łączenie - jak długo próbować

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szaramysz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 17, 2014 8:10 pm

łączenie - jak długo próbować

Post autor: szaramysz »

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w temacie łączenia - jak rozpoznać, kiedy z łączenia nic nie wyjdzie? Mam dwóch dwulatków, a od niedawna - dwa 7-miesięczne. Pierwsza próba łączenia wypadła dobrze, jednak kolejna zakończyła się nocną wizytą w lecznicy na szycie rany, która okazała się bardzo głęboka. Po zagojeniu ponawiałam próby, jednak nie widzę żadnych postępów, wydaje mi się, że jest coraz gorzej, o ile na początku były obojętne, o tyle teraz wydają mi się coraz bardziej agresywne, ale tylko młode, a konkretnie jeden z nich; jest mocno dominujący i terytorialny. Drugi - wydaje mi się, że jego agresja wynika raczej ze strachu. Moje staruszki są mocno wycofane, wystraszone, porfiryna leje się strumieniami. Wiem, że stres i szczurze bójki przy łączeniu są normalne, jednak - być może jestem zbyt przewrażliwiona - wydaje mi się, że w naszym przypadku nic z tego nie będzie. Życie na dwie klatki, męcząca organizacja wybiegów na dwie zmiany i troska o sercowego seniora oraz duża agresja młodego każą zastanowić mi się nad tym, czy to się uda. Biorę pod uwagę znalezienie innego domu młodym, ale chcę jeszcze próbować, tylko nie wiem jak długo.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: łączenie - jak długo próbować

Post autor: Morgana551 »

Jak łączyłaś szczury?
Dwa młodziki są akurat w czasie burzy hormonalnej. Bardzo prawdopodobne, że ich agresja spowodowana jest hormonami. Szczury w tym wieku nawet w stadzie nagle mogą stać się agresywne. Wtedy potrzebna jest kastracja.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
szaramysz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 17, 2014 8:10 pm

Re: łączenie - jak długo próbować

Post autor: szaramysz »

Było kilka prób łączenia w wannie oraz w malutkiej klatce; za każdym razem szczury były smarowane tym samym zapachem. Wanna się nie sprawdziła, za duża przestrzeń, tworzyły się dwie drużyny, a młode z niej "wyfruwały". W klatce natomiast początkowo (kilka pierwszych prób) starsze zdominowały młode, ale z biegiem czasu młode coraz śmielej sobie poczynały i futro zaczęło latać... Starsze się tym coraz bardziej stresują, pojawiło się nawet coś w rodzaju duszności i dlatego proces łączenia został przerwany.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: łączenie - jak długo próbować

Post autor: Morgana551 »

Włóż szczury do transportera i wyjdź z nimi na wycieczkę. Stres pomaga :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”