Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Ma za dużo tłuszczu bo, aż Tłuszcz 9.5 %, białka i węglowodanów tez. No trochę spasiesz szczury same tłuste składniki. Szczury są wszystkożerne ale ich pozywienie głowne to ziarna przede wszystkim a tu praktycznie same przysmaki po których będą tyć.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

No troszkę za tłusta jak na karmę podstawową. Skład rzeczywiście fajny, ale ja bym stosowała ewentualnie jako dodatek do chudej, domowej karmy.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: dominiszka »

Dobra, czyli wezmę trochę jako smakołyki :) Dzięki!
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Etche »

Tofcia,Megi_82
Moj Versele laga rat complete ma wiecej białka i porównywalnie tluszczu, roznica 2%
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Z tego, co porównywałem, to każda z gotowych mieszanek mixeramy ma za dużo tłuszczu, czy ta dla szczurów, czy dla chomików.
W przypadku chomików, mamy np 12% tłuszczu, gdzie wg norm, które są "potwierdzone" przez 3 czołowych hodowców w Polsce, jak wyczytałem już dawno, powinno być go ok 2-5%. Czyli biorąc górną granicę, w Mixerama mamy o 4 punktów procentowych za dużo tłuszczu w tej mieszance dla chomików, co daje aż dwa razy tyle tłuszczu.
Jak widać, dla szczurów też.

Zastanawia mnie tylko jedno - jeśli w innych karmach jest więcej tłuszczu to jest ona "be", jeśli zaś pokazuje się Mixerama, wielu mówi o tym, że to nr 1 na rynku. Czegoś nie rozumiem, ale taki jest świat, każdy ma prawo do swojego zdania.

Ja a w zasadzie zwierzaki kupują Deli, a to za sprawą jej przygotowania, bo prócz: jakości (zawartość), analizy ma jeszcze bardzo dobrą cenę, jest dostępna w kraju, no i to marka sama w sobie.
Obrazek
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: dominiszka »

Ja też zdecydowałam się na Deli :)
Tak sobie myślę, że Mixerama to taki trzydaniowy obiad u babci, a na co dzień lepiej by było jeść mniej ;D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Megi_82 »

Etche, ja akurat VL nie karmię i nie wiem, czy akurat bym polecała... są fajniejsze karmy. VL jest albo za tłusta (Nature), albo ma za dużo białka (Complete), albo jest za uboga (Zero Classic).
U mnie szczuractwo zeżre wszystko, co dostanie, ale strzałem w 10 okazała się jednak domowa mieszanka, z gotowcami dorzucanymi jako dodatek.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nezumia »

A dla mnie i tak najlepszą karmą jest vilmie:)
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

a ja wolę jednak versele lage. W zoologu widziałam vitapol w tym czerwonym opakowaniu i widziałam przez nie ten skład nie wygląda najgorzej. Można tylko troche ją wzbogacić o swoje dodatki
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nezumia »

wcześniej moje miały kupowane mieszanki od znajomego ojca,ale dopiero po jakimś czasie zauważyłam,że pełno tam różnego rodzaju syfu.
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

to znaczy jakiego syfu ???
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Etche »

raz w zyciu kupilem na szybko jakiegos kolibra czy cos dla gryzoni.
Ziarna mizernej jakosci, widac, ze mole w mieszance urzedowaly, super dodatki jakie mialybyc w tej karmie byly w ilosci chyba 2 czy 3 kawalkow na cale opakowanie
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Megi_82 pisze:Etche, ja akurat VL nie karmię i nie wiem, czy akurat bym polecała... są fajniejsze karmy. VL jest albo za tłusta (Nature), albo ma za dużo białka (Complete), albo jest za uboga (Zero Classic).
U mnie szczuractwo zeżre wszystko, co dostanie, ale strzałem w 10 okazała się jednak domowa mieszanka, z gotowcami dorzucanymi jako dodatek.
Zgadza się, VL ma więcej tłuszczu niż przewidują normy żywieniowe, ale co dopiero Mixerama?
Pytanie odnośnie tej mieszanki domowej, jakiś skład analityczny masz zrobiony?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nezumia »

Tofcia,różne barwniki,jakieś patyki itd itp. Kosztowało zaledwie 5-6 zł za 500 g,więc po jakości można było się tego spodziewać.
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Tak się wtrącę za Megi zanim mi tu offtop zrobicie ;)
Skład analityczny jej mieszanki jest tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=7826&start=420
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”