do szukania domu. Żeby nie było, że ktoś trzyma dla mnie szczury a ja mówię 'sory nie mogę radź sobie teraz sama' tylko jak już mówiłam, chciałam im znaleźć szybko dom by nie obciążać dłużej Olgi.
Ze mną: Furkot Śnieżka
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: Mika27 »

up, up
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: Mika27 »

up!
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: olgapsiara »

Dobra wiadomość. Mama nie juz się nie czepia, że panie są u mnie ! ;D
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: Mika27 »

Ale to nie zmienia faktu, że dziewczyny szukają swojego człowieka :)
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: olgapsiara »

Podobno ktoś je odbiera w sobotę, ale mama powiedziała, że żadnej umowy nikt wypełniać ani podpisywać nie musi. >:( !!!! Po prostu no .... Grrrr
.. przecież ja ich nie oddam bez umowy !!!! :'( Help !!! Pomocy z mamą, bo Grrrr... :( :( :( :(
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: carola138 »

Olga,zle się stało że nie powiedziałaś mamie z czym wiąże się bycie domem tymczasowym :(
To nie tylko opieka.Umowa adopcyjna,to taki dokument który powinien zabezpieczyć zwierzaka przed większymi kłopotami.
Ale Ty,jako dom tymczasowy,nie musisz podpisywać takich dokumentów.Powinna zrobić to osoba do której szczurki wcześniej należały i osoba która szczurki adoptuje.Tak powiedz mamie i jest to zgodne z prawdą.Właściciel szczurków powinien wysłać Ci umowę adopcyjną,a Ty przekazujesz ją osobie adoptującej.Ty nic nie podpisujesz.Oczywiście jeśli rzeczywiście jesteś tylko DT.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: Etche »

dlatego DT powinny być osoby, pełnoletnie. Nie było by takich cyrków, jakie dzieja sie w tym temacie.
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: falabella »

Wniosek jest jeden. Nie dawać szczurów Oldze, bo jest nieodpowiedzialna. Na 80 procent, na 100 procent, powiem mamie, obiecam sprzątanie, mama się przekona, mama kupi konika, mama ja chcę kotka, mamo ja chcę pokój cały dla szczurów. Uważajcie na przyszłość. Może za 10 lat się dziewczyna ogarnie.
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: smeg »

Nie oczekujcie od 12-letniego dziecka, że będzie w stu procentach odpowiedzialne. Moim zdaniem błąd popełniła osoba, która jej te szczury wydała - ja na jej miejscu ustalałabym wszystko z rodzicami osoby niepełnoletniej, żeby nie było potem wątpliwości, czy jest zgoda, czy jej nie ma. Olga ma dobre chęci, ale to Wy jesteście dorosłe, odpowiadacie za te szczury i takie sprawy powinnyście załatwiać z innymi dorosłymi osobami, a nie wierzyć na słowo dziecku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: smeg »

Doczytałam, że zgoda mamy była, ale na 6 tygodni - więc po tych 6 tygodniach zgodnie z umową powinny trafić albo do nowego domu, albo z powrotem do osoby, która jest za nie odpowiedzialna (Mika27). Poróbcie im przynajmniej więcej zdjęć, umieśćcie na Szczurzych Adopcjach, na Alloszczurze - będzie większa szansa, że znajdą nowego właściciela.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: olgapsiara »

Tzn. Są dwie chętne osoby - 1. Jakąś dziewczyna 2. Pani, która chce zaadoptować swojej córce szczury, bo jej córka kocha zwierzaki ::)
Oczywiście nie dam ich na pewno tej 2. W piątek ma być z nimi rozmowa. Mama mówi, że ta umowa adopcyjna jest okropna, i że ja mogę tylko komuś podpowiedzieć.
Na pewno będzie musiała być odpowiednia klatka, kontakt z właścicielem, dobry wet, karma i żwirek, dostateczny czas wybiegów, wiedza o szczurach, ktoś kto się nimi zajmie w nieobecność i miłość... :(
MOŻE jeszcze się coś da zrobić, bo wiem, że to będzie złe dla ich psychiki. A mama była wczoraj zła ( pracowała do 00:00 ) i mam nadzieje, że jeszcze raz to wszystko przemyśli.

A to co napisałaś fala było niemiłe, bo one miały być u mnie tylko miesiąc ! ...
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
gabka
Posty: 398
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: gabka »

Nie niemiłe tylko to prawda ... uni podzielam Twoje zdanie w 100 % ...
gabka
Posty: 398
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: gabka »

przepraszam smeg :)
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: [WARSZAWA] PILNIE oddam dwie samiczki..

Post autor: Nezumia »

Olga moim zdaniem w ogóle nie powinnaś się zabierać za DT. Dla mnie to istny kabaret.
Umowa adopcyjna powinna być tak czy siak,a twojej mamy,wybacz jeśli Cie to urazi,za cho*erę nie rozumiem.
Zadeklarowałabym się na DT,ale straszna szamotanina tutaj jest,poza tym nie te okolice,aczkolwiek aż tak daleko nie jest.
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”