Agresja czy złość?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Agresja czy złość?

Post autor: Tofcia »

Sytuacja jest taka. Dziś wypuściłam szczurasy na wybieg. Przychodziły, wąchały i biegały. Wyglądało na zabawę. przez pewien czas nie pozwalałam im dalej iść po pokoju na to albinos mnie udziubał w kolano :o ::) no to próbowałam go zdominować co skończyło się dwukrotnym udziubaniem po rękach. ??? Może ktoś mi powiedzieć czemu nagle mnie dziabnął w kolano?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Agresja czy złość?

Post autor: cane »

Tofcia tak na moje oko - odpowiedź na twoje pytanie to trochę jak wróżenie z fusów ::) .

Może spróbuj umówić się z kimś konkretnym, znającym się na szczurach... Żeby ciebie odwiedził, poobserwował twoje gryzonie i dopiero wydał werdykt [oraz podpowiedział jak z tym pracować]. Przez neta to o tyle ciężkie, że czasami agresję od złości dzieli cienka linia. Wbrew pozorom tysiąc drobiazgów ma znaczenie, a przez internet ciężko je wszystkie wyłapać.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Agresja czy złość?

Post autor: smeg »

W jakim wieku jest szczur? Czy ma ok. 4-10 miesięcy? Czy wysyłał sygnały ostrzegawcze, tzn. stroszył futro, napierał bokiem, fuczał? Jeśli tak, poczytaj o agresji hormonalnej u samców i kastracji.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja czy złość?

Post autor: Tofcia »

Szczur ma skończony rok. Nie fuczał i nie stroszył futra i nie napierał bokiem,
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja czy złość?

Post autor: Tofcia »

Chyba juz znam przyczynę dziabania albinosa i nie ma to nic wspólnego z hormonami. Nie chce zapeszać ale już nie dziabie od dłuższego czasu i daje się głaskać za uszkami w czasie karmienia
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”