Dominiszkowe Trójogony ;D

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Dominiszkowe Trójogony ;D

Post autor: dominiszka »

Hejka!
Na samym forum jestem już od jakiegoś czasu, od dawna chciałam mieć szczury ale zawsze coś przeszkadzało.
Kilka tygodni temu wrzuciłam info o początkowo dwóch (na koniec czterech) szczurach, które mieszkają w Parku Bródnowskim (Wwa)... Razem ze Starszą Panią i Newbie8 łapałyśmy je, po szczurze, przez tydzień.
Cała początkowa historia dziewczyn jest tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=161&t=46671&start=30

Od wczoraj dwie z nich mieszkają u mnie ;D Dostały mi się kapturki: agutka Abi i niebieska Lily.

Dziewczyny dają się głaskać, nie gryzą (chyba, że Abi sprawdza jadalność moich palców ;D ), ale boją się ręki.

Dr Rzepka wykluczyła ciążę i poza lamblią (giardią), którą dziewczyny złapały są całkowicie zdrowe. :D


Na pewno będę wstawiała foteczki, pisała jak mi idzie oswajanie i wszystko, co się nawinie na klawę :D
A że to moje pierwsze szczury to na pewno będzie trochę pisania :)

Abi wstała razem ze mną - z tyłu bacznie przygląda mi się Lily.
Obrazek

Śpiulki w ciemności wyglądają jak dwie agutki :D ale są kochane <3
Obrazek

Klatka dziewczyn :D
Obrazek
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: Lassemista »

Piękne damy, ostatnio szalenie podobają mi się takie ,,zwyczajne kaptury" :) Fajnie, że po zabłąkaniu w warszawskim parku trafiły do takiej wypaśnej klatki. ;) Dużo radości z nimi Ci życzę.
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: cane »

Gratuluję pięknych pań... no i braku ciążę ;) .

A klatka jak u mnie - aż dziw, że się szczury mieszczą ;D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: yss »

Mam takie samo umaszczenie moich - czarny kaptur i kaptur agouti :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: dominiszka »

A to u mnie jest szara (niebieska?) i agutka :D tylko klatkę mają w najciemniejszym miejscu mojego maciupkiego pokoju ;D

Mam tylko nadzieję, że poza wspaniałą klatką docenią też wspaniałą mnie i się oswoją ;D ale cóż, to czas pokaże. ;D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: dominiszka »

Oswajania dzień trzeci - bardzo sukcesywny dla nas ;D

Dziewczyny zeszły z agresją do ręki, już tylko podskubują - za to zauważyły, że mam paznokcie i bardzo chcą mi je skrócić ::)
Oprócz tego dzisiaj po raz pierwszy oparły się na mojej ręce i zajęte szamaniem gerbera dały się pogłaskać po brzuszkach.
Tak się cieszę!

Nawet wszystkiegobojna Lily skusiła się na gerberka. ;D

Obrazek
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: cane »

Gratuluję postępów :).
Ani się obejrzysz jak ci dziewczyny wejdą na głowę [dosłownie ;)].
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: Newbie8 »

Super że dziewuchy w spokoju już sobie żyją. Dużo miziania dla nich przesyłam! :)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: dominiszka »

cane nie mogę się doczekać, naprawdę :D

newbie8 dziękujemy <3 będziemy się miziać wieczorem, na razie upał skutecznie usypia dziuchy ;D


Z nowych obserwacji - dziouchy się kłócą o jedzenie, na zasadzie: Abi (alfa) potrafi wyrywać jedzenie z pyszczka Lily, a jeśli w grę wchodzi mój palec potrafi go mocno złapać i szarpać, żeby zabrać od konkurencji... Muszę poczytać co z tym zrobić, bo już jestem nieźle poobdzierana ze skóry ::)
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: cane »

Domiszka nie pocieszę ciebie specjalnie - mam 2 rewelacyjnie oswojone dziewczynki, ale... muszę uważać z paluchami. Hana potrafi nieźle złapać z łakomstwa, bo "to na 100% nowy smakołyk!".

Przede wszystkim staram się myć ręce przed każdym podejściem do szczurków [żeby żadnym jedzonkiem Hanie nie zalatywało] oraz podsuwać do Hany płaską dłoń - za wystawiony palec wygodniej się chwyta >:D .
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: dominiszka »

Dawałam im gerbera w nagrodę za podchodzenie do krat na cmokanie - ale chyba zrezygnuję z gerbera na rzecz ogórka ;D

Gorzej jest przy podawaniu lekarstw - dostają je w sinlacu, Abi dostaje na samym dole, Lily z łyżeczki na górze. Jednak Abi szybko kończy i leci na górę wpierdzielić porcję siostry ::)

Muszę im przypomnieć, że już nie są na wolności i jedzenia nie zabraknie ::) ;D


Ale tak ogólnie jestem super zadowolona z dziewczyn ;D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: Newbie8 »

moi przez pręty czasami dostają smakołyki, ale są przyzwyczajeni że też wsadzam paluchy - potrafią złapać zębami mocno, ale kontrolowanie, nigdy do krwi mnie nie udziabali, kwestia nawyków szczurów.

Dominika, jak ja podawałam leki moim pannom (już za TM) to jednak wyciągałam po kolei z klatki i podawałam, żeby mieć kontrolę czy każda wszystko zjadła (nie więcej i nie mniej)

co z pozostałymi dziewczynami się dzieje? Dalej u Starszej Pani są?
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: dominiszka »

Cała czarna i półogonka poszły do drugiego DS - tylko nie pamiętam do kogo :-[ Ale na pewno mają tam dobrze, bo to zaszczurzona od lat Pani :)

Mam problem z wyjęciem ich z klatki - od razu zwiewają do pudła (mają takie w klatce jako schron, pytałam na forum - radzili nie wyjmować go z klatki). Dlatego dostają: Abi w miseczce na samym dole - zjada wszystko, wylizuje miseczkę do czystości ;D a Lily dostaje z łyżeczki i tylko wychyla łepek ze sputnika.

Wszystkie próby wyjęcia dziewczyn z klatki - przez szmatkę, żeby nie były aż tak zestrachane - kończyły się dla mnie przegraną... Myślę, że mają taki nawyk z Parku a i dużo kryjówek. Na razie więc skupiam się na oswajaniu i porannym podawaniu leków, jak już zaczną ufać ręce (myślę, że do końca przyszłego tygodnia :) ) to będę je wyciągała.

Wczoraj nawet sprzątałam klatkę z dziewczynami w środku, bo przecież pół godzinne próby wyjęcia ich z niej spełzły na niczym... Ale może ja za delikatna jestem ::)

Gratis: dziouchy w sputniku za dnia
Obrazek

i pod wieczór :)
Obrazek
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: dominiszka »

Kurcze, taka mała rzecz a cieszy... Dziewczyny przestały pragnąć gerbera, więc przestał dawać radę jako przekonywacz do ręki.

Zrezygnowana podałam im "kolację" - brokułki, kalafiory, fasolkę w jogurcie naturalnym z posypką z rzeżuchy. Abi oczywiście pierwsza do szamania więc wzięłam ją podstępem - ona je, ja ją głaskam.

Zaczęło się od uchylania i ucieczek jak tylko zbliżyłam rękę, poprzez ucieczkę jeśli tylko dotknęłam skóry zamiast sierści a skończyło się na jedzeniu z zamkniętymi oczami gdy ja ją tyrtoliłam za uszami ;D

Cieszę się, a że noc jest jeszcze młoda (a ja prowadzę szczury tryb życia) to będziemy próbować się dalej. ;D

A jutro zamiast gerbera warzywa... konsystencji gerbera ;D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dwie znajdy z Parku Bródnowskiego :D

Post autor: dominiszka »

Ach, ach, ach! Jaki cudowny dzisiaj dzień :D No, może poza tym, że Lily nie chce w czymkolwiek wziąć leku ::)

Ale, ale. Wsadziłam dzisiaj do klatki rękę, na której leżała szmatka - dziewczyny oszalały, właziły na mnie i starały się zakopać w szmatce.
Abi jednak zrobiła myk myk i wlazła po klatce na górę, skąd mądra ja złapałam ją w ręce i od razu do siebie przytuliłam. ;D


Za nami godzina miziania na rękach, kilka prób panicznych ucieczek gdy nie była do mnie wtulona tylko na rękach i kilka fajnych fotek. A, zostałam oficjalnie obsikana. ;D

Po wsadzeniu do klatki Lily nie mogła się nadziwić zapachowi Abi i od pół godziny stara się ją zdominować i całą wylizać ::)

Abi ze mną :)
Obrazek

I pierwsze ze zdjęć - widać jaki miałam zaciesz z zaistniałej sytuacji ;D a że jeszcze gadałam z bracholem na skype :D
Obrazek
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”