KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: harleyquinn »

Olga, ale Ty mieszasz z tymi klatkami.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
paulinea
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 29, 2014 2:52 pm

Ile szczurów zmieści się w tej klatce?

Post autor: paulinea »

Ma 103 cm wysokości, 58 długości i 37 szerokości. Trzymam w niej moje dwa szczury, ale w przyszłości może kupię więcej. Jak myślicie, ile szczurów się w niej zmieści? Co sądzicie o jej urządzeniu? Zmienilibyście coś w niej? Wymyślenie jak wszystko pomieścić zajęło mi trochę czasu, ale nie jestem pewna, czy przestrzeń została dobrze wykorzystana.
Zdjęcie: http://oi61.tinypic.com/ehhfrk.jpg :)

Połączone z istniejącym tematem /Malachit
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ile szczurów zmieści się w tej klatce?

Post autor: yss »

Wiesz, odpowiedź może być dla ciebie przykra, ale te klateczki mają małą powierzchnię kuwety, trudno się szczurowi rozpędzić, tylko tak w kółko może się pokręcić. Widać, że się starasz, połączyłaś klateczki, ale lepiej by jednak było skombinować jedną porządną klatkę np 80x50x80 - to zupełnie inna jakość :) Takie jest moje zdanie. Po prostu większa powierzchnia jest wygodniejsza dla mieszkańców klatki. Powierzchnia kuwety 70x40 już jest przyzwoita :)
W twojej klatce zmieściłyby się pewnie 3 - 4 szczurki, gdyby nie ta nieszczęsna ciasna kuweta - jak to już ładnie napisałam wyżej.
ten się nie myli, kto nic nie robi
paulinea
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 29, 2014 2:52 pm

Re: Ile szczurów zmieści się w tej klatce?

Post autor: paulinea »

Wiem, ale niestety to jedyne miejsce w moim pokoju, w którym mogłoby coś stać i nic szerszego ani dłuższego się nie zmieści. Dlatego staram się wypuszczać je jak najczęściej, gdzie mają do dyspozycji całą podłogę i ganiają się jak małe wyścigówki ;)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile szczurów zmieści się w tej klatce?

Post autor: noovaa »

Uwierz, że wywalenie jakiegoś mebla z pokoju i wstawienie zamiast niego ogromnej woliery dale wielką satysfakcję :P ... Przerabiałam, nie żałuję ;) .
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: yss »

No jak to, z lewej jest pusty kawałek.....!
70 cm na pewno by weszło. O0
ten się nie myli, kto nic nie robi
paulinea
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 29, 2014 2:52 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: paulinea »

W sumie racja, 70 dałoby radę, chociaż są tam drzwi. Ale miałam tę klatkę po koszatniczkach, więc szkoda było nie wykorzystać. Jak się przeprowadzę na swoje, kupię im wielki pałac critter nation :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: yss »

To może jakiś mebel na inną ścianę? Coś poprzesuwać? Wiem, że pokoje bywają nieustawne, ale można nawet klatkę przed rzadko używaną szafą postawić. Na kocyku, żeby się łatwo przesuwała w razie nagłej bolesnej potrzeby otwarcia drzwi od szafy ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: olgapsiara »

Paulinea , to jak będziesz kiedyś kupowała critter nation, to chętnie przyłącze się do zamówienia :P
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

Ostatnio natknęłam się na firmę robiącą metalowe klatki na zamówienie, niektóre wyglądają prawie jak firmówki typu CN, a ceny są dużo niższe :) https://www.facebook.com/klatkikuwetyip ... ts&fref=ts - polecam fanpage, może ktoś znajdzie coś dla siebie :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: dominiszka »

Dobra, ja jestem jakaś głupia i nie umiem używać tych kalkulatorów ???

Mam klatkę 70x40x60 (wys-głęb-szer) i w związku z zawirowaniami i doszczurzaniem za miesiąc-półtora myślę nad zmianą na większą. Znalazłam taką: http://olx.pl/oferta/klatka-szynszyl-fr ... 00f0b8ef24
I według kalkulatora wychodzi, że mogę tutaj trzymać 8-10 szczurów :o przy tak niewielkim powiększeniu powierzchni? :o

Czy ktoś mi to może obliczyć, żeby mnie upewnić/wyprowadzić z błędu? Będę super-wdzięczna :D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: cane »

Z klatkami używam kalkulatorka http://pliki.szczury.biz/klatki/rcc.html . Moim zdaniem to najlepszy z tych dostępnych w necie ;).

Przy klatce tych rozmiarów upewniłabym się jaka jest odległość między szczebelkami... To dość ważne, zwłaszcza jak się ma takie dzikuski jak ty - wyobraź sobie ich wspólną ucieczkę >:D .
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: dominiszka »

Dobra, użyłam go - po wpisaniu całego wyposażenia wyszło 8-9 szczurów :o
... Dominika to nie jest dobry pomysł, odbije Ci szajba, 4 szczury to maks... ;D

O odległość między prętami spytam jak tylko ta Pani się zgodzi na wymianę/zakup/cokolwiek :D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: cane »

No to życzę powodzenia w ćwiczeniu silnej woli ;).

Ja mam zamiar trzymać się zasady "2 szczurki rocznie" [czyli w zależności od długowieczności moich podopiecznych wychodzi mi stadko 4-6 szt]... Zobaczymy za parę lat czy faktycznie umiem być tak twarda ;D
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Malachit »

Od razu mówię, że ta klatka z ogłoszenia ma za duże odstępy i na pewno trzeba będzie ją osiatkować (obstawiam, że mają tak po 2,5cm odległości od siebie, samiczki bez problemu będą z niej zwiewać) :P
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”