Ogony w liczbie mnogiej

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: cane »

Witam
Wczoraj [w sumie to już dzisiaj, tak koło 1 w nocy ;)] adoptowałam 2 dziewczynki - Hanę i Zmorę.
Ponieważ są tutaj na forum osoby zainteresowane jak wygląda obecne życie moich dziewczynek to zakładam ten temat ;D .

Po dotarciu do domu musieliśmy doprowadzić im klatkę do ładu [Olga, błagam - nigdy więcej nie wysyłaj szczurów bez ŻADNEJ ściółki, dno klatki pływało, a smród powalał!]. Ogony stwierdziły, że to idealny moment na pierwsze piesze wycieczki i zwiedzanie mojego ucha ;) . Później poszliśmy spać, w końcu było już po 2 w nocy.
Dzisiaj od rana, jak nie śpię [no co? jednak pół nocy zarwałam >:D ] się oswajamy. Głównie przy pomocy musu jabłkowego, który dziewczynom ewidentnie przypasował [no, Hana lekko zawiedziona, wolała nektarynkę... niestety, miałam tylko parę kawałeczków]

Na razie dziewczyny siedzą, buszują i domagają się wypuszczenia z klatki na dłużej niż 5 minut [na razie ćwiczymy wychodzenie na rękę i przebywanie na rękach w krótkich sesjach]. Jestem w lekkim szoku, że tak szybko same wchodzą na ręce [warunek, żeby wyjść w klatki :P]

Zdjęcia porobione, ale zrzucenie ich z telefonu mnie przerasta - musicie poczekać aż Luby będzie miał chwilę.

Ps. taaa... "pierwsze zwierzątko dla dzieciaków"... bez komentarza, wystarczy, że Luby się nabija O0
Awatar użytkownika
emdzej
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 12:40 pm
Kontakt:

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: emdzej »

Niech Ci się dziewczyny zdrowo trzymają! ;) Miłego oswajania :) No i czekam na zdjęcia :P
"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Emdżejowo: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46584
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: cane »

Z tym "zdrowo" to mamy mały problem - dziewczyny trochę kichają, nie wiem czy się zaziębiły czy tak już było [znajoma kichanie zgłaszała mi 15 minut po odebraniu ogonów z DT]... Na tą chwilę dopchałam dziewczynom ciepłych szmatek, witaminek [owocki znaczy się, po tran nie dałam rady jechać] i obserwuję. Jak im się nie poprawi w ciągu 2 dni to weterynarz wita... to samo w razie jakiegokolwiek pogorszenia [z tym, że wtedy wita w tempie natychmiastowym].

Jeśli to zwykłe przeziębienie wywołane drogą to nie chcę dziewczynom niepotrzebnie dowalać jazdą do weterynarza....
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: Nezumia »

No nareszcie mają dziewczynki coś stabilnego:) Gratuluję doszczurzenia się i powodzenia w oswajaniu:)
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: olgapsiara »

Dałam bez ściółki, bo nie miałam ::)
Sądziłam, że będzie basem co prawda :D
Trochę mi łezka napłynęła do oczu ( a miało być już dobrze :( ), bo .... bo to są kluchy, które były u mnie aż 3 miesiące :-* A teraz jedna łza zamieniła się w wiele łez, przez które mam zamazaną klawiaturę, więc kończę post i powiedz im, że bardzo Tęsknię i że nigdy ich nie zapomnę... :'(
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: olgapsiara »

Pozatym, były to wyjątkowe szczury, bo NAWET TATA PŁAKAŁ :'( Wszyscy plakalismy... Szczególnie, że dowiedziałam się o zabraniu ich nagle... tak po prostu... nie byłam przygotowana i... i tak bardzo ich brakuje... :'(
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: cane »

Olga litości, dziewczyno...
Na zakupach w wielkich sklepie byłaś? To mogłaś chociaż paczkę najtańszych trocin kupić... albo wsypać chociaż odrobinę ściółki z dużej klatki... albo wrzucić trochę jakiegoś papieru/starych szmat...
Cokolwiek, byleby dziewczyny pod koniec trasy nie musiały taplać się we własnych odchodach... w sumie zastanawianie się, czy zostanę nimi oblana na wybojach [cudne drogi mamy, a klatka była lekko przechylona w moją stronę...] też było wesołe ::) . A wobec wiozącego dziewczyny faceta było mi po prostu głupio. Dziwię się, że za ten "cudny" zapaszek sobie dopłacać nie kazał [nie, przewóz nie był darmowy].

Nezumia ja tutaj potrzebuję raczej sukcesów w dziedzinie zamykania dziewczyn w klatce :D. Obie są genialne oswojone, pchają się bez mrugnięcia okiem na ręce i wcale nie mają zamiaru dać się zamknąć po dobroci >:D
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: Nezumia »

To zupełna odwrotność moich.. Otwiera się klatka,ale hrabinki zanim wyjdą to się powyciągają,pochodzą trochę po klatce..Później wystawią tylko główkę poza drzwiczki i sobie ziewnął. Trochę pobiegają i idą spać ^^
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: Lassemista »

Nezumia, to masz genderowe szczurzyce. Typowe samiczki tak nie robią. ;)
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: Newbie8 »

Współczuję zapachów po drodze. Nawet papier do tyłka niearomatyzowany można było wrzucić. No noc, oby najgorsze było już za wami ;-)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: cane »

Pozwoliłam dzisiaj dziewczynom pobiegać pod czujnym okien Młodego... biegały na trasie parapet/stół/kaloryfer [wyłączony ;)]/Młody/krzesła/ KAMIKAZE podłoga >:D . Najpierw jedna, później druga doszły do wniosku, że ta trasa wcale wysoko nie przebiega i czas na podbicie reszty podłogi :D.
Nawet grzeczne były, ale za mały się znamy, żebym pozwoliła im na swobodne bieganie ;). No i w sumie zaskoczyły mnie, bo jak Kudłata zaszczekała to.... przybiegły do mnie, żeby się schować O0 .

Ps. Możecie zgadywać KTÓRY szczurek ma obecnie na imię Ania ;D
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: olgapsiara »

Hana - Hanka ? - Anka - Ania ? :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: cane »

Po pierwsze - w tym domu nie będzie żadnej Hani po za mną >:D . Jak je lubię tak niekoniecznie będę sie własnym imieniem dzielić :P.
Po drugie - Anią została Zmora ;D . Że tak syna zacytuję "bo Zmora to brzydkie imię". A ponieważ akurat ona za żarcie zareaguje na wszystko to nie było problemu :D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: noovaa »

Łoj... współczuje drogi bez ściółki :P Obyło się bez kąpieli ?
Kup babom vibovit i dawaj do poidła na to kichanie ( trzeba zmieniać często, bo traci właściwości w świetle ).

Czekamy na zdjęcia ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Ogony w liczbie mnogiej

Post autor: cane »

Kąpieli nie było tylko ze względu na "niesprzyjające warunki pozostałe"... Tzn. o szczurki się bałam [stress i pokichiwanie], bo na nos to naprawdę CHCIAŁAM kąpać >:D . Dołożyła się też późna godzina i świadomość, że o 6 trzeba wstać gady [tzn. dzieci ukochane] do szkoły wygonić.

Korzystając ze spokoju [gady w szkole] pozwoliłam dziewczynom na swobodne zwiedzanie pokoju... Ogony stwierdziły, że najlepiej zwiedzać w moim towarzystwie, oczywiście powinnam się rozerwać na pół - każda zwiedzała swój kąt :P .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”